PIS: aktuálne informácie o meste, radnici a spoločenských, kultúrnych a športových akciach v regióne

https://pis.sk/clanok/12832/volby_vuc-o-_matej_uz_nebude_kandidovat_na_regionalneho_predsedu_sdku-ds.html

Voľby VÚC: O. Matej už nebude kandidovať na regionálneho predsedu SDKÚ-DS

Predseda Regionálneho zväzu SDKÚ-DS Ondrej Matej je sklamaný z výsledku volieb a rozhodol sa vyvodiť z ich výsledku politickú zodpovednosť.
Ondrej Matej
Ondrej Matej

Nepriaznivý výsledok volieb na post predsedu PSK ma neprekvapil, dokonca som ho očakával. Považujem ho za jasnú prehru pravicovej koalície. Na základe tejto skutočnosti som sa rozhodol vyvodiť politickú zodpovednosť a nebudem opäť kandidovať na najbližšej konferencii Regionálneho zväzu na funkciu predsedu Regionálneho zväzu SDKÚ-DS“, informoval Ondrej Matej.

V sobotných (9. 11.) voľbách do PSK sa kandidát koalície KDH, SDKÚ-DS, MOST-HÍD na post predsedu Ján Hudacký umiestnil na druhom mieste po Petrovi Chudíkovi. Zatiaľ čo J. Hudacký získal 30,27 percenta hlasov, víťaz Peter Chudík dostal 53,78 percenta hlasov.

O. Matej sa o tomto výsledku vyjadril, že SDKÚ-DS už pred viac ako rokom ponúkalo kandidáta s väčším potenciálom na výhru.

Nepodarilo sa mi ako krajskému predsedovi získať podporu koaličných partnerov pre nášho kandidáta a tým vytvoriť priestor pre alternatívu voči súčasnému županovi a aj to je dôvod môjho rozhodnutia“, uviedol.

Koalícia KDH, SDKÚ-DS, MOST-HÍD získala v krajskom parlamente 19 kresiel a z toho SDKÚ-DS má 9 kresiel. SMER-SD zasadne na 35 miest, po jednom kresle sa ušlo strane Úsvit a NOVA. Do parlamentu PSK zasadne aj 6 nezávislých poslancov.

 
12.11.2013 | Autor: TASR | Samospráva | čítané: 2311 krát