Utorok, 03. október 2023
Meniny má Stela | zajtra František

Križovatku na Košickej ulici presmerujú na pôvodné trasy

Križovatka ulíc Košická, Švábska, Petrovianska v Prešove bude od soboty (23. 11.) znova presmerovaná na pôvodné trasy. Po dobudovaní okružnej križovatky bude opäť otvorená Švábska ulica, linky MHD budú tiež premávať po svojich pôvodných trasách.

Dokončenie Nábrežnej komunikácie vrátane kruhovej križovatky a následne nadjazdu je ďalším pozitívom riešenia dopravnej situácie v meste Prešov“, uviedol o postupujúcich prácach primátor mesta Prešov Pavel Hagyari.

Križovatka, kde sa stretávajú miestne komunikácie a diaľničný privádzač v smere z Košíc do Prešova, bude podľa hovorkyne mesta Prešov Veroniky Kmetóny Gazdovej aj po sobotňajšom otvorení Švábskej naďalej staveniskom, práce budú pokračovať na výstavbe nadjazdu v smere Prešov – Košice. Vodiči teda musia byť na danom úseku aj naďalej opatrní.

Finálne práce na stavbe takzvanej III. etapy Nábrežnej komunikácie by mali byť zrealizované v roku 2015 a dokončenie bude znamenať aspoň čiastočné vyriešenie zlej dopravnej situácie v meste.

Súvisiace články
21.11.2013 Švábska prestáva byť slepou ulicou
Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Helfest 2023
Prvý ročník Helfest-u sa predstavil v priestoroch prešovskej Delne. Hviezdy ako Slobodná Európa, alebo Horkíže Slíže si zahrali po boku Heleniných očí, ktoré mali aj ohňovú šou.
POKLADY REGIÓNU 2023
Druhý ročník podujatia Poklady regiónu bude opäť oslavou autenticity a aktivít lokálnych firiem a organizácií. Uskutoční sa v termíne od 22. do 24. septembra 2023.
V Prešove sa začína jesenné upratovanie
Mesto Prešov informuje občanov, že od 2. októbra 2023 sa uskutoční zber objemného odpadu z domácností. Pristavených bude celkom 122 kusov veľkoobjemových kontajnerov.
OZNAM: Skúška sirén 8.9.2023
Ministerstvo vnútra SR oznamuje občanom, že dňa 8.9.2023 o 12.00 hod. bude preskúšaná schopnosť prevádzky sirén na území SR.
Duálne vzdelávanie na Mestskom úrade v Prešove
Mesto Prešov rozbehlo spoluprácu v oblasti duálneho vzdelávania s Obchodnou akadémiou. Dvom študentkám bude poskytované odborné vzdelávanie v oblasti ekonomických a administratívnych činností na mestskom úrade.
8. zasadnutie Mestského zastupiteľstva mesta Prešov
Primátor mesta Prešov podľa § 13 ods. 4 písm. a) zákona č. 369/1990 Zb. o obecnom zriadení v znení neskorších predpisov zvoláva
Stav miestnej komunikácie v časti Kúty v Prešove smeruje k riešeniu
Mestu Prešov sa v poslednom období úspešne darí priebežne vysporiadavať pozemky pod komunikáciu v mestskej časti Kúty, ktorá dlhodobo trápi jej užívateľov. Väčšina vlastníkov už podpísala kúpne zmluvy a výrazný posun prinieslo aj posledné rokovanie mestskej rady.
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK