Sobota, 11. júl 2020
Meniny má Milota | zajtra Nina

Prešovská samospráva hľadá športovca i športový kolektív roka

Návrhy na ocenenia úspešných športovcov a športových kolektívov roku 2013 z Prešovského samosprávneho kraja (PSK) môže posielať aj široká verejnosť a športové kluby.

Základnou podmienkou nominácie je pôsobnosť športovca alebo klubu na území PSK. Ocenených jednotlivcov a kolektívy, ktorí dosiahli v tomto roku najlepšie výsledky, vyberie odborná komisia na základe určených kritérií, rozhodovať však môžu aj ľudia v internetovom hlasovaní.

Už tradične budú ocenené kategórie najúspešnejší športovec PSK, najúspešnejší športovci PSK bez určenia poradia, najúspešnejšie kolektívy dospelých, najúspešnejšie kolektívy mládeže, najúspešnejší študenti stredných škôl či najúspešnejšia stredná škola v pôsobnosti PSK. Nominácie aj s potrebnými údajmi o dosiahnutých výsledkoch je potrebné poslať najneskôr do 8. decembra elektronicky na email sportovec@vucpo.sk alebo poštou na adresu Úrad PSK“, informovala hovorkyňa predsedu PSK Veronika Fitzeková.

Všetkými návrhmi sa bude zaoberať odborná komisia. Medzi kritériá podľa Fitzekovej v prípade jednotlivcov patrí účasť a umiestnenie na olympijských hrách, majstrovstvách sveta a majstrovstvách Európy, na podujatiach Svetového pohára či majstrovstvách Slovenska. Zohľadňuje sa aj to, či ide o reprezentanta Slovenska, jeho dlhodobá špičková výkonnosť a do úvahy sa podľa hovorkyne berie aj pozícia lídra úspešného tímu. Ako pomocné kritérium slúži konkurencieschopnosť v jednotlivých športových odvetviach.

Ako ďalej povedala Fitzeková, u kolektívov je rozhodujúca účasť a umiestnenie v najvyšších európskych súťažiach i umiestnenie v dlhodobých najvyšších súťažiach v rámci SR. Pomocné kritérium je rovnaké ako u jednotlivcov. V prípade nesplnenia požadovaných kritérií v jednotlivých kategóriách si PSK podľa hovorkyne vyhradzuje právo neudeliť ocenenie.

Slávnostné vyhlásenie najúspešnejších športovcov a športových kolektívov PSK za rok 2013 sa uskutoční v utorok (14. 1. 2014) o 17.00 h. v historickej budove Divadla Jonáša Záborského v Prešove.

Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.