Streda, 15. júl 2020
Meniny má Henrich | zajtra Drahomír

Poslanci PSK zložili sľuby, P. Chudík vyzval všetkých na spoluprácu

Poslanci Prešovského samosprávneho kraja (PSK) dnes zložili poslanecké sľuby. Spomedzi 62 poslancov je 22 úplne nových tvárí. Sľub zložil už po štvrtý raz aj staronový predseda PSK Peter Chudík.

Peter Chudík (foto: TASR)
Peter Chudík (foto: TASR)

Poslancov vyzval na spoluprácu bez ohľadu na politickú príslušnosť. Za najdôležitejšie považuje udržať hospodárenie kraja na takej úrovni ako doteraz.

Musíme pokračovať v tom, čo sme robili doposiaľ a snáď, ak sa bude dať urobiť aj niečo viac, tak to urobiť. Tu chcem otvoriť otázku obchvatu mesta Prešov, ktorá je veľmi nutná pre mesto aj pre celý kraj, a rýchle dobudovanie diaľnice D1“, povedal Chudík.

Poznamenal, že je dôležité, aby pri schvaľovaní záverečného účtu bola samospráva aj naďalej v plusových číslach, ako to bolo doposiaľ 11-krát.

Medzi 62 poslancami v krajskom parlamente z 13 volebných okrskov je len päť žien a deväť poslancov bude sedieť v krajskom parlamente už počas štvrtého volebného obdobia. Strana Smer-SD má v parlamente 35 poslancov.

Je to zatiaľ historický úspech, pretože 35 poslancov strana Smer ešte nikdy nemala, ale je to aj o zodpovednosti. Myslím, že komunálna politika by mala byť iná ako bratislavská. Každý by mal svojou rukou prispieť k spoločnému dielu a politikárčenie nikomu neprospeje. Ja sa budem opierať o všetkých poslancov, ktorí budú chcieť pomôcť“, uviedol predseda.

Otázku podpredsedov a zostavenia jednotlivých komisií podľa jeho slov ešte neriešili. Prvé pracovné zastupiteľstvo by sa malo uskutočniť 21. alebo 28. januára a tam bude jasné aj to, kto zasadne na stoličku podpredsedov. Voľné je určite miesto Antona Danka, primátora Popradu, ktorý v týchto voľbách nekandidoval.

Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.