Nedeľa, 03. júl 2022
Meniny má Miloslav | zajtra Prokop

Šéf diplomacie M. Lajčák prvýkrát navštívil Prešovskú univerzitu

Podpredseda vlády SR a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák včera prvýkrát navštívil Prešovskú univerzitu v Prešove.

Miroslav Lajčák
Miroslav Lajčák

Okrem stretnutia s predstaviteľmi univerzity prednášal pre študentov na tému Aktuálne otázky európskej a zahraničnej politiky.

Chcem študentom ponúknuť pohľad na modernú zahraničnú politiku, čo všetko do nej vstupuje od európskej politiky, cez ekonomickú politiku, stručne sa dotknúť najaktuálnejších vecí v rámci európskych vzťahov a globálnych hraničných vzťahov. Chcem hovoriť o prioritách slovenskej zahraničnej politiky, o tom, kde vidíme svoje miesto a o tom, aké možnosti z toho vyplývajú pre mladých ľudí“, povedal minister.

Študentom nehovoril len o politických medzníkoch a zmenách v zahraničnej politike počas uplynulých 100 rokov, ale spomínal aj to, ako médiá a sociálne siete zasahujú do formovania zahraničných vzťahov.

Upozornil na to, že každých 20 rokov nastane v spoločenských pomeroch a zahraničnej politike tiež akýsi tektonický zlom, ktorý ovplyvní ďalšie dianie vo svete i na politickej scéne. Pripomenul, že európske záležitosti, ktorým sa venuje jeho ministerstvo, nie sú len zahraničnou politikou v pravom slova zmysle, pretože aj Slovensko je Európska únia, takže ide aj o vnútornú politiku.

So študentmi PU hovoril aj o aktuálnych problémoch, ktoré riešil počas tohto týždňa. Či už išlo o pohreb Nelsona Mandelu alebo prepustenie slovenských paraglajdistov z Iránu.

Miroslav Lajčák si včera večer v Prešove prebral aj Cenu Prešovského samosprávneho kraja.

Súvisiace články
13.12.2013 Ceny PSK dostali M. Lajčák, K. Horák a in memoriam P. Šperka 13.12.2013 Foto: Cena PSK 2013
Mohlo by Vás zaujímať
Základná škola Mirka Nešpora prejde rozsiahlou rekonštrukciou
Mesto Prešov uspelo pri podaní žiadosti o nenávratný finančný príspevok z fondov EÚ na zníženie energetickej náročnosti objektu ZŠ Mirka Nešpora 2. Vďaka tomuto projektu sa podarí obnoviť celé školské zariadenie, pri prevádzke objektu sa ušetrí množstvo energie a deti sa budú môcť vzdelávať v krajšom a príjemnejšom prostredí.
Štatistický úrad SR zisťuje úroveň vzdelanosti dospelých
Slovenská republika sa prostredníctvom Štatistického úradu SR zapojila do realizácie Zisťovania o vzdelávaní dospelých (AES), ktoré v tomto roku povinne vykonávajú všetky členské štáty EÚ u osôb vo veku 18 až 69 rokov vo vybraných domácnostiach na základe platnej európskej legislatívy (rámcové Nariadenie Európskeho parlamentu a Rady EÚ 2019/1700). Zisťovanie sa uskutoční od 1.7. do 30.11.2022.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK