Štvrtok, 23. marec 2023
Meniny má Adrián | zajtra Gabriel

Na koncerte Barokové Vianoce zaznejú skladby starých majstrov

Hudobný povianočný koncert v barokovom duchu si môžu vychutnať záujemci v nedeľu (29.12.) v sále Evanjelického kolégia na Hlavnej ulici v Prešove.

Neobvyklé hudobné nástroje - barokové violončelo, čembalo a organ pozitív rozoznejú dvaja špičkoví umelci - Michal Sťahel zo Slovenska a Soma Dinyés z Maďarska.

Na koncerte Barokové Vianoce, ktorý sa začne o 16.00 h, zaznejú skladby z tvorby Johanna Sebastiana Bacha, Antonia Vivaldiho, či Antonia Caldaru. Pripravilo ho občianske združenie Artis na základe požiadaviek návštevníkov hudobného festivalu Artis, ktorého prvý ročník sa konal v lete tohto roku v prešovskej Ortodoxnej synagóge.

Barokové violončelo, na ktorom zahrá Michal Sťahel, bolo vyrobené v roku 1720 vo Viedni a je zapožičané od Esterházyho nadácie Eisenstadt.

Súvisiace články
29.12.2013 Foto: Barokové Vianoce 2013
Mohlo by Vás zaujímať
Peter a Viktória jarné turné 2023
SKUPINA PETER BIČ PROJECT VYRÁŽA NA JARNÉ TURNÉ PETER VIKTÓRIA 2023
Ivanov uzatvára čechovovský oblúk Svetozára Sprušanského v prešovskom DAD
Prešov, 14. marca – Inscenácia Ivanov uzatvára čechovovský oblúk v režijnej spolupráci Svetozára Sprušanského s činoherným kolektívom Divadla Alexandra Duchnoviča (DAD) v Prešove. Vyjadril sa tak dnes hosťujúci režisér, keď na tlačovej besede informovali zainteresovaní o stave prípravy a o umelecko-tvorivých ambíciách. Premiéru predstavenia ako prvú v tomto kalendárnom roku chystajú na piatok 17. decembra na domovskej hlavnej scéne.
Status Quo / Richard Zozulák
Premiérová výstava košického sochára Richarda Zozuláka v priestoroch Krajskej galérie v Prešove.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
1. izbový byt na sídlisku III.

Dám do dlhodobého prenájmu kompletne zariadený veľký (41m²) jednoizbový byt na Sídlisku III. Voľný ihneď. Max 2 osoby. V cene internet a energie

+421905743031 | cena: 400,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK