Nedeľa, 21. júl 2024
Meniny má Daniel | zajtra Magdaléna

Na koncerte Barokové Vianoce zaznejú skladby starých majstrov

Hudobný povianočný koncert v barokovom duchu si môžu vychutnať záujemci v nedeľu (29.12.) v sále Evanjelického kolégia na Hlavnej ulici v Prešove.

Neobvyklé hudobné nástroje - barokové violončelo, čembalo a organ pozitív rozoznejú dvaja špičkoví umelci - Michal Sťahel zo Slovenska a Soma Dinyés z Maďarska.

Na koncerte Barokové Vianoce, ktorý sa začne o 16.00 h, zaznejú skladby z tvorby Johanna Sebastiana Bacha, Antonia Vivaldiho, či Antonia Caldaru. Pripravilo ho občianske združenie Artis na základe požiadaviek návštevníkov hudobného festivalu Artis, ktorého prvý ročník sa konal v lete tohto roku v prešovskej Ortodoxnej synagóge.

Barokové violončelo, na ktorom zahrá Michal Sťahel, bolo vyrobené v roku 1720 vo Viedni a je zapožičané od Esterházyho nadácie Eisenstadt.

Súvisiace články
29.12.2013 Foto: Barokové Vianoce 2013
Mohlo by Vás zaujímať
Júlovému autokinu v Prešove budú kraľovať východniarske filmy
(PREŠOV, 21. jún 2024) Tohtoročná letná novinka Autokino Kinočák Prešov bude pokračovať aj v mesiaci júl na veľkokapacitnom parkovisku na ulici Jána Pavla II. v Prešove. V areáli pribudne stánok s občerstvením a pohodlné ležadlá. Zásadnou zmenou bude presun premietania filmov na utorkové večery. Hlavným lákadlom budú filmy nakrútené na východe Slovenska.
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK