Streda, 15. júl 2020
Meniny má Henrich | zajtra Drahomír

Regionálne poradenské a informačné centrum prinieslo 850 pracovných miest

Počas 20 rokov fungovania podporilo Regionálne poradenské a informačné centrum (RPIC) v Prešove vznik 850 pracovných miest a rozvíjalo približne 260 projektov v regióne.

Regionálne poradenské a informačné centrum v Prešove
Regionálne poradenské a informačné centrum v Prešove

Centrum vzniklo v marci 1993. V súčasnosti je RPIC združením právnických osôb a pôsobí ako nezisková organizácia. Portfólio aktivít a služieb je orientované prioritne pre cieľovú skupinu malých a stredných podnikateľov. Sú to predovšetkým informačné a poradenské služby, vzdelávanie, finančné služby – mikropôžičkový program, podnikateľská inkubácia – prevádzka podnikateľského inkubátora“, uviedol riaditeľ RPIC Prešov Rastislav Tkáč.

Ako ďalej povedal, ich centrum vykonáva aj aktivity ako podpora podnikania v zahraničí – obchodné kontakty, veľtrhy a výstavy, podnikateľská legislatíva, technologické transfery, výskum a vývoj, financovanie z programov Európskej únie. Celkovo v rámci mikropôžičkovej podpory podnikania poskytli vyše 3,5 milióna eur. V podnikateľskom inkubátore pomohli 112 začínajúcim podnikateľským subjektom a vytvorili tak ďalších vyše 140 pracovných miest.

RPIC Prešov pomohlo podľa riaditeľa spracovať a posúdilo aj viac ako 740 podnikateľských zámerov a implementovali aj 42 projektov v rámci európskych fondov. Centrum nefunguje len v krajskom meste Prešov, ale v celom Prešovskom kraji. Súčasťou združenia je aj mesto Prešov.

Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.