Piatok, 13. december 2019
Meniny má Lucia | zajtra Branislava, Bronislava

Regionálne poradenské a informačné centrum prinieslo 850 pracovných miest

Počas 20 rokov fungovania podporilo Regionálne poradenské a informačné centrum (RPIC) v Prešove vznik 850 pracovných miest a rozvíjalo približne 260 projektov v regióne.

Regionálne poradenské a informačné centrum v Prešove
Regionálne poradenské a informačné centrum v Prešove

Centrum vzniklo v marci 1993. V súčasnosti je RPIC združením právnických osôb a pôsobí ako nezisková organizácia. Portfólio aktivít a služieb je orientované prioritne pre cieľovú skupinu malých a stredných podnikateľov. Sú to predovšetkým informačné a poradenské služby, vzdelávanie, finančné služby – mikropôžičkový program, podnikateľská inkubácia – prevádzka podnikateľského inkubátora“, uviedol riaditeľ RPIC Prešov Rastislav Tkáč.

Ako ďalej povedal, ich centrum vykonáva aj aktivity ako podpora podnikania v zahraničí – obchodné kontakty, veľtrhy a výstavy, podnikateľská legislatíva, technologické transfery, výskum a vývoj, financovanie z programov Európskej únie. Celkovo v rámci mikropôžičkovej podpory podnikania poskytli vyše 3,5 milióna eur. V podnikateľskom inkubátore pomohli 112 začínajúcim podnikateľským subjektom a vytvorili tak ďalších vyše 140 pracovných miest.

RPIC Prešov pomohlo podľa riaditeľa spracovať a posúdilo aj viac ako 740 podnikateľských zámerov a implementovali aj 42 projektov v rámci európskych fondov. Centrum nefunguje len v krajskom meste Prešov, ale v celom Prešovskom kraji. Súčasťou združenia je aj mesto Prešov.

Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.