Nedeľa, 12. júl 2020
Meniny má Nina | zajtra Margita

Krajskí poslanci mali prvé pracovné rokovanie, zvolili členov komisií

Prešovský krajský parlament zasadal dnes na svojom prvom pracovnom stretnutí po novembrových voľbách do orgánov samosprávy.

Okrem volieb do komisií Zastupiteľstva Prešovského samosprávneho kraja (PSK) schválili deň konania, spôsob a vykonanie voľby hlavného kontrolóra PSK.

Podľa hovorkyne predsedu PSK Veroniky Fitzekovej bol práve hlavný kontrolór dôvodom tohto skoršieho termínu zastupiteľstva, pôvodne bolo plánované na 21. januára.

Keďže však bolo potrebné dodržať zákon a nového kontrolóra zvoliť do 19. februára, kedy sa končí funkčné obdobie kontrolóra Jána Majdu, poslanci sa o voľbe museli dohodnúť dnes. Voľba hlavného kontrolóra teda bude na najbližšom zasadnutí zastupiteľstva 18. februára. Záujemcovia o post hlavného kontrolóra môžu svoje prihlášky podávať do 4. februára do 14.30 h na adresu Úradu Prešovského samosprávneho kraja.

Poslanci zároveň dohodli zloženie komisií zastupiteľstva. Z 11 komisií má strana Smer-SD šiestich predsedov, koalícia SDKÚ-DS, KDH, Most-Híd má troch predsedov - sociálnej komisie, komisie školstva, telesnej výchovy a športu a komisie územného plánovania, ochrany a tvorby životného prostredia. Nezávislí poslanci majú dvoch predsedov.

Poslanecký klub nezávislých zatiaľ podľa nezávislých poslancov nevznikol a žiaden z nich nedostal pozvanie na rokovania ostatných klubov. Pravicový klub SDKÚ-DS, KDH, Most-Híd zasadal dnes pred rokovaním zastupiteľstva a jeho predsedom sa stal primátor Lipian Eduard Vokál. Poslanecký klub Smeru-SD zatiaľ podľa informácií niektorých poslancov predsedu nevolil.

Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.