Pondelok, 23. máj 2022
Meniny má Želmíra | zajtra Ela

Podpredsedov PSK zvolia pravdepodobne vo februári

Predseda Prešovského samosprávneho kraja (PSK) Peter Chudík už po zložení sľubu na decembrovom slávnostnom zastupiteľstve PSK povedal, že o podpredsedoch kraja sa rozhodne na prvom pracovnom stretnutí zastupiteľstva.

Peter Chudík (foto: TASR)
Peter Chudík (foto: TASR)

Keďže to sa pre voľbu hlavného kontrolóra presunulo z 21. januára na 7. januára, kraj zatiaľ podpredsedov nemá.

Hovorkyňa predsedu Prešovského samosprávneho kraja Veronika Fitzeková informovala, že o podpredsedoch kraja, ktorých navrhne predseda PSK, sa rozhodne na ďalšom zasadnutí zastupiteľstva. Jeho termín je stanovený na 18. februára. Momentálne prebiehajú rokovania o obsadení postov podpredsedov, avšak hovorkyňa mená konkretizovať nechcela. Povedala len, že všetko je otázkou dohovorov, v kuloároch však už padajú aj tipy.

Podľa informácií TASR sa hovorí o troch podpredsedoch a reprezentovať by mali regióny Spiš, Šariš a Zemplín. Niektorí z nich by mali byť z radov primátorov a starostov.

V minulom volebnom období mal kraj dvoch podpredsedov. Ján Ragan, ktorý sedí v krajskom parlamente aj teraz, začínal ako podpredseda na plný úväzok, avšak po roku prešiel na polovičný. Primátor Popradu Anton Danko v posledných voľbách do orgánov PSK nekandidoval, v predchádzajúcom volebnom období pracoval ako podpredseda PSK na polovičný úväzok.

Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK