Streda, 15. júl 2020
Meniny má Henrich | zajtra Drahomír

Podpredsedov PSK zvolia pravdepodobne vo februári

Predseda Prešovského samosprávneho kraja (PSK) Peter Chudík už po zložení sľubu na decembrovom slávnostnom zastupiteľstve PSK povedal, že o podpredsedoch kraja sa rozhodne na prvom pracovnom stretnutí zastupiteľstva.

Peter Chudík (foto: TASR)
Peter Chudík (foto: TASR)

Keďže to sa pre voľbu hlavného kontrolóra presunulo z 21. januára na 7. januára, kraj zatiaľ podpredsedov nemá.

Hovorkyňa predsedu Prešovského samosprávneho kraja Veronika Fitzeková informovala, že o podpredsedoch kraja, ktorých navrhne predseda PSK, sa rozhodne na ďalšom zasadnutí zastupiteľstva. Jeho termín je stanovený na 18. februára. Momentálne prebiehajú rokovania o obsadení postov podpredsedov, avšak hovorkyňa mená konkretizovať nechcela. Povedala len, že všetko je otázkou dohovorov, v kuloároch však už padajú aj tipy.

Podľa informácií TASR sa hovorí o troch podpredsedoch a reprezentovať by mali regióny Spiš, Šariš a Zemplín. Niektorí z nich by mali byť z radov primátorov a starostov.

V minulom volebnom období mal kraj dvoch podpredsedov. Ján Ragan, ktorý sedí v krajskom parlamente aj teraz, začínal ako podpredseda na plný úväzok, avšak po roku prešiel na polovičný. Primátor Popradu Anton Danko v posledných voľbách do orgánov PSK nekandidoval, v predchádzajúcom volebnom období pracoval ako podpredseda PSK na polovičný úväzok.

Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.