Streda, 15. júl 2020
Meniny má Henrich | zajtra Drahomír

Mesto Sabinov získalo financie na zastrešenie umelej ľadovej plochy

Najväčšou investíciou mesta Sabinov v roku 2014 bude zastrešenie areálu ľadovej plochy za vyše 700.000 eur. V rámci projektu cezhraničnej spolupráce Slovenska a Poľska tak zlepšia podmienky pre korčuliarov i pre hokejistov.

(ilustračné foto)
(ilustračné foto)

Mesto Sabinov je partnerom v projekte, v rámci ktorého my zastrešíme ľadovú plochu a hlavný partner gmina Piwnicna-Zdroj postaví v Poľsku polyfunkčnú športovú halu. V Sabinove však nepôjde len o jednoduché riešenie strechy, ale o revolučnú technológiu, vďaka ktorej získame halu na korčuľovanie“, povedal primátor mesta Sabinov Peter Molčan.

Ako ďalej informoval, pôjde o oceľovú konštrukciu so špeciálnou fóliou. Okrem toho by sa mala realizovať výmena mantinelov, ochranných skiel a sietí i samotných striedačiek a osvetlenia haly.

V ďalšej etape chce mesto nájsť zdroje aj na financovanie dostavby šatní a tribúny. Financie však plánujú žiadať v rôznych výzvach.

Molčan dodal, že momentálne mesto čaká len na popis zmluvy. Zastrešenie by chceli urobiť počas letných mesiacov, kedy je umelá ľadová plocha mimo prevádzky. V súčasnosti mesto financuje túto ľadovú plochu z vlastných zdrojov.

Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.