Piatok, 10. júl 2020
Meniny má Amália | zajtra Milota

V štyroch obciach v Prešovskom kraji si budú opäť voliť starostov

V štyroch obciach v Prešovskom kraji si budú obyvatelia v sobotu (25.1.) voliť starostov, ktorých tam nemajú z rôznych dôvodov, napríklad vzdanie sa mandátu alebo úmrtie predchádzajúcich starostov.

Pôvodne sa mali doplňovacie voľby konať v piatich obciach, v Hendrichovciach, Vyšnej Jedľovej, v Kavakovciach, Makovciach a Harakovciach. V poslednej obci však nikto nekandidoval.

V Hendrichovciach, v Prešovskom okrese, sa do volieb prihlásil len jeden kandidát, Martin Martaus, ktorý je kandidátom strany KDH a je živnostníkom. Voľby sa tu konajú z dôvodu úmrtia predošlého starostu.

Vo Svidníckom okrese sa voľby budú konať tiež len v jednej obci, a to vo Vyšnej Jedľovej. Podľa vedúceho odboru všeobecnej vnútornej správy Okresného úradu Svidník Martina Miščíka sa voľby konajú preto, lebo predchádzajúci starosta Michal Michalko sa v októbri zo zdravotných dôvodov vzdal mandátu starostu. Do doplňujúcich volieb sa o miesto starostu prihlásili traja uchádzači. Dvaja nezávislí, 42-ročný Miroslav Artim a 26-ročný Miroslav Čepan a jeden kandidát strany NÁŠ KRAJ, 27-ročný Tomáš Jurina.

Podľa prednostky okresného úradu Vranov nad Topľou Márie Cingeľovej je dôvodom volieb v obci Kvakovce tiež odstúpenie predchádzajúceho starostu Jána Ondovčáka. Voliči si budú môcť v sobotu vybrať z troch kandidátov, najmladším je 32-ročný Radovan Kapraľ za Koalícia občanov Slovenska a dvaja 49-roční uchádzači – nezávislí Ján Tutko a za stranu NÁŠ KRAJ Jozef Danč.

Poslednou obcou, kde prebehnú doplňujúce voľby, sú Makovce v Stropkovskom okrese. Tu sa bude starosta voliť z dôvodu úmrtia predchádzajúcej starostky. Aj tu si budú obyvatelia vyberať z troch kandidátov. Najmladšou a jedinou ženou je 25-ročná učiteľka Jaroslava Švahlová za stranu SMER-SD, za Slovenskú národnú stranu kandiduje 59-ročný Ján Ďuk a za KDH 51-ročný Dušan Jacečko.

Riadne komunálne voľby by sa mali na Slovenku konať koncom roka 2014.

Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.