Utorok, 27. september 2022
Meniny má Cyprián | zajtra Václav

Podľa Mečiara referendum prezident vypíše

Podľa predsedu petičného výboru a lídra Hnutia za demokratické Slovensko (HZDS) Vladimíra Mečiara prezident SR Rudolf Schuster vypíše referendum. Ústavné podmienky sú naplnené a ako V. Mečiar ďalej 4. septembra v Prešove vyhlásil vypísanie či nevypísanie referenda nie je otázka chcenia politikov.

Predpokladá, že referendum sa bude konať 11. alebo 18. novembra. O možnosti nevypísať referendum ani HZDS neuvažuje, pretože "my neuvažujeme negatívne, ale pozitívne, teda že prezident referendum vypíše". Referendom sa nerozhoduje o strane, o osobe, či o obsadení funkcie predsedu vlády. Odmietol výhrady kritikov referenda, že bude stať 200 miliónov Sk. "Právo občana netreba takto posudzovať," vyhlásil. Dodal, že náklady na referendum sú také, ako straty z 2-3 hodín práce súčasnej vlády.

To, či bude referendum úspešné, je dnes tak "jedna k jednej", a preto V. Mečiar považuje po vypísaní referenda za najdôležitejšie osloviť aj tých občanov, ktorí nie sú voličmi alebo sympatizanti HZDS. Hlavnou referendovou otázkou pre občana je podľa predsedu HZDS - chcete zmenu zmeny alebo sa stotožňujete s návrhom rozpočtu na rok 2001 a s výhľadom na rok 2002, teda že bude horšie. Objektívne dozreli podmienky na úspech referenda, keďže V. Mečiar si myslí, že je krízový stav v spoločnosti a že dnes má viac ako 50 percent preferencií voličov opozícia. Poznamenal, že referendum nie je o zahraničnej politike, tá zostáva nemenná.

V. Mečiar dnes celý deň absolvoval za zavretými dverami len za účasti funkcionárov celokrajskú poradu v Prešove. Informoval, že riešili tri okruhy problémov - čo treba urobiť, aby bolo referendum úspešné, ako postupovať pri príprave volieb a zaoberali sa aj záverečnou fázou transformácie HZDS na stranu, t. j registráciou členov. O zmenách, ktorými HZDS prešlo povedal, že nie sú len kozmetické, naopak obrovské, i keď naoko - keďže na čele je stále on - ako by sa nič nezmenilo.

Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK