Štvrtok, 02. júl 2020
Meniny má Berta | zajtra Miloslav

Dobrý festival 2014 predstaví Philipa T.B.C a Johna B

Prešovský Dobrý festival aj toto leto predstaví okrem iných žánrov hudby aj ďalšie zvučné mená drum and bassu.

Philip T. B. C.Philip T. B. C. alebo inak Filip Klug je DJ a producent pochádzajúci z Čiech. Pochádza z Nýran, čo je malomesto neďaleko od Plzne. K DJ-ingu sa dostal v roku 1998 a jeho hlavným štýlom sa stal breakbeat. V roku 1999 si kúpil prvé junglové platne a začal sa špecializovať aj na tento štýl. Po skoro 14-tich rokoch DJ-ingu a prepletaní rôznych štýlov dnes od Philipa môžete očakávať mash up mixy od DnB, cez dubstep, hiphop, breakbeat, až po wonky. V poslednej dobe sa čoraz viac sústreďuje hlavne na vlastnú produkciu, zdokonaľovanie techniky mixu a používanie rôznych hiphopových techník pri živom hraní, ako je scratching, beatjuggling, či beatcuting.

Pravidelne ho môžete počuť hrať, či už na veľkých letných festivaloch, alebo na menších klubových akciách po celých Čechách, Morave, Slovensku, ale aj v Maďarsku, Rakúsku, Švédsku, Ukrajine, Španielsku a pod. Za jeho jeden z najväčších úspechov v doterajšej hudobnej kariére môžeme pravdepodobne považovať vystúpenie po boku legendárnych The Prodigy, kam ho pozval osobne samotný Liam Howlett a tak mal Philip TBC tú česť vystúpiť ako ich predskokan.

Behom svojej kariéry predskakoval aj celej svetovej DnB elite ako napr. Andy C, Ed Rush and Optical, Pendulum, Spor, London Electricity, Subfocus, Optiv, LTJ Bukem, alebo tiež hiphopovému producentovi DJ Shadow.

Na sklonku roku 2009 Philip TBC vydal svoje debutové album Audible Thoughts, kde sa opäť vydal naprieč hudobnými žánrami a potvrdil tak svoju štýlovú rozmanitosť.

Za tento album získal ocenenie producent roka na Czech DNB awards a album roka na Dance music awards. V roku 2010 vydal remixový dvojalbum Audible Remixes a v ankete Czech DNB awards 2010 sa umiestnil na 2. mieste ako producent roka.

John BJohn Bryn Williams viac známy svojím umeleckým menom John B je uznávaný anglický drum and bassový hudobný producent a DJ. Je špecifický jeho výstredným oblečením s divokým účesom v kombináci tmavými okuliarmi a načierno nalakovanými nechtami. John B ma talent pre tvorbu drum and bassových skladieb. S hudobnou produkciou sa prvý krát zoznámil približne v svojich štrnástich rokoch a DJom je od roku 1997. V roku 2010 sa umiestnil na 76. mieste v zozname Top 100 DJs časopisu DJ Magazine, ktorý bol vyhlásený dňa 27. októbra 2010.

Williams je momentálne na čele drum & bassového vydavateľstva Beta Recordings. Prevádzkuje ešte tri ďalšie sub-vydavateľstvá Nu Electro, Tangent a Chihuahua. Tieto vydavateľstvá boli vytvorené pre viac tvorivé sub-žánre drum & bassu.

Najznámejšími skladbami Johna B sú „Up All Night“, „Midnight Air“, „Mr. Freud“, „Mercury Skies“, „Red Sky“, „Faith In Me“, „Vampire Eyes“, „Blue Eyeshadow“, „Russian Bride“.

John B a Philip T. P. C. zahrajú návštevníkom Dobrého festivalu v sobotu 21.6.2014 od 00:30 v tanečnom stane Šariš dobrá piváreň, ktorá bude aj tohto roku pod režijnou taktovkou dua Back2Love.

V piatok v tomto stane vystúpi britský deephousový producent a DJ Jimpster a austrálske duo Shades Of Gray.

Tento rok sa môžete tešiť aj na množstvo kapiel, ktoré na Dobrom festivale ešte nehrali. Jednou z nich je napríklad aj Korben Dallas. Silným hlasom speváka Juraja Benetina a kvalitnými pesničkami si získali pozornosť fanúšikov aj odbornej verejnosti a stále viac prekračujú hranice „nezávislej scény“, vypredávajú hudobné kluby a idú si svojou cestou.

Rovnako sa môžte tešiť aj na premiérové vystúpenie kapely Hex, ktorá zahrá na želanie fanúšikov festivalu. Úspešný singel „Keď sme sami“ lámal rekordy v hranosti v slovenských rádiách v minulom roku a aj po dvadsiatich rokoch účinkovania na slovenskej scéne je jasné, že táto kapela nám ešte stále má čo povedať. Live koncerty sú vždy ako stretnutie kamarátov po rokoch, kde každý každého pozná a zborovo spievané pesničky vyvolajú u každého dobrú náladu.

Video archív nájdete na tv.pis.sk

Média:

Súvisiace články
13.6.2014 Prešovský Dobrý festival má dvere otvorené pre každého 13.6.2014 Steven Seagal a Lúčnica na Dobrom festivale 26.2.2014 Steven Seagal v lete navštívi prešovský Dobrý festival
Mohlo by Vás zaujímať
Po roku tu máme opäť Prešovské vínne slávnosti
Po úspešnom minuloročnom nultom ročníku sa Wave centrum nezávislej kultúry rozhodol aj tento rok usporiadať Prešovské vínne slávnosti. Víno a sprievodný program si znova budete môcť vychutnať pod holým nebom.
Štartuje Letné kino POCITY 2020
Aj v neľahkých časoch máme pre vás dobré správy. Letné kino POCITY bude premietať filmy pod hviezdnou oblohou aj tento rok. V záhradnom kine na Masarykovej ulici (za Kinom Scala) si tak už po tretíkrát budete môcť vychutnať neopakovateľný filmový zážitok.
Festival Filmová noc na hrade (FNNH) bude mať toto leto pauzu, fanúšikov však čaká prekvapenie v podobe „Síkrit FNNH“
Unikátny festival plný filmových zážitkov pod holým nebom - Filmová noc na hrade (FNNH), bude mať tento rok neplánovanú pauzu. Organizátori presúvajú 9. ročník na rok 2021.
Galéria Caraffka dala priestor talentovaným umelcom
V mestskej galérii Caraffka sa uskutočnila výstava talentovaných umelcov, ktorí nie sú absolventmi vysokých škôl umeleckého smeru, no dokážu vytvoriť jedinečné umelecké diela.
V Rákociho paláci vystavujú unikátne dielo Jána Lazoríka
Krajské múzeum v Prešove predstaví autentické fotografie zberateľa hmotnej a duchovnej ľudovej kultúry šarišského regiónu Jána Lazoríka. Tie svojou témou približujú ťažký život roľníkov na východnom Slovensku ako aj náročnú cestu obilného zrna až k finálnemu produktu, chlebu. Nová výstava je obohatená aj o trojrozmerné exponáty z etnografickej zbierky Krajského múzea.
Príďte s deťmi stráviť skvelý víkend do Jazdeckého areálu v Prešove
Mesto Prešov pozýva všetky deti a ich rodičov stráviť skvelý víkend plný zábavy v Jazdeckom areáli. Pripravený je program plný zábavy a nebude chýbať ani jazda na koni.
Kinsfolk použili v novinke retro zábery zo svadobných VHS kaziet. Pozrite si vydarený klip
Slovenské duo Kinsfolk predstavuje nový singel All My Friends Are Getting Married. K novinke pripravili hudobníci parádny retro klip zo svadobných VHS kaziet svojich rodičov a rodičov svojich priateľov. Finálny zvuk pesničky zverili opäť dánskemu producentovi Joelovi Krozerovi, s ktorým si vyskúšali spoluprácu na predošlom singli Tough Girl.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.