Štvrtok, 17. október 2019
Meniny má Hedviga | zajtra Lukáš

Únia nevidiacich kontrolovala deťom v piatich prešovských škôlkach zrak

Krajské stredisko Únie nevidiacich a slabozrakých Slovenska (ÚNSS) v Prešove realizovalo v mesiacoch január a február vyšetrenia očí u detí predškolského veku.

(ilustračné foto)
(ilustračné foto)

Prvá etapa prehliadok v piatich materských školách mesta Prešov ukázala podozrenie na zrakový problém až u 37 percent z celkového počtu 431 vyšetrených detí.

Odborným vyšetrením u detského oftalmológa sa ukáže, či skutočne ide u detí o začínajúce poškodenie zraku. Jeho zachytením v predškolskom veku sa zvyšuje šanca na úspešnú liečbu. Najčastejšie sa vyskytovali podozrenia na choroby ako ďalekozrakosť, astigmatizmus či nerovnozrakosť“, uviedol vedúci krajského strediska ÚNSS v Prešove Jozef Hlubovič.

Podľa jeho slov ide o kontrolu zameranú na včasnú diagnostiku zrakových porúch u detí. Vyšetrenie prebiehalo pomocou prístroja Plusoptix S09, ktorý dokáže s vysokou mierou spoľahlivosti odhaliť existujúce alebo začínajúce vývinové poruchy zraku. Prístroj je efektívny hlavne u detí vo veku šesť mesiacov až šesť rokov, keď sa detský zrak najviac vyvíja.

Vyšetrenie špeciálnym prístrojom je bezdotykové, dieťa pri ňom sedí. Meranie oboch očí naraz sa robí zo vzdialenosti jedného metra, trvá len niekoľko sekúnd a nemá žiadne vedľajšie účinky. Podľa Hluboviča mala prehliadka úspech najmä u rodičov detí. Projekt realizovali za podpory Lions Clubu Prešov, ktorý prístroj zapožičal.

Mohlo by Vás zaujímať
Ako zachrániť život
Prešovskí mestskí policajti si v priestoroch mestského úradu na Jarkovej ulici precvičili svoje zručnosti a znalosti týkajúce sa poskytovania prvej pomoci. Všetky dôležité zásady, týkajúce sa toho "Ako zachrániť život" im prišli v utorok 24.9.2019 názorne predviesť zdravotníci z operačného strediska záchrannej zdravotnej služby.
Inzercia
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom 128 m2, s pozemkom 2456 m2, Malý Šariš, okr. Prešov

Na predaj podpivničený rodinný dom s pozemkom 2456 m2, s garážou s nadstavbou a hospodárskymi budovami, Malý Šariš. Zastavaná plocha 128 m2, úžitková plocha 108 m2, podpivničenie 100 m2, pôjd 90 m2. Dom je riešený ako 3-izbový.

0907030623 | | cena: 156.000,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom na Šidlovci, pozemok 817 m2, Prešov

Na predaj rodinný dom v pôvodnej zástavbe rodinných domov s pozemkom o výmere 817 m2 v časti Šidlovec v Prešove. 5 izbový rodinný dom, úžitková plocha cca 160 m2. V celom dome sú plastové okná, inak pôvodný stav. Všetky IS. Výborná lokalita.

0907030622 | | cena: 159.000,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.