Nedeľa, 14. august 2022
Meniny má Mojmír | zajtra Marcela

FHE: Castelán

Kapela Castelán vznikla v 70. rokoch 20. storočia a hrávali v nej niektorí muzikanti, ktorých cesty sa opäť pretli o takmer 40 rokov...

Medzi členov skupiny Castelán patril aj Peter „Pufo“ Sopko, mihol sa v nej aj Miro Tásler st. , dnes obaja kmeňoví hráči vlastného Tásler Pufo Bandu.

Castelán „ovládal“ územie v okolí Prešova, odkiaľ pochádzali jeho členovia. Bubeník Pišta Sopko - Petrovany, basista Jano Klobušický - Kendice, a tým aj okolité obce (Lemešany, Drienov, Záborské, celá dolina...). Skupina bola neodmysliteľnou súťasťou svadieb a tanečných zábav. „Hlavne Pišta mal geniálnu pamäť na ľudové pesničky a mal vynikajúci rytmus, “ spomína Pufo.

A približuje zostavu kapely, ktorú dopĺňal Jožko Stavrovský a „geniálny technik - silnoprúdar, gitarista Štefan Mirek“. Práve posledne menovaného striedal v kapele na jeho svadbe Pufo, zhruba v roku 1976. Presne v tom čase s Castelánom ako zá záskok často účinkoval aj Miro Tásler st.

Na archívnej (dolnej) fotke sú zľava Jožko Stavrovský, Pufo Sopko, Pišta Sopko, Jano Klobušický. Kapela ukončila svoje pôsobenie v roku 1980, keď Pišta a Pufo dostali ponuku hrať na Sigorde.

Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK