Utorok, 14. júl 2020
Meniny má Kamil | zajtra Henrich

V Prešovskom kraji sa vyskytlo viacero epidémii

Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) so sídlom v Prešove zaznamenal v 13. kalendárnom týždni viacero epidémií v niektorých mestách Prešovského kraja.

(ilustračné foto)
(ilustračné foto)

Ako sa uvádza v správe RÚVZ Prešov, v obci Chminianske Jakubovany u detí žijúcich v prostredí s nízkym hygienickým štandardom sa vyskytol epidemický svrab. Z celkového počtu 1800 detí ochorelo 25, z toho jedno dieťa bolo hospitalizované na Infekčnom oddelení Fakultnej nemocnice s poliklinikou (FNsP) J. A. Reimana Prešov. Ochorenia sa vyskytli v spojenej škole, ktorú navštevuje 416 žiakov.

V Popradskom okrese zaznamenal RÚVZ epidémiu gastroenteritídy. Vyskytla sa u klientov a personálu zariadenia pre seniorov v Spišskom Bystrom. Od 17. do 21. marca tam ochorelo deväť klientov, traja zamestnanci a jedna príbuzná klienta. Hospitalizáciu si vyžiadalo šesť prípadov. Podobné prípady sa vyskytli aj v DSS Slnečný dom v Humennom. Ochorelo 24 klientov zariadenia a šesť zamestnancov. Rovnakú epidémiu hlási úrad aj u účastníkov celoslovenskej konferencie Učíme pre život 2014, usporiadanej v hoteli Satel v Poprade. V čase od 22. do 24. marca tam ochorelo na gastroenteritídu 43 osôb.

Vo Vranovskom okrese je problémom parotitída (mumps). V poradí siedmy prípad tu hlásia v Základnej škole v Sedliskách. Rovnaká epidémia sa vyskytla aj v obci Lomnička v okrese Stará Ľubovňa u 32-ročnej ženy žijúcej v prostredí s nízkym hygienickým štandardom. Stránka RÚVZ uvádza, že tu ide celkovo o 22 prípadov, z toho 21 prípadov u osôb žijúcich v prostredí s nízkym hygienickým štandardom vo veku tri až 32 rokov a jeden prípad u učiteľky ZŠ v obci.

RÚVZ zaznamenal aj jeden prípad vírusovej hepatitídy u 4-ročného chlapca v obci Nižný Tvarožec v Bardejovskom okrese, ktorý je hospitalizovaný na Infekčnom oddelení FNsP v Prešove.

V prípade chrípkovej epidémie zaznamenal RÚVZ Prešov oproti minulému týždňu zníženie chorobnosti.

Mohlo by Vás zaujímať
Podaj ďalej kvapku krvi
Najsilnejšou podobou lásky je nezištná pomoc a obetovanie sa pre iných. Staňte sa hrdinom, pomôžte zachrániť životy a odneste si so sebou dobrý pocit. V utorok, 14. júla 2020 bude vaša pomoc veľmi potrebná.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.