Sobota, 07. december 2019
Meniny má Ambróz | zajtra Marína

V Prešovskom kraji sa znova vyskytuje viacero epidémií

Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) so sídlom v Prešove zaznamenal aj v 14. kalendárnom týždni viacero epidémií v niektorých mestách Prešovského kraja.

Ako sa uvádza v správe RÚVZ Prešov, epidémie zaznamenali v okresoch Bardejov, Medzilaborce, Humenné, Snina Poprad a Vranov nad Topľou. Vo väčšine z nich sa vyskytla parotitída (mumps).

RÚVZ so sídlom v Bardejove hlási ďalšie takéto ochorenie v rámci epidemického výskytu parotitídy v osade v obci Hrabské. V okrese Humenné zaznamenali štyroch nových chorých na mumps, konkrétne v rómskej osade Podskalka a Zbudské Dlhé. Celkový počet ochorení v okrese Humenné počas trvania epidémie je 114 prípadov. V Medzilaborciach sa vyskytol jeden nový prípad ochorenia, celkovo je v okrese 15 prípadov. V Sninskom okrese je 12 nových chorých na parotitídu, väčšina z nich v meste Snina. Celkovo je tam počas trvania epidémie 20 chorých. Vo Vranovskom okrese sú nahlásené tri nové prípady.

V Bardejovskom okrese sa tiež vyskytli štyri nové ochorenia na vírusovú hepatitídu A (VHA). V jednom prípade ide o ochorenie u päťročného dieťaťa, ktoré sa nachádza mimo osady s nízkym hygienickým štandardom.

Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.