Utorok, 14. júl 2020
Meniny má Kamil | zajtra Henrich

V Prešovskom kraji sa znova vyskytuje viacero epidémií

Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) so sídlom v Prešove zaznamenal aj v 14. kalendárnom týždni viacero epidémií v niektorých mestách Prešovského kraja.

Ako sa uvádza v správe RÚVZ Prešov, epidémie zaznamenali v okresoch Bardejov, Medzilaborce, Humenné, Snina Poprad a Vranov nad Topľou. Vo väčšine z nich sa vyskytla parotitída (mumps).

RÚVZ so sídlom v Bardejove hlási ďalšie takéto ochorenie v rámci epidemického výskytu parotitídy v osade v obci Hrabské. V okrese Humenné zaznamenali štyroch nových chorých na mumps, konkrétne v rómskej osade Podskalka a Zbudské Dlhé. Celkový počet ochorení v okrese Humenné počas trvania epidémie je 114 prípadov. V Medzilaborciach sa vyskytol jeden nový prípad ochorenia, celkovo je v okrese 15 prípadov. V Sninskom okrese je 12 nových chorých na parotitídu, väčšina z nich v meste Snina. Celkovo je tam počas trvania epidémie 20 chorých. Vo Vranovskom okrese sú nahlásené tri nové prípady.

V Bardejovskom okrese sa tiež vyskytli štyri nové ochorenia na vírusovú hepatitídu A (VHA). V jednom prípade ide o ochorenie u päťročného dieťaťa, ktoré sa nachádza mimo osady s nízkym hygienickým štandardom.

Mohlo by Vás zaujímať
Podaj ďalej kvapku krvi
Najsilnejšou podobou lásky je nezištná pomoc a obetovanie sa pre iných. Staňte sa hrdinom, pomôžte zachrániť životy a odneste si so sebou dobrý pocit. V utorok, 14. júla 2020 bude vaša pomoc veľmi potrebná.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.