Pondelok, 21. október 2019
Meniny má Uršuľa | zajtra Sergej

V Prešovskom kraji sa znova vyskytuje viacero epidémií

Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) so sídlom v Prešove zaznamenal aj v 14. kalendárnom týždni viacero epidémií v niektorých mestách Prešovského kraja.

Ako sa uvádza v správe RÚVZ Prešov, epidémie zaznamenali v okresoch Bardejov, Medzilaborce, Humenné, Snina Poprad a Vranov nad Topľou. Vo väčšine z nich sa vyskytla parotitída (mumps).

RÚVZ so sídlom v Bardejove hlási ďalšie takéto ochorenie v rámci epidemického výskytu parotitídy v osade v obci Hrabské. V okrese Humenné zaznamenali štyroch nových chorých na mumps, konkrétne v rómskej osade Podskalka a Zbudské Dlhé. Celkový počet ochorení v okrese Humenné počas trvania epidémie je 114 prípadov. V Medzilaborciach sa vyskytol jeden nový prípad ochorenia, celkovo je v okrese 15 prípadov. V Sninskom okrese je 12 nových chorých na parotitídu, väčšina z nich v meste Snina. Celkovo je tam počas trvania epidémie 20 chorých. Vo Vranovskom okrese sú nahlásené tri nové prípady.

V Bardejovskom okrese sa tiež vyskytli štyri nové ochorenia na vírusovú hepatitídu A (VHA). V jednom prípade ide o ochorenie u päťročného dieťaťa, ktoré sa nachádza mimo osady s nízkym hygienickým štandardom.

Mohlo by Vás zaujímať
Ako zachrániť život
Prešovskí mestskí policajti si v priestoroch mestského úradu na Jarkovej ulici precvičili svoje zručnosti a znalosti týkajúce sa poskytovania prvej pomoci. Všetky dôležité zásady, týkajúce sa toho "Ako zachrániť život" im prišli v utorok 24.9.2019 názorne predviesť zdravotníci z operačného strediska záchrannej zdravotnej služby.
Inzercia
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom na Šidlovci, pozemok 817 m2, Prešov

Na predaj rodinný dom v pôvodnej zástavbe rodinných domov s pozemkom o výmere 817 m2 v časti Šidlovec v Prešove. 5 izbový rodinný dom, úžitková plocha cca 160 m2. V celom dome sú plastové okná, inak pôvodný stav. Všetky IS. Výborná lokalita.

0907030622 | | cena: 159.000,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom 128 m2, s pozemkom 2456 m2, Malý Šariš, okr. Prešov

Na predaj podpivničený rodinný dom s pozemkom 2456 m2, s garážou s nadstavbou a hospodárskymi budovami, Malý Šariš. Zastavaná plocha 128 m2, úžitková plocha 108 m2, podpivničenie 100 m2, pôjd 90 m2. Dom je riešený ako 3-izbový.

0907030623 | | cena: 156.000,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.