Utorok, 17. september 2019
Meniny má Olympia | zajtra Eugénia

Na Kuzmányho ulici búranie nepokračuje, mesto asi začne vyvlastňovať

Aj napriek tomu, že s búracími prácami na Kuzmányho ulici v Prešove, kde chce mesto a Prešovský samosprávny kraj postaviť cestu, sa začalo ešte minulý rok na jeseň, búranie ukončené stále nie je. Problém je s jediným domom a jeho majiteľom. Mesto sa s nim zatiaľ nedohodlo.

Všetky majetkovo-právne vzťahy sa už mesto usilovalo vysporiadať, ostal iba jediný vlastník, s ktorým doposiaľ nedošlo k dohode, preto volíme spôsob vyvlastnenia, ktorému bude predchádzať znalecký posudok. Hneď ako budeme mať hotový znalecký posudok, oslovíme vlastníka s ponukou. V prípade, že nebude súhlasiť, začneme vyvlastňovací proces“, uviedla vedúca Oddelenia mestského majetku Mestského úradu v Prešove Katarína Juricová.

Primátor Prešova Pavel Hagyari sa ešte v januári vyjadril, že s majiteľom domu stále rokuje a s ďalším búraním by sa malo začať v apríli. To sa však nestalo. Juricová to vysvetľuje tým, že mesto sa s majiteľom nehnuteľnosti usilovalo dohodnúť už niekoľkokrát, no on dohody nerešpektoval.

Boli s ním podpísané dve zmluvy o budúcej zmluve, ktoré nedodržal. Nedodržal ani záväzky odstrániť exekúcie zo svojho majetku, preto sa proces predĺžil. Mesto už našlo riešenie ako postupovať rýchlejšie“, uviedla. Podľa jej slov to znamená, že v krajnom prípade pristúpi k vyvlastneniu, ako dlho to však bude trvať, povedať nevedela.

Spor mesta a vlastníka domu nie je podľa Juricovej v cene majetku, ale v tom, že na liste vlastníctva k nehnuteľnosti je množstvo exekúcií, ktoré mesto nemôže akceptovať a ich odstraňovanie prebieha len veľmi pomaly.

Z Kuzmányho ulice bude cesta III. triedy, ktorá má nadväzovať na vybudovanú jej časť smerom na Rusínsku ulicu s úpravou križovatiek Čierny most až po sídlisko Sekčov. Ide o necelých 300 metrov cesty a celkové rozpočtové náklady by mali predstavovať okolo 1,8 milióna eur. Stavba by mala trvať rok a pol.

Súvisiace články
1.10.2014 Prestavba Kuzmányho ulice sa začala, posledný vlastník bude vyvlastnený 9.1.2014 Búracie prace na Kuzmányho ul. sa začali na jeseň, jeden dom stále stojí 11.10.2013 TV7: Kuzmányho cesta 9.10.2013 Na Kuzmányho ulici už začali s búracími prácami, stavať sa začne v marci 4.10.2013 Na Kuzmányho ulici začali s prípravou prepojenia na Rusínsku ulicu 18.1.2013 Výstavbe Kuzmányho ulice bráni vysporiadanie posledného pozemku
Mohlo by Vás zaujímať
Prešov sa opäť zapája do Európskeho týždňa mobility
Aj mesto Prešov sa zapája do Európskeho týždňa mobility 2019. Od 16. do 21. septembra 2019 sa preto v prešovskej MHD môžete s vodičákom odviezť zadarmo. V nedeľu 22. septembra počas Dňa bez áut bude cestovanie MHD v 1. tarifnom pásme zadarmo pre všetkých.
Vyjadrenie SPRAVBYTKOMFORT a.s. ku súčasnej situácii s teplou vodou
Ospravedlňujeme sa za nepríjemnosti počas leta.
Nový hobbymarket v Prešove je otvorený
Nový hobbymarket je prvým operátorom vznikajúcej nákupnej zóny Hobby Park Sekčov v Prešove. Na Slovensku v týchto dňoch otvára svoju štvrtú predajňu a do regiónu prináša viac ako 100 pracovných miest.
Prezidentka SR Zuzana Čaputová navštívila mesto Prešov
Prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová včera po prvýkrát od nástupu do funkcie navštívila mesto Prešov.
Bezplatná zóna WiFi signálu čoskoro aj v Prešove
Európska komisia spustila koncom novembra 2018 projekt WiFi4EU, ktorý má za cieľ zriadiť zóny bezplatného Wi-Fi signálu v centrách komunitného života. Dobrou správou je, že EÚ vybrala aj Prešov.
Prešov si pripomenul Slovenské národné povstanie
Pri pamätníkoch v Južnom parku a na Konštantínovej ulici sme si v Prešove pripomenuli pamiatku obetí SNP, od ktorého uplynulo už 75 rokov.
MHD v Prešove oslavuje 70 rokov
Prešovská MHD oslavuje okrúhle 70. narodeniny. V areáli Dopravného podniku mesta Prešov, a.s. môžu už túto sobotu návštevníci zažiť veľkolepú oslavu.
Inzercia
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj dvojpodlažný rodinný dom na 8 á pozemku, Prešov

Predaj 2-podlažný rodinný dom v Prešove, po rekonštrukcii spodného podlažia a exteriéru domu. Je riešený ako 2 samostatné bytové jednotky. Úžitková plocha: prízemie 120 m2 + poschodie 110 m2 + podpivničenie 120 m2. Vyhľadávaná lokalita.

0907030623 | | cena: 199.000,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom na Šidlovci, pozemok 817 m2, Prešov

Na predaj rodinný dom v pôvodnej zástavbe rodinných domov s pozemkom o výmere 817 m2 v časti Šidlovec v Prešove. 5 izbový rodinný dom, úžitková plocha cca 160 m2. V celom dome sú plastové okná, inak pôvodný stav. Všetky IS. Výborná lokalita.

0907030622 | | cena: 159.000,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj pozemok, OV, výmera 1186 m2, Sabinov

lokalita: blízke centrum , v zastavanom území, prístup po asfaltovej ceste, mimo hlavnej cesty, šírka: cca 32 m v hornej časti a 25 m v dolnej časti, dĺžka: cca 44 m z jednej strany, 40 m z druhej strany. IS v dosahu. pozemok je svahovitý, slnečný, udržiavaný

0907030661 | | cena: 27.000,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom 128 m2, s pozemkom 2456 m2, Malý Šariš, okr. Prešov

Na predaj podpivničený rodinný dom s pozemkom 2456 m2, s garážou s nadstavbou a hospodárskymi budovami, Malý Šariš. Zastavaná plocha 128 m2, úžitková plocha 108 m2, podpivničenie 100 m2, pôjd 90 m2. Dom je riešený ako 3-izbový.

0907030623 | | cena: 156.000,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.