Sobota, 11. júl 2020
Meniny má Milota | zajtra Nina

Nemocnica zlepšila hospodársky výsledok v roku 2013 o 36,28 percenta

Fakultná nemocnica s poliklinikou (FNsP) J. A. Reimana v Prešove hospodárila v roku 2013 s vyváženými ekonomickými výsledkami. Nárast celkových záväzkov v minulom roku klesol oproti roku 2012 o 67,45 percenta.

Hospodársky výsledok zlepšili oproti roku 2013 o 4,41 milióna eur, čo je 36,28 percenta. Informovala o tom hovorkyňa nemocnice Renáta Cenková.

Nárast záväzkov po lehote splatnosti bol ovplyvnený najmä implementáciou Smernice o boji proti oneskoreným platbám v obchodných transakciách, pretože podľa novelizácie a zákona č. 513 z roku 1991 je lehota splatnosti pre zdravotnícke zariadenia najviac 60 dní, čo znamená, že záväzky v lehote splatnosti sa dynamickejšie presúvajú do kategórie záväzkov po lehote splatnosti“, uviedla Cenková.

Ďalej ale poznamenala, že výška nákladov na materiál, opravy a údržbu a služby v roku 2013 oproti roku 2012 aj napriek vyšším výkonom ostala na nezmenenej úrovni. Vďaka zlepšeniu finančnej disciplíny a vzťahov voči dodávateľom klesli najvýraznejšie náklady na pokuty a penále, a to o 104.420 eur. Mzdy a odvody zdravotníckych pracovníkov v roku 2013 stúpli o takmer 1,695 milióna eur, čo je nárast oproti roku 2012 o 5,04 percenta.

Výnosy z jednotlivých zdravotných poisťovní vzrástli o 11 percent, príjmy získané z prenájmov alebo predaja majetku nemocnice vzrástli o 18,14 percenta, čo predstavuje približne 338.295 eur.

Fakultná nemocnica s poliklinikou J. A. Reimana Prešov je v súčasnosti tretím najväčším poskytovateľom zdravotnej starostlivosti na Slovensku.

Mohlo by Vás zaujímať
Podaj ďalej kvapku krvi
Najsilnejšou podobou lásky je nezištná pomoc a obetovanie sa pre iných. Staňte sa hrdinom, pomôžte zachrániť životy a odneste si so sebou dobrý pocit. V utorok, 14. júla 2020 bude vaša pomoc veľmi potrebná.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.