Sobota, 11. júl 2020
Meniny má Milota | zajtra Nina

10. máj - Svetový deň „Pohybom ku zdraviu“

Svetová zdravotnícka organizácia vyhlásila 10. máj za Svetový deň „Pohybom ku zdraviu“ s cieľom poukázať na rastúci počet chronických ochorení spôsobených nedostatkom pohybu.

Pre uchovanie zdravia a zlepšenie kvality života je pohyb nevyhnutný. Potreba akejkoľvek formy fyzickej aktivity, či rekreačného športovania, patrí medzi hlavné faktory správneho životného štýlu.

Telesná aktivita prispieva k rozvoju kostry a svalstva, zlepšuje ohybnosť kĺbov, zvyšuje imunitu, dodáva životnú energiu, zvyšuje schopnosť telesného i duševného uvoľnenia, udržiava štíhlu líniu, pôsobí ako prevencia osteoporózy a vysokého krvného tlaku, pomáha zvyšovať výkonnosť srdcovocievneho a dýchacieho systému i metabolizmu a zvyčajne aj mení vzorce nášho správania - kto sa pravidelne pohybuje, spravidla nefajčí, vyhýba sa alkoholu, zdravšie sa stravuje a je aj v celkovej psychickej pohode.

Pohybová aktivita môže mať rôzne formy ale iba jeden cieľ, a tým je – byť zdravý. Dôležité je čo najviac chodiť pešo, nepoužívať pohyblivé schody či výťah alebo z autobusu vystúpiť o zastávku skôr. K pohybovej činnosti patria aj bežné domáce činnosti, práce v záhradke, prechádzky v prírode alebo rôzne druhy rekreačnej športovej činnosti. Pohyb na čerstvom vzduchu prispieva okrem zvyšovania telesnej zdatnosti aj k vytváraniu pocitu spokojnosti a zároveň je aj účinnou metódou vyrovnávania sa so stresom. Pohyb celkovo je vlastne návratom človeka k prírode.

Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Prešove bude mať dňa 15. mája 2014 v Poradni zdravia Deň otvorených dverí. Záujemcom pracovníčky poradne zdravia zmerajú percentuálny podiel tuku v tele, stanovia BMI index (pomer výšky a váhy) a WHR index (pomer pásu a bokov), percentuálny podiel kostrového svalstva a množstvo viscerálneho tuku. Ak sa záujemcovia vopred telefonicky objednajú a prídu na vyšetrenie nalačno, uskutočnia aj biochemické merania z kapilárnej krvi.

Telefonický kontakt na objednanie: 051/75 803 33.

Regionálny úrad verejného zdravotníctva Prešov

Mohlo by Vás zaujímať
Podaj ďalej kvapku krvi
Najsilnejšou podobou lásky je nezištná pomoc a obetovanie sa pre iných. Staňte sa hrdinom, pomôžte zachrániť životy a odneste si so sebou dobrý pocit. V utorok, 14. júla 2020 bude vaša pomoc veľmi potrebná.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.