Piatok, 18. október 2019
Meniny má Lukáš | zajtra Kristián

10. máj - Svetový deň „Pohybom ku zdraviu“

Svetová zdravotnícka organizácia vyhlásila 10. máj za Svetový deň „Pohybom ku zdraviu“ s cieľom poukázať na rastúci počet chronických ochorení spôsobených nedostatkom pohybu.

Pre uchovanie zdravia a zlepšenie kvality života je pohyb nevyhnutný. Potreba akejkoľvek formy fyzickej aktivity, či rekreačného športovania, patrí medzi hlavné faktory správneho životného štýlu.

Telesná aktivita prispieva k rozvoju kostry a svalstva, zlepšuje ohybnosť kĺbov, zvyšuje imunitu, dodáva životnú energiu, zvyšuje schopnosť telesného i duševného uvoľnenia, udržiava štíhlu líniu, pôsobí ako prevencia osteoporózy a vysokého krvného tlaku, pomáha zvyšovať výkonnosť srdcovocievneho a dýchacieho systému i metabolizmu a zvyčajne aj mení vzorce nášho správania - kto sa pravidelne pohybuje, spravidla nefajčí, vyhýba sa alkoholu, zdravšie sa stravuje a je aj v celkovej psychickej pohode.

Pohybová aktivita môže mať rôzne formy ale iba jeden cieľ, a tým je – byť zdravý. Dôležité je čo najviac chodiť pešo, nepoužívať pohyblivé schody či výťah alebo z autobusu vystúpiť o zastávku skôr. K pohybovej činnosti patria aj bežné domáce činnosti, práce v záhradke, prechádzky v prírode alebo rôzne druhy rekreačnej športovej činnosti. Pohyb na čerstvom vzduchu prispieva okrem zvyšovania telesnej zdatnosti aj k vytváraniu pocitu spokojnosti a zároveň je aj účinnou metódou vyrovnávania sa so stresom. Pohyb celkovo je vlastne návratom človeka k prírode.

Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Prešove bude mať dňa 15. mája 2014 v Poradni zdravia Deň otvorených dverí. Záujemcom pracovníčky poradne zdravia zmerajú percentuálny podiel tuku v tele, stanovia BMI index (pomer výšky a váhy) a WHR index (pomer pásu a bokov), percentuálny podiel kostrového svalstva a množstvo viscerálneho tuku. Ak sa záujemcovia vopred telefonicky objednajú a prídu na vyšetrenie nalačno, uskutočnia aj biochemické merania z kapilárnej krvi.

Telefonický kontakt na objednanie: 051/75 803 33.

Regionálny úrad verejného zdravotníctva Prešov

Mohlo by Vás zaujímať
Ako zachrániť život
Prešovskí mestskí policajti si v priestoroch mestského úradu na Jarkovej ulici precvičili svoje zručnosti a znalosti týkajúce sa poskytovania prvej pomoci. Všetky dôležité zásady, týkajúce sa toho "Ako zachrániť život" im prišli v utorok 24.9.2019 názorne predviesť zdravotníci z operačného strediska záchrannej zdravotnej služby.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom na Šidlovci, pozemok 817 m2, Prešov

Na predaj rodinný dom v pôvodnej zástavbe rodinných domov s pozemkom o výmere 817 m2 v časti Šidlovec v Prešove. 5 izbový rodinný dom, úžitková plocha cca 160 m2. V celom dome sú plastové okná, inak pôvodný stav. Všetky IS. Výborná lokalita.

0907030622 | | cena: 159.000,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom 128 m2, s pozemkom 2456 m2, Malý Šariš, okr. Prešov

Na predaj podpivničený rodinný dom s pozemkom 2456 m2, s garážou s nadstavbou a hospodárskymi budovami, Malý Šariš. Zastavaná plocha 128 m2, úžitková plocha 108 m2, podpivničenie 100 m2, pôjd 90 m2. Dom je riešený ako 3-izbový.

0907030623 | | cena: 156.000,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.