Pondelok, 13. júl 2020
Meniny má Margita | zajtra Kamil

Prešovský Dobrý festival podáva ruku mladým muzikantom

Gary Moore, Skunk Anansie, Steven Seagal či IMT Smile, DESmod, Peter Lipa - s Dobrým festivalom v Prešove sú spojení nielen silní headlineri, ale svoj pevný priestor majú pravidelne na pódiu aj mladé kapely.

(foto:  Vlado Kuric)

Výnimkou nebude ani v poradí ôsmy ročník festivalu, ktorý sa uskutoční 20. a 21. júna.

Aj tento rok bude patriť menšie pódium talentovaným hudobníkom. Chýbať v prešovskom amfiteátri nebudú Call me Steve, ktorí skladbou My My zaujali Lennyho Kravitza, Michaella s troma cenami z „malej Eurovízie“ v bulharskej Varne alebo finalisti Stropkovskej hudobnej ligy Landfil, Yelllowe a Papyllon. Návštevníci festivalu sa môžu tiež tešiť na koncertnú explóziu v podaní skupín Čad, Metropolis, Frown, Saprophyte, otec bratov Táslerovcov sa predstaví s Tásler Pufo Band. Originálnu hudobnú fiestu garantujú One Second Hotel, Fest, The Other Blue, Fúzy Múzy, The Fusion, Alter Ego, Theatro Musica a Dogma.

Keď sme s IMT Smile začínali, tiež som chcel, aby nám niekto pomohol. Preto, odkedy sme profesionálnou skupinou, pozeráme sa späť a snažíme sa mladým kapelám aj takýmto spôsobom pomôcť. Ak zavolám kapelu na festival, má veľkú šancu, že ľudia si ju všimnú a niekoho zaujme. Okrem toho sa môžu naučiť, ako funguje technika, ako pracovať na pódiu, ako komunikovať s fanúšikmi“, uviedol pre médiá organizátor Dobrého festivalu Miro Tásler.

V priebehu roka si starší z dvojice bratov Miro vypočuje množstvo nahrávok, ktoré mu posielajú kapely, alebo dostáva tipy od známych. Keďže podľa neho patrí hudba medzi ľudí, dáva si záležať na tom, aby si na Dobrom festivale mohlo zahrať čo najviac muzikantov. Práve potenciál letných festivalov vníma ako jednu z ciest, ako pomôcť mladým skupinám ukázať sa na veľkých pódiách a krok po kroku reštartovať slovenskú hudobnú scénu, ktorá čaká na nové mená. Zároveň dodal, že táto zodpovednosť neleží iba na pleciach promotérov, ale ruku k dielu by mali pridať aj médiá na prvom mieste s rádiami a televíziami.

Slovenská scéna do istej miery stagnuje, lebo sú tu stále tí istí interpreti. Podľa mňa chýba silná mladá krv, nový nástupca Elánu, no zatiaľ tu nikoho takého nemáme alebo sme ho ešte neobjavili. Myslím si, že zmena by vo všeobecnosti oživila a pomohla celému slovenskému šoubiznisu“, dodal na margo hudobného diania.

TASR informoval PR manažér festivalu Milan Štefánik.

Súvisiace články
13.6.2014 Prešovský Dobrý festival má dvere otvorené pre každého 13.6.2014 Steven Seagal a Lúčnica na Dobrom festivale
Mohlo by Vás zaujímať
Letný večer s atmosférou ako vo vinici môžete zažiť aj v AUTOkine pod Hradom Šariš
AUTOkino pod Hradom Šariš je späť. Po minuloročnom úspechu organizátori opäť potešia nadšencov kinematografie, ktorí si obľúbili filmové zážitky pod holým nebom. Tento rok sa bude premietať dokonca dvakrát.
Festival Filmová noc na hrade (FNNH) bude mať toto leto pauzu, fanúšikov však čaká prekvapenie v podobe „Síkrit FNNH“
Unikátny festival plný filmových zážitkov pod holým nebom - Filmová noc na hrade (FNNH), bude mať tento rok neplánovanú pauzu. Organizátori presúvajú 9. ročník na rok 2021.
Galéria Caraffka dala priestor talentovaným umelcom
V mestskej galérii Caraffka sa uskutočnila výstava talentovaných umelcov, ktorí nie sú absolventmi vysokých škôl umeleckého smeru, no dokážu vytvoriť jedinečné umelecké diela.
Príďte s deťmi stráviť skvelý víkend do Jazdeckého areálu v Prešove
Mesto Prešov pozýva všetky deti a ich rodičov stráviť skvelý víkend plný zábavy v Jazdeckom areáli. Pripravený je program plný zábavy a nebude chýbať ani jazda na koni.
Komajota odohrá prvý po-korona koncert v Žiline
Prešovská skupina Komajota hlási návrat na koncertné pódiá. Už tento piatok 19.6. sa predstaví naživo v žilinskom klube Smer Klub 77. Po dvoch online koncertoch, ktoré absolvovala počas uplynulého obdobia, kedy boli kluby úplne zatvorené sa hudobníci tešia, že budú môcť opäť stretnúť svojich fanúšikov naživo. Koncert sa uskutoční za dodržania aktuálnych hygienicko-bezpečnostných pokynov Úradu verejného zdravotníctva.
Podajte ďalej knihu a nenechajte si ujsť letné handmade trhy
Už tento piatok 3.7.2020 môžete na Floriánovej ulici zažiť obľúbené podujatie Podaj ďalej knihu a letné handmade trhy. Deti sa môžu tešiť aj na interaktívne čítanie či kreslenie.
Po dvoch rokoch ožíva na Zelenej vode OpenJazzFest
Priaznivci nielen jazzovej hudby sa môžu tento rok tešiť na festival, ktorý absentoval posledné dva roky v kalendári open air podujatí. Už tradične sa bude konať na brehu jazera v prírodnom amfiteátri vo skvelej a takmer rodinnej atmosfére. „Snažíme sa navrátiť náš festival na Zelenú vodu napriek pandémii aj zlej ekonomickej atmosfére v spoločnosti. Bude to zrejme jediný jazzový letný festival na Slovensku, aj keď tentokrát v jednodňovej verzii. Veríme, že nás naši diváci neopustili a prídu nás podporiť„ konštatuje Tibor Zelenay , dramaturg a riaditeľ festivalu.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.