Sobota, 07. december 2019
Meniny má Ambróz | zajtra Marína

Na deň otvorených dverí NTS veľa darcov krvi neprišlo

Pri príležitosti osláv Svetového dňa darcov krvi pripravila Národná transfúzna služba (NTS) SR deň otvorených dverí. Otvorené brány mali aj v Prešove.

Dnešný otvorený deň prebiehal v pokojnej atmosfére. V dopoludňajších hodinách sme mali piatich darcov krvi a myslím troch alebo štyroch návštevníkov, ktorých sme previedli po pracovisku. Väčšinou akcie, ako je valentínska kvapka, nám pomáhajú získavať nových darcov. Ak sa dobre pamätám, tak štatisticky sa zvyšuje počet prvodarcov“, povedal pre TASR Martin Trenčan, lekár prešovskej stanice Národnej transfúznej služby.

Dodal, že tieto akcie majú zmysel aj pre informovanosť prvodarcov. Dnes sa do 14.00 h na odber krvi zastavilo sedem darcov, z nich bol jeden prvodarca a jeden bol vyradený pre zlé krvné výsledky. Najobľúbenejším dňom na darovanie krvi je podľa Trenčana piatok, no tento týždeň mali najviac darcov v stredu. Počas týždňa však zaznamenali v NTS v Prešove celkovo 324 darcov krvi, z toho bolo 33 prvodarcov. Len v stredu ich prišlo 120.

Medzi darcami bol dnes aj Prešovčan Patrik Majirský. Prvýkrát ho k odberu krvi priviedli rodičia, pretože takmer všetci členovia rodiny krv darujú. Toto bol jeho deviaty odber a je rád, že môže aspoň takto pomôcť.

Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.