Streda, 18. máj 2022
Meniny má Viola | zajtra Gertrúda

Regionálni novinári vystavujú svoje fotky, účasť prisľúbili aj Ukrajinci

V prešovskom Koral klube vystavujú novinári a fotografi svoje profesionálne i amatérske fotografie. Ide o tretí ročník výstavy PRESSOV PAPARAZZI, ktorú organizuje prešovská regionálna kancelária Slovenského syndikátu novinárov.

Výstava vznikla pred šiestimi rokmi a tak sa ujala, že onedlho mala svoje pokračovanie. Jej úspech dokonca zopakovali aj kolegovia z Ukrajiny v Užhorode. Teraz nastal čas aj na tretí ročník. Tento rok tu vystavuje 20 novinárov a fotografov. Sú medzi nimi novinári, ktorí sa nevenujú len fotografii, ale aj profesionálni fotografi“, povedal predseda regionálnej kancelárie Slovenského syndikátu novinárov v Prešove Michal Frank.

Téma určená nebola, zväčša žurnalisti poslali snímku, ku ktorej majú nejaký citový vzťah. Špeciálnu kolekciu a celú stenu v priestore majú na výstave fotografi Petra Gajdošová a Lukáš Čuchran. Časť priestoru nie je zaplnená fotkami, pretože sa čaká na kolegov z Ukrajiny. Tí síce prisľúbili účasť, no ich fotografie zatiaľ, aj kvôli situácii v ich krajine, do Prešova nedorazili.

Akcia sa koná na počesť organizátora spoločenského a kultúrneho života v Prešove Aliho Korbačku. Ten ju pred šiestimi rokmi inicioval, no v roku 2010 náhle zomrel.

Výstava potrvá minimálne do konca septembra. Ak by sa pridali Ukrajinci, bola by podľa M. Franka predĺžená do konca roka.

Súvisiace články
19.8.2014 Dvadsiatka prešovských novinárov vystavuje svoje fotografie
Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Open Mic v Christianií
Open mic je príležitosť raz mesačne sa stretnúť pri zaujímavej akustickej, ale aj inej hudbe, básňach a poviedkach. Možnosť predstaviť vlastnú tvorbu. Žiadna súťaž, žiadne poroty iba vystupujúci a pozorné publikum.
FOTO: Hex na Stromoradí
Skupina Hex dala v prešovskom hudobnom klube Stromoradie bodku za klubovým turné Back to the Clubs Tour, ktoré pripravila ešte v roku 2019. Jeho zdržanie spôsobila pandémia a s ňou súvisiace obmedzenia nielen pre organizovanie kultúrnych podujatí. V piatok si kapela, jej fanúšikovia a fanúšikovia klubu užili koncert tak, ako na to boli zvyknutí pred pandémiou a v plnej paráde.
FOTO: BillyBarman na Stromoradí
BillyBarman ukončili svoje ZERO tour v Prešove na Stromoradí takmer po dvojročnom odkladaní. Divákov to ale neodradilo a účasť bola bohatá.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK