Pondelok, 21. október 2019
Meniny má Uršuľa | zajtra Sergej

Rádiologickým technikom roka 2014 je Anna Vaňová z prešovskej nemocnice

Vedúca rádiologická technička Oddelenia rádiológie Fakultnej nemocnice s poliklinikou (FNsP) J. A. Reimana v Prešove Anna Vaňová sa stala Rádiologickým technikom roka 2014.

Ocenenie jej udelila stavovská organizácia Spoločnosť rádiologických asistentov SR (SRASR). Tento titul udelili vôbec prvýkrát od vzniku spoločnosti v roku 2005. Informovala o tom hovorkyňa nemocnice Renáta Cenková.

Ocenenie Najlepší rádiologický technik roka pre mňa znamená veľmi veľa. O výsledku rozhodovalo hlasovanie členov SRASR. Som milo prekvapená, že som získala také množstvo hlasov. Kolegovia asi poznajú moju prácu v nemocnici, ako aj prácu, ktorú robím pre našu stavovskú Spoločnosť rádiologických asistentov Slovenskej republiky“, povedala Vaňová, ktorá v Prešovskej nemocnici pôsobí od roku 1982 a vo funkcii vedúcej rádiologickej techničky je od roku 2003.

Táto profesia sa podľa Cenkovej rozšírila po druhej svetovej vojne, keď sa uskutočňovali prvé organizované kurzy pre rádiologických asistentov. Začiatok širšej odbornej prípravy pre povolanie röntgenologického laboranta sa datuje do 50. rokov minulého storočia, keď Ministerstvo zdravotníctva začalo zriaďovať odbornú prípravu na prvých zdravotníckych školách formou nadstavbového štúdia.

Ako uviedla hovorkyňa nemocnice, Anna Vaňová si po ukončení gymnázia doplnila vzdelanie na Strednej zdravotníckej škole (SZŠ) v Košiciach, kde vyštudovala odbor Rádiologický laborant. Neskôr ukončila odbor Diplomovaný rádiologický asistent. V rokoch 2009-2011 absolvovala štúdium na Fakulte ošetrovateľstva a zdravotníckych odborných štúdií SZU v Bratislave, odbor Rádiologická technika, čím úspešne ukončila prvý stupeň vysokoškolského štúdia.

Mohlo by Vás zaujímať
Ako zachrániť život
Prešovskí mestskí policajti si v priestoroch mestského úradu na Jarkovej ulici precvičili svoje zručnosti a znalosti týkajúce sa poskytovania prvej pomoci. Všetky dôležité zásady, týkajúce sa toho "Ako zachrániť život" im prišli v utorok 24.9.2019 názorne predviesť zdravotníci z operačného strediska záchrannej zdravotnej služby.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom na Šidlovci, pozemok 817 m2, Prešov

Na predaj rodinný dom v pôvodnej zástavbe rodinných domov s pozemkom o výmere 817 m2 v časti Šidlovec v Prešove. 5 izbový rodinný dom, úžitková plocha cca 160 m2. V celom dome sú plastové okná, inak pôvodný stav. Všetky IS. Výborná lokalita.

0907030622 | | cena: 159.000,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom 128 m2, s pozemkom 2456 m2, Malý Šariš, okr. Prešov

Na predaj podpivničený rodinný dom s pozemkom 2456 m2, s garážou s nadstavbou a hospodárskymi budovami, Malý Šariš. Zastavaná plocha 128 m2, úžitková plocha 108 m2, podpivničenie 100 m2, pôjd 90 m2. Dom je riešený ako 3-izbový.

0907030623 | | cena: 156.000,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.