Nedeľa, 12. júl 2020
Meniny má Nina | zajtra Margita

Rádiologickým technikom roka 2014 je Anna Vaňová z prešovskej nemocnice

Vedúca rádiologická technička Oddelenia rádiológie Fakultnej nemocnice s poliklinikou (FNsP) J. A. Reimana v Prešove Anna Vaňová sa stala Rádiologickým technikom roka 2014.

Ocenenie jej udelila stavovská organizácia Spoločnosť rádiologických asistentov SR (SRASR). Tento titul udelili vôbec prvýkrát od vzniku spoločnosti v roku 2005. Informovala o tom hovorkyňa nemocnice Renáta Cenková.

Ocenenie Najlepší rádiologický technik roka pre mňa znamená veľmi veľa. O výsledku rozhodovalo hlasovanie členov SRASR. Som milo prekvapená, že som získala také množstvo hlasov. Kolegovia asi poznajú moju prácu v nemocnici, ako aj prácu, ktorú robím pre našu stavovskú Spoločnosť rádiologických asistentov Slovenskej republiky“, povedala Vaňová, ktorá v Prešovskej nemocnici pôsobí od roku 1982 a vo funkcii vedúcej rádiologickej techničky je od roku 2003.

Táto profesia sa podľa Cenkovej rozšírila po druhej svetovej vojne, keď sa uskutočňovali prvé organizované kurzy pre rádiologických asistentov. Začiatok širšej odbornej prípravy pre povolanie röntgenologického laboranta sa datuje do 50. rokov minulého storočia, keď Ministerstvo zdravotníctva začalo zriaďovať odbornú prípravu na prvých zdravotníckych školách formou nadstavbového štúdia.

Ako uviedla hovorkyňa nemocnice, Anna Vaňová si po ukončení gymnázia doplnila vzdelanie na Strednej zdravotníckej škole (SZŠ) v Košiciach, kde vyštudovala odbor Rádiologický laborant. Neskôr ukončila odbor Diplomovaný rádiologický asistent. V rokoch 2009-2011 absolvovala štúdium na Fakulte ošetrovateľstva a zdravotníckych odborných štúdií SZU v Bratislave, odbor Rádiologická technika, čím úspešne ukončila prvý stupeň vysokoškolského štúdia.

Mohlo by Vás zaujímať
Podaj ďalej kvapku krvi
Najsilnejšou podobou lásky je nezištná pomoc a obetovanie sa pre iných. Staňte sa hrdinom, pomôžte zachrániť životy a odneste si so sebou dobrý pocit. V utorok, 14. júla 2020 bude vaša pomoc veľmi potrebná.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.