Piatok, 10. júl 2020
Meniny má Amália | zajtra Milota

Ozdobou podujatia jazdci a kone z Pohára národov

V jazdeckom areáli na Sídlisku III. v Prešove sa uskutoční od piatku do nedele 10. septembra v poradí už 42. ročník Dukelských jazdeckých pretekov. Tradične nepôjde len o samotné parkúrové preteky, ale taktiež o spoločensko - zábavnú akciu.

V rámci tohtoročných DJP sa v prešovskom jazdeckom areáli bude konať výstava plemien koní, poníkov i psov bez PP. Diváci sa už teraz môžu tešiť na ukážky voltížneho umenia. Atrakciou pre mnohých návštevníkov je vzduchovadlo, kým iní sa môžu započúvať do tónov country hudby.

Organizátori rozdelili preteky do celkovo desiatich súťaží. Prvá otvorí trojdňový jazdecký festival prvým kolom Cena Family Krajňák o 10. hodine. Súťaž mladých koní Memoriál J. Baluna druhým kolom bude pokračovať v sobotu taktiež od 10. hodiny. O 14. h je dnes na programe Cena Weldexu - dvojfázové skákanie a program prvého dňa potom uzavrie Cena mesta Veľký Šariš a N + M Zozuľak. V sobotu o 10. hodine odštartuje Cena Honda - Rotkiv, o 13, 30 h Cena Milk Agro a potom príde na rad Memoriál Š. Brendzu, Cena mesta Prešov v zrkadlovom skákaní. Prvé preteky - Cena Ľudovej banky začnú v nedeľu o 12,30 hodine. Nasledovať bude Cena sponzorov Rive & Drive a na záver príde na rad tradičná Cena Dukly Rem - po a PO CAR.

Riaditeľ DJP Jaroslav Sibal nám prezradil, že do Prešova príde zhruba 90 koní z 25 slovenských klubov. "Ozdobou parkúru by mali byť traja jazdci, ktorí so svojimi koňmi štartovali nedávno v Bratislave v Pohári národov. Štangel z Bratislavy, Sýkora z Motešíc a Mackoviak zo Spišskej Novej Vsi," vraví J. Sibal. Keď sme sa ho spýtali, aký divácky záujem organizátori očakávajú, odvetil: "Ťažko odhadnúť presnejší počet. Jazdecký areál sa však nachádza frekventovanom mieste, blízko sídliska, nuž ak bude dobré počasie, hádam ľudia prídu v hojnom počte. Okrem parkúrového skákania sa návštevníci počas troch dní môžu tešiť na viaceré atraktívne sprievodné akcie. Skrátka, oplatí sa náš jazdecký areál počas tohto víkendu navštíviť."

Mohlo by Vás zaujímať
Mesto Prešov chce zachrániť mládežnícky futbal
Vedenie mesta Prešov a časť mestských poslancov na spoločnom stretnutí deklarovali zámer pomôcť mládežníckemu futbalu. Po rokovaní sa zhodli, že účinným riešením môže byť odkúpenie väčšinového podielu v obchodnej spoločnosti 1. FC TATRAN, a.s.
3b PHbL: Vydarený reštart po dlhých 89 dňoch!
Presne dlhých 89 dní trval hokejbalový pôst v našom meste, ktorý zapríčinil celý svet trápiaci vírus COVID- 19. No verím, že teraz sme späť silnejší, zomknutejší a športuchtivejší, keď práve 3b Prešovská Hokejbalová liga je prvá a ak nie možno aj jediná súťaž, ktorá za dodržania všetkých mimoriadnych opatrení ÚVZ,  hlavného hygienika SR a so súhlasom riaditeľky na ZŠ Čsl. Armády pani Mgr. Ľubici Kohániovej, počas minulého víkendu úspešne „reštartovala“ svoju činnosť.
Úvod Play OFF s obrovským prekvapením!
Počas uplynulého víkendu pokračovala mestská 3b Prešovská Hokejbalová liga prvými zápasmi vyraďovacej časti, keď vo štvrťfinále Play OFF na seba narazilo osem najlepších tímov.
3b PHbL: Do semifinále len papierový favoriti
3b Prešovská Hokejbalová liga pokračovala ďalšími zápasmi vyraďovacej časti Play OFF, kde až na prvé zakopnutie HBC ASSASSINS, zatiaľ všetko pokračuje podľa predpokladov.
Nový ročník SHE začnú hádzanári Tatrana Prešov východniarskym derby proti nováčikovi z Košíc
Prvým súperom Tatrana Prešov v novom extraligovom ročníku bude košický tím HK Košice.
Na Važeckej sa športuje na novom multifunkčnom ihrisku
Na Važeckej ulici v Prešove môžu využívať malí aj veľkí športovci nové multifunkčné ihrisko. Zahrajú si tu rôzne druhy športov.
3b PHbL: Senzačným finalistom HOKEJBAL Prešov o.z. !
Prvým finalistom a zároveň zatiaľ najväčším prekvapením ligy sú domáci hráči HOKEJBAL Prešov o.z. , ktorí si aj v semifinále, už v čo najkratšom možnom čase, senzačne poradili s víťazom základnej časti HBC ASSASSINS Prešov a stali sa tak premiérovo prvým finalistom 3b Prešovskej Hokejbalovej ligy 2019/2020.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.