Nedeľa, 15. december 2019
Meniny má Ivica | zajtra Albína

Ozdobou podujatia jazdci a kone z Pohára národov

V jazdeckom areáli na Sídlisku III. v Prešove sa uskutoční od piatku do nedele 10. septembra v poradí už 42. ročník Dukelských jazdeckých pretekov. Tradične nepôjde len o samotné parkúrové preteky, ale taktiež o spoločensko - zábavnú akciu.

V rámci tohtoročných DJP sa v prešovskom jazdeckom areáli bude konať výstava plemien koní, poníkov i psov bez PP. Diváci sa už teraz môžu tešiť na ukážky voltížneho umenia. Atrakciou pre mnohých návštevníkov je vzduchovadlo, kým iní sa môžu započúvať do tónov country hudby.

Organizátori rozdelili preteky do celkovo desiatich súťaží. Prvá otvorí trojdňový jazdecký festival prvým kolom Cena Family Krajňák o 10. hodine. Súťaž mladých koní Memoriál J. Baluna druhým kolom bude pokračovať v sobotu taktiež od 10. hodiny. O 14. h je dnes na programe Cena Weldexu - dvojfázové skákanie a program prvého dňa potom uzavrie Cena mesta Veľký Šariš a N + M Zozuľak. V sobotu o 10. hodine odštartuje Cena Honda - Rotkiv, o 13, 30 h Cena Milk Agro a potom príde na rad Memoriál Š. Brendzu, Cena mesta Prešov v zrkadlovom skákaní. Prvé preteky - Cena Ľudovej banky začnú v nedeľu o 12,30 hodine. Nasledovať bude Cena sponzorov Rive & Drive a na záver príde na rad tradičná Cena Dukly Rem - po a PO CAR.

Riaditeľ DJP Jaroslav Sibal nám prezradil, že do Prešova príde zhruba 90 koní z 25 slovenských klubov. "Ozdobou parkúru by mali byť traja jazdci, ktorí so svojimi koňmi štartovali nedávno v Bratislave v Pohári národov. Štangel z Bratislavy, Sýkora z Motešíc a Mackoviak zo Spišskej Novej Vsi," vraví J. Sibal. Keď sme sa ho spýtali, aký divácky záujem organizátori očakávajú, odvetil: "Ťažko odhadnúť presnejší počet. Jazdecký areál sa však nachádza frekventovanom mieste, blízko sídliska, nuž ak bude dobré počasie, hádam ľudia prídu v hojnom počte. Okrem parkúrového skákania sa návštevníci počas troch dní môžu tešiť na viaceré atraktívne sprievodné akcie. Skrátka, oplatí sa náš jazdecký areál počas tohto víkendu navštíviť."

Mohlo by Vás zaujímať
Vybojovali postup, museli ho odmietnuť
Hráči futsalového klubu FK Ekoprim Prešov získali v minulej sezóne druhej ligy Východ prvé miesto a postup do najvyššej súťaže. Snažili sa o to zo všetkých síl.
MS 2019 v Kickboxe v tureckej Antalyi
Historický úspech najúspešnejšieho kickboxera Slovenska Mareka Karlíka z Prešova.
FK Ekoprim Prešov – jediný zástupca východu vo futsalovej extralige juniorov.
V Novembri začala nová ligová sezóna mládeže a FK Ekoprim Prešov do nej vstúpil v oboch celoslovenských súťažiach U17 aj U20 bravúrne, keď chlapci doposiaľ vyhrali všetky svoje zápasy.
Matej Krajňák dominuje v top karate súťažiach
Ďalšou z radu kvalitných súťaží, kde Krajňák potvrdil svoju formu, bolo Hungarian Open 2019, ktoré sa konalo dňa 09.11.2019 v Maďarsku. PRESOV KARATE KIDS získali z tohto ťažkého podujatia 6 medailí (1-3-2).
Výsledky 3b Prešovskej hokejbalovej ligy
Prinášame Vám výsledky 3b Prešovskej Hokejbalovej ligy:
3b PHbL: Jesenným majstrom HBC ASSASSINS Prešov
V prvý decembrový deň pani zima svojím prvým ľadom na hokejbalovom ihrisku rozhodla, že je čas si dať prestávku a oddýchnuť si, čo samozrejme budeme rešpektovať.
Prešovskí volejbalisti zdolali Nitru a kolektívnym výkonom potešili divákov
Volejbalisti VK MIRAD PU Prešov vyhrali v sobotňajšom zápase 11. kola Edymax extraligy mužov nad VKP Bystrina SPU Nitra 3:0 (19, 24, 22) a zaznamenali piaty úspech v sezóne. Nitra ukončila päťzápasovú sériu víťazstiev, prehrala prvýkrát od 19. októbra. Na domácej palubovke zaznamenal kapitán Prešova Martin Sopko st. 21 bodov vrátane 5 es a upevnil si pozíciu najlepšie podávajúceho hráča extraligy (29 es). Ivo Mikovčík sa blysol 5 blokmi. Najužitočnejším hráčom zápasu sa stal prešovský nahrávač Mário Oleárnik.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.