PIS: aktuálne informácie o meste, radnici a spoločenských, kultúrnych a športových akciach v regióne

https://pis.sk/clanok/144/turnaj_na_univerzite.html

Turnaj na univerzite

Dnes a zajtra sa v hale Prešovskej univerzity odohrajú stretnutia 6. ročníka medzinárodného turnaja volejbalistov O pohár prezidenta akciovej spoločnosti ZPA Křižík. Organizátori už tradične zabezpečili medzinárodnú kvalitnú účasť. V tomto roku pricestujú ku Toryse celok poľskej najvyššej súťaže BBTS Bielsko Biala, maďarský vicemajster NVVSC Nyíregyháza, slovenský vicemajster Petrochema Dubová a ďalšie tri celky slovenskej extraligy - VKP Bratislava, Linda Chemes Humenné a VK PU Prešov.

Prvenstvo z minulého ročníka obhajujú domáci volejbalisti, rozhodne to však v silnej konkurencii nebudú mať ľahké. Tréner VK PU Daniel Oravec bude mať k dispozícii týchto hráčov: nahrávači Kempa a Repák, smečiari Cholvadt, Sopko, Vartovník, Vokál, Žilka, blokári Müncner, Škvarek, Červeň, univerzáli Gešperík a Tholt, liberá Vlkolinský a Fedorišin. Po turnajoch vo Vyšných Hágoch, Humennom a naposledy Nyíregyháze je domáce podujatie ďalšou fázou prípravy na nový ročník extraligy, ktorý začne v októbri.

Turnaj sa bude hrať v dvoch základných skupinách (A - Bielsko Biala, Humenné, Prešov, B - Dubová, Nyíregyháza, VKP Bratislava), v nich sa tímy stretnú na tri hrané sety, v nasledujúcich zápasoch o umiestnenie sa bude hrať klasicky, na tri vyhraté sety. Prešovskí fanúšikovia tak majú po prvýkrát v začínajúcej sa sezóne vidieť svoj tím v akcii, atraktívny turnaj hneď na úvod okorení východniarske derby.

Program zápasov: piatok - 9.00 Humenné - Prešov, 10.30 Nyíregyháza - VKP, 12.00 Bielsko Biala - Humenné, 13.30 Dubová - Nyíregyháza, 15.00 Prešov - Bielsko Biala, 16.30 VKP - Dubová, 18.00 2A - 3B, 20.00 2B - 3A.
Sobota - 9.00 o 5. miesto, 11.00 1. semifinále, 13.00 2. semifinále, 16.00 o 3. miesto, 18.00 o 1. miesto.

 
7.9.2000 | Pridal: Martin Belej | Šport | čítané: 2510 krát