Piatok, 21. január 2022
Meniny má Vincent | zajtra Zora

FHE: G.O.D.'s

Gospelová skupina G. O. D. 's z Prešova pôsobí na scéne sedem rokov, pričom tento rok jej vyšlo debutové cédečko Prayer for God. Vedúcou G. O. D. 's. je speváčka Jana Tomko Ferenčíková.

G.O.D.'s
G.O.D.'s

Svoj vznik datuje formácia G. O. D. 's v januári 2007 pri centre Ebony. „Na začiatku sme neinterpretovali iba gospelovú hudbu, interpretovali sme hudbu komerčného typu. Neskôr sa to postupne začalo pretavovať prostredníctvom aj môjho duchovného presvedčenia. Ľudia boli rôzni, ale spájala nás láska k hudbe, “ uviedla pre Korzár zakladateľka a umelecká šéfka skupiny Jana Tomko Ferenčíková.

Pôvodne mala skupina 25-30 členov, postupne sa zostava vykryštalizovala na deviatich. Päť dievčat, dvoch chlapcov, pričom plánujú pribrať ďalší mužský hlas.

Aktuálna zostava: Janka Tomko Ferenčíková, Petra Ferenčíková, Damiána Jurašková, Tomáš Bačinský , Laurencia Tomková, Klaudia Krivá, Michaela Lešková, Erik Holovka, Daniela Džubinská, Jana Petríková.

Väčšina repertoáru sú prevzaté štandardy (výber má na starosti Jana a jej sestra Petra), nechýbajú ani Janine autorské veci. G. O. D. 's sú prevažne vokálnou skupinou. Získali niekoľko ocenení, aj v Poľsku.

Foto: Ján Štovka

Web: http://www.gods.sk

Z bibliografie:
http://presov.korzar.sme.sk/c/7484917/gods-vydali-po-siedmich-rokoch-debutove-cd.html
http://presov.korzar.sme.sk/c/7183860/presovska-formacia-gods-predstavila-americky-gospel.html
http://presov.korzar.sme.sk/c/7178544/hudobnu-jar-obohatia-bozske-hlasy-gods.html

Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK