Sobota, 29. január 2022
Meniny má Gašpar | zajtra Ema

Na parkovisku v centre Prešova sprístupnili elektronabíjačku

Na parkovisku pri križovatke ulíc Slovenská a Metodova v centre Prešova sprístupnili dnes prvú nabíjaciu stanicu pre elektrické autá v meste. Môžu sa tu nabíjať vozidlá s najrozšírenejším nabíjacím štandardom v Európe Mennekes Type 2.

Nabíjaciu stanicu pre elektromobily otvorili 21. januára 2015 v Prešove na parkovisku, na rohu Metodovej a Slovenskej ulice. Slávnostného otvorenia sa zúčastnila primátorka Prešova Andrea Turčanová, generálny riaditeľ VSE a.s. (Východoslovenská energetika a.s. Košice) Thomas Jan Hejcman a výkonný riaditeľ O.S.V.O. comp a.s. Prešov Pepter Bindas (foto: TASR)
Nabíjaciu stanicu pre elektromobily otvorili 21. januára 2015 v Prešove na parkovisku, na rohu Metodovej a Slovenskej ulice. Slávnostného otvorenia sa zúčastnila primátorka Prešova Andrea Turčanová, generálny riaditeľ VSE a.s. (Východoslovenská energetika a.s. Košice) Thomas Jan Hejcman a výkonný riaditeľ O.S.V.O. comp a.s. Prešov Pepter Bindas (foto: TASR)

Keď vlastníte elektromobil, alebo ho máte k dispozícii, prídete na toto parkovisko, vozidlo zapojíte a nabije sa. Za nabíjanie sa neplatí, platí sa však parkovné za čas, ktorý tu stojíte“, uviedol generálny riaditeľ Východoslovenskej energetiky (VSE) Holding Thomas Hejcman.

Podľa špecialistky na projekty z VSE Holding Radky Mazákovej sa tu klasický elektromobil nabije doplna na dojazd 120 kilometrov približne za štyri hodiny. Nabíjacia stanica je vo vlastníctve súkromnej spoločnosti, technológiu a inštaláciu zabezpečili VSE Holding a spoločnosť O. S. V. O. comp, a.s.

Ako uviedla primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová, mesto zároveň dnes dostalo na mesiac do užívania aj nový elektromobil, ktorý si sama vyskúšala. Keďže nie je zvyknutá na automatickú prevodovku, povozila sa len na parkovisku. Povedala však, že si vie predstaviť, že toto auto bude využívať napríklad mestská polícia alebo pracovníci úradu kontrolujúci pracovníkov na aktivačných prácach.

Nabíjacia stanica je prvým reálnym krokom prešovskej samosprávy k rozvoju elektromobility po podpise Memoranda o podpore elektromobility koncom roka 2014.

Video archív nájdete na tv.pis.sk

Mohlo by Vás zaujímať
Hodili kameň do čelného skla trolejbusu v Prešove
Na linku 158 bolo včera (18.01.2022) podvečer oznámené, že došlo k úmyselnému rozbitiu čelného skla na trolejbuse
Prvou Prešovčankou roka 2022 je Sárka
Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou J. A. Reimana v Prešove sa 1. januára 2022 narodil prvý chlapček Brajen. V druhý deň nového roka sa vypýtala na svet aj prvá Prešovčanka Sárka.
Lávka na Mukačevskej ulici je po rekonštrukcii opäť prístupná pre širokú verejnosť
Mesto Prešov úspešne ukončilo komplexnú rekonštrukciu lávky na Mukačevskej ulici. Stavba už bola oficiálne odovzdaná do užívania. Na lávke a priľahlých chodníkoch je ešte potrebné vykonať povrchové úpravy, ktoré budú zrealizované v jarných mesiacoch.
Mesto Prešov uspelo v súdnom spore s projektantom cykloželezničky, od ktorého bude vymáhať vyše pol miliónovú škodu
Krajský súd v Prešove potvrdil rozsudok prvostupňového súdu vo veci vadného projektu týkajúceho sa stavby cykloželezničky. Rozhodnutie už nadobudlo právoplatnosť a pre spoločnosť A. P. H. ateliér, s.r.o. tak vzniká povinnosť zaplatiť mestu Prešov zmluvnú pokutu a náhradu spôsobenej škody vo výške takmer 550 tisíc eur.
V Prešove sa začína zber vianočných stromčekov
Zber vianočných stromčekov na prešovských sídliskách sa začína v pondelok 10.1.2022 a naplánovaný je až do 31.1.2022.
K strateným predmetom v MHD sa ich majitelia dostanú jednoduchšie
Od januára 2022 pribudla na web stránke Dopravného podniku mesta Prešov záložka Straty a nálezy, v ktorej je uvedený zoznam nájdených predmetov vo vozidlách MHD. Je to jeden z ďalších spôsobov ako si môže cestujúci overiť, či sa jeho stratená vec nenašla práve v prostriedkoch MHD.
Mesto Prešov v roku 2022 zrekonštruuje viacero dôležitých mostov a lávok
Mosty a lávky v Prešove čakajú už v jarných mesiacoch kľúčové investície spojené s rekonštrukciou či výstavbou. Ako prvá môže prísť na rad lávka pri Prešovskej univerzite.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK