Pondelok, 09. december 2019
Meniny má Izabela | zajtra Radúz

V kraji pre množstvo chorých zavreli spolu 29 škôl

V Prešovskom kraji v tomto týždni stúpol počet chorých na akútne respiračné ochorenia na 10.279, v minulom týždni ich bolo o 2699 menej.

(ilustračné foto: TASR)
(ilustračné foto: TASR)

Chrípka bola diagnostikovaná v 1142 prípadoch. Pre chrípku zavreli 12 materských a 17 základných škôl, v nemocnici v Stropkove bol vydaný zákaz návštev.

Ako informovala stránka Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Prešove, najviac škôl zavreli v okrese Stropkov, kde výchovno-vzdelávací proces prerušili v dvoch materských a siedmich základných školách. Nasleduje okres Vranov nad Topľou, kde sú zavreté po tri materské i základné školy, vo Svidníckom okrese sa prestalo učiť v dvoch materských a troch základných školách. Najvyššia chorobnosť je zaznamenaná u detí do päť rokov. Úmrtie na chrípku hlásené nebolo.

RÚVZ Vranov nad Topľou i Prešov hlásia zvýšený výskyt ochorení parotitída, teda mumps. Vo Vranovskom okrese zaznamenali počas tohto týždňa 17 nových ochorení, v obci Banské tri nové prípady a v obci Vechec ich je 14. Spolu je v oboch obciach už 58 prípadov tohto ochorenia. V okrese Prešov sa mumps rozšíril u očkovaných i neočkovaných detí, ktoré žijú v prostredí s nízkym hygienickým štandardom. Spolu 14 nových prípadov počas tohto týždňa bolo lokalizovaných v obciach Lesíček, Červenica, Rokycany a Tuhrina. Deti sú liečené ambulantne.

Mohlo by Vás zaujímať
A svetlo bolo ako vo dne
Výstava fotografií v Univerzitnej knižnici PU venovaná 75. výročiu bombardovania Prešova Červenou armádou.
Nadaní oboznámili vysokoškolákov s tajomstvami svojho vzdelávania
V novembri sa na pôde Pedagogickej fakulty Prešovskej univerzity v Prešove uskutočnilo zaujímavé stretnutie nadaných detí s vysokoškolákmi.
Veľký úspech žiakov ZŠ Važecká v celoslovenskej súťaži November 89 a MY
Žiaci ZŠ Važeckej v Prešove si pripomenuli 30. výročie Nežnej revolúcie kreatívne. V celoslovenskej súťaži November 89 a MY nazbierali skvelé úspechy.
Deň študentstva sa na Prešovskej univerzite niesol v znamení ocenení a spomienkového stretnutia pri soche slobody
Pri príležitosti Medzinárodného dňa študentstva a 30. výročia Nežnej revolúcie odovzdal rektor Prešovskej univerzity v Prešove (PU) Peter Kónya podpredsedom akademických senátov za študentskú časť Bronzovú medailu. Medaila je symbolickým vyjadrením úcty všetkým študentom, ktorí boli dôležitými aktérmi veľkého prevratu v novembri 1989.
Poznáme Talenty 2019
ABC - Centrum voľného času v Prešove odmeňovalo talentované deti z prešovských základných škôl, osemročných gymnázií a pedagógov za šk. rok 2018/2019. V Prešove sme tak spoznali najväčšie talenty roka 2019.
Kúzlo Vianoc na Pedagogickej fakulte PU
Dňa 05.12.2019 sa na Pedagogickej fakulte (PF) Prešovskej univerzity v Prešove (PU) uskutočnili tradičné vianočné podujatia s viacerými sprievodnými aktivitami.
Rektor zablahoželal univerzitným oslávencom
Za obdobie posledných štyroch rokov sa na Prešovskej univerzite v Prešove (PU) stalo dobrým zvykom, že zamestnanci, ktorí dovŕšili 50. , 60. a 70. výročie svojich narodenín dostanú pozvanie na priateľské stretnutie s rektorom univerzity. Nebolo tomu inak ani prvý decembrový týždeň, kedy sa pri príležitosti významných životných jubileí stretlo 24 oslávencov univerzity.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.