Nedeľa, 12. júl 2020
Meniny má Nina | zajtra Margita

V kraji pre množstvo chorých zavreli spolu 29 škôl

V Prešovskom kraji v tomto týždni stúpol počet chorých na akútne respiračné ochorenia na 10.279, v minulom týždni ich bolo o 2699 menej.

(ilustračné foto: TASR)
(ilustračné foto: TASR)

Chrípka bola diagnostikovaná v 1142 prípadoch. Pre chrípku zavreli 12 materských a 17 základných škôl, v nemocnici v Stropkove bol vydaný zákaz návštev.

Ako informovala stránka Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Prešove, najviac škôl zavreli v okrese Stropkov, kde výchovno-vzdelávací proces prerušili v dvoch materských a siedmich základných školách. Nasleduje okres Vranov nad Topľou, kde sú zavreté po tri materské i základné školy, vo Svidníckom okrese sa prestalo učiť v dvoch materských a troch základných školách. Najvyššia chorobnosť je zaznamenaná u detí do päť rokov. Úmrtie na chrípku hlásené nebolo.

RÚVZ Vranov nad Topľou i Prešov hlásia zvýšený výskyt ochorení parotitída, teda mumps. Vo Vranovskom okrese zaznamenali počas tohto týždňa 17 nových ochorení, v obci Banské tri nové prípady a v obci Vechec ich je 14. Spolu je v oboch obciach už 58 prípadov tohto ochorenia. V okrese Prešov sa mumps rozšíril u očkovaných i neočkovaných detí, ktoré žijú v prostredí s nízkym hygienickým štandardom. Spolu 14 nových prípadov počas tohto týždňa bolo lokalizovaných v obciach Lesíček, Červenica, Rokycany a Tuhrina. Deti sú liečené ambulantne.

Mohlo by Vás zaujímať
Prešovské materské školy budú pre deti otvorené aj počas prázdnin
Mesto Prešov zverejňuje letný harmonogram otvorenia materských škôl. Deti sa počas letných prázdnin môžu hrať a učiť v 17 materských školách.
Klub nadaných detí už v tomto školskom roku neotvoria
Klub združuje deti so všeobecným intelektovým nadaním, deti nadané matematicky, lingvisticky, bystro uvažujúce deti, deti hravé a ochotné rozširovať si obzory všetkými smermi.
Prešovské materské a základné školy rozširujú prevádzkový čas
Mesto Prešov v súlade s Rozhodnutím Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR predlžuje od 15.6.2020 prevádzkový čas vo všetkých materských a základných školách maximálne na 10 hodín denne.
Prešovské základné školy dnes rozdali viac ako 6000 vysvedčení, stovky ďalších si žiaci neprevzali
Aj v Prešove si dnes žiaci odniesli domov svoje vysvedčenia. Vyzdvihnúť si ich však neprišli všetci.
O Klub nadaných detí aj v tomto školskom roku obrovský záujem
Klub, aký nemá páru na celom Slovensku. Založili ho zanietení učitelia a združujú sa v ňom nadané deti. Mimoriadne bohatý na program bol aj v tomto školskom roku.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.