Sobota, 29. január 2022
Meniny má Gašpar | zajtra Ema

Frenkyho hudobná encyklopédia má 8 rokov

Deviaty ročník začne písať táto databáza FHE, teda Frenkyho hudobná encyklopédia (FHE). Čo všetko sa udialo v končiacom ôsmom ročníku, a ktoré heslá, ergo interpreti sú celkovo najčítanejší?

Tásler Pufo Band
Tásler Pufo Band

K desiatkam, či už stovkám hesiel prešovských muzikantov pribudlo v končiacom ročníku každý mesiac niečo nové.

Najčítanejším heslom roka bol Tásler Pufo Band. Druhé miesto v navštevovanosti obsadili Fúzy Múzy, tretí bol dNeau.

Na ďalších priečkach sa popri aktualizáciách (č. 3) objavili Potmehút a Castelán.

A ako to vyzerá v celkovom rebríčku FHE po ôsmich rokoch? Ako každý rok, ponúkame aj túto bilanciu. A hneď so zmenou na čele pelotónu. Na prvé miesto v „historických tabuľkách“ sa prepracovali mladí prešovskí jazzrockeri Inside Group (v tomto ročníku sa objavili aj v aktualizáciách). Druhá je Katarína Knechtová, tretie sú Heľenine oči (taktiež už „zaktualizovaní“). Top 5 uzatvárajú Komajota a I. M. T. Smile.

V prvej desiatke sú aj Tretie poschodie, Ruka, Nuda, Žobráci a Ali ibn Rachid.

V Top 30 sa nachádzajú aj ďalšie pozoruhodné mená: Kathegoris muflon (14. miesto), Chiki liki tu-a (16.), Gagas (18.), Mloci (19.), Šarišská nátierka (20.), Atlantida (25.), The Cubes (26.), Katka Koščová (27.), Peha (28.), či Alexander Cap (30.).

Antirebríček sme sa toho roku rozhodli nezverejniť. Počkáme si na väčšie turbulencie na posledných priečkach. Veď poslední budú možno raz prví...

Obligátne, FHE pokračuje deviatym rokom ďalej... Námetov na heslá je stále dosť, ale ak máte nejaký nápad a tip, spracujte prosím stručnú biografiu, zostavu, pridajte fotku (ak je) a zašlite na michal.frank@korzar.sk. Môže ísť aj už o nejestvujúce kapely a projekty. Pošlite, určite na nich príde rad.

Long live rockenroll...

Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK