Štvrtok, 23. marec 2023
Meniny má Adrián | zajtra Gabriel

Skupina Papyllon rozširuje svoje teritórium, má nové EP a klip

Mladá slovenská formácia Papyllon vydaním svojho EP Sink or Swim a klipu k skladbe Harmful uzatvára jednu autorskú etapu.

Päťskladbové EP Sink or Swim odkazuje na to, čím si Richard, Lukáš, Jakub a Bohuš za posledné obdobie prešli, je energické a zároveň citlivé, tak, ako to Papyllon vie publiku podať aj na svojich koncertoch.

Hneď prvá skladba Harmful dostala nový klip, o ktorom viac povedal Bohuš: "Harmful sme natáčali v Galérii Tvorivého Dizajnu (Creative Design Gallery) u nás v Prešove. Za kamerou stál náš kamarát Vlado Fabian a pred kamerou my."

V klipe k Harmful môžu fanúšikovia vidieť mierne pesimistické predstavy Papyllonu: "Celková atmosféra klipu je pochmúrnejšia a temnejšia, presne tak, ako sme si to k tejto pesničke predstavovali. Kľúčovým slovom je teritórium, ” popisuje zámer Bohuš.

Po prvom nakopnutí skladbou Harmful pokračuje EP s názvom Sink or Swim pokojnejšou rovnomennou piesňou - Sink or Swim, nasleduje Second Minute a dobre známy singel Waves, ku ktorému pred časom taktiež vznikol klip. Marble pred záverom opäť pomaly dostáva atmosféru do výšok.

"Názov pre EP Sink or Swim som pôvodne vybral z estetického dôvodu, ako takú slovnú hračku. Neskôr som v tom našiel hlbší zmysel. Bolo to v čase, keď sme v kapele, ale aj v našich osobných životoch robili veľa rozhodnutí, ktoré nás okresali do dnešnej podoby, ” približuje Bohuš a k Sink or Swim uvádza: "Text piesne je kontrastný, poukazuje na fakt, že všetko má dve strany, ktoré je potrebné poznať. Len tak môže byť rovnováha.“

"EP sme nahrávali v štúdiu Umpax, pod taktovkou Martina Migaša, ktorý na ňom odviedol kus skvelej práce. EPčko berieme ako míľnik v našej tvorbe, pretože ním uzatvárame jednu kapitolu, teraz je už čas na novú, " dodáva Bohuš.

Papyllon chce do leta stihnúť odohrať klubové koncerty a v lete vyraziť na festivaly. Momentálne nahráva demá na album, ktorý vyjde približne o rok.

Sink or Swim EP https://papyllon.bandcamp.com/
Nový klip Harmful https://www.youtube.com/watch?v=QPnfz0xpygA
Facebook https://www.facebook.com/papyllonband

Foto: Ryon

Video archív nájdete na tv.pis.sk

Mohlo by Vás zaujímať
Peter a Viktória jarné turné 2023
SKUPINA PETER BIČ PROJECT VYRÁŽA NA JARNÉ TURNÉ PETER VIKTÓRIA 2023
Ivanov uzatvára čechovovský oblúk Svetozára Sprušanského v prešovskom DAD
Prešov, 14. marca – Inscenácia Ivanov uzatvára čechovovský oblúk v režijnej spolupráci Svetozára Sprušanského s činoherným kolektívom Divadla Alexandra Duchnoviča (DAD) v Prešove. Vyjadril sa tak dnes hosťujúci režisér, keď na tlačovej besede informovali zainteresovaní o stave prípravy a o umelecko-tvorivých ambíciách. Premiéru predstavenia ako prvú v tomto kalendárnom roku chystajú na piatok 17. decembra na domovskej hlavnej scéne.
Status Quo / Richard Zozulák
Premiérová výstava košického sochára Richarda Zozuláka v priestoroch Krajskej galérie v Prešove.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
1. izbový byt na sídlisku III.

Dám do dlhodobého prenájmu kompletne zariadený veľký (41m²) jednoizbový byt na Sídlisku III. Voľný ihneď. Max 2 osoby. V cene internet a energie

+421905743031 | cena: 400,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK