Pondelok, 23. máj 2022
Meniny má Želmíra | zajtra Ela

Skupina Papyllon rozširuje svoje teritórium, má nové EP a klip

Mladá slovenská formácia Papyllon vydaním svojho EP Sink or Swim a klipu k skladbe Harmful uzatvára jednu autorskú etapu.

Päťskladbové EP Sink or Swim odkazuje na to, čím si Richard, Lukáš, Jakub a Bohuš za posledné obdobie prešli, je energické a zároveň citlivé, tak, ako to Papyllon vie publiku podať aj na svojich koncertoch.

Hneď prvá skladba Harmful dostala nový klip, o ktorom viac povedal Bohuš: "Harmful sme natáčali v Galérii Tvorivého Dizajnu (Creative Design Gallery) u nás v Prešove. Za kamerou stál náš kamarát Vlado Fabian a pred kamerou my."

V klipe k Harmful môžu fanúšikovia vidieť mierne pesimistické predstavy Papyllonu: "Celková atmosféra klipu je pochmúrnejšia a temnejšia, presne tak, ako sme si to k tejto pesničke predstavovali. Kľúčovým slovom je teritórium, ” popisuje zámer Bohuš.

Po prvom nakopnutí skladbou Harmful pokračuje EP s názvom Sink or Swim pokojnejšou rovnomennou piesňou - Sink or Swim, nasleduje Second Minute a dobre známy singel Waves, ku ktorému pred časom taktiež vznikol klip. Marble pred záverom opäť pomaly dostáva atmosféru do výšok.

"Názov pre EP Sink or Swim som pôvodne vybral z estetického dôvodu, ako takú slovnú hračku. Neskôr som v tom našiel hlbší zmysel. Bolo to v čase, keď sme v kapele, ale aj v našich osobných životoch robili veľa rozhodnutí, ktoré nás okresali do dnešnej podoby, ” približuje Bohuš a k Sink or Swim uvádza: "Text piesne je kontrastný, poukazuje na fakt, že všetko má dve strany, ktoré je potrebné poznať. Len tak môže byť rovnováha.“

"EP sme nahrávali v štúdiu Umpax, pod taktovkou Martina Migaša, ktorý na ňom odviedol kus skvelej práce. EPčko berieme ako míľnik v našej tvorbe, pretože ním uzatvárame jednu kapitolu, teraz je už čas na novú, " dodáva Bohuš.

Papyllon chce do leta stihnúť odohrať klubové koncerty a v lete vyraziť na festivaly. Momentálne nahráva demá na album, ktorý vyjde približne o rok.

Sink or Swim EP https://papyllon.bandcamp.com/
Nový klip Harmful https://www.youtube.com/watch?v=QPnfz0xpygA
Facebook https://www.facebook.com/papyllonband

Foto: Ryon

Video archív nájdete na tv.pis.sk

Mohlo by Vás zaujímať
Do Prešova zavíta Street Food Festival
So začiatkom novej sezóny 2022 prichádza na Hlavnú ulicu do historického centra Prešova Street Food Festival. Návštevníci sa môžu tešiť na výnimočný gastronomický zážitok s výberom miestnej aj exotickej kuchyne.
FOTO: Open Mic v Christianií
Open mic je príležitosť raz mesačne sa stretnúť pri zaujímavej akustickej, ale aj inej hudbe, básňach a poviedkach. Možnosť predstaviť vlastnú tvorbu. Žiadna súťaž, žiadne poroty iba vystupujúci a pozorné publikum.
FOTO: Hex na Stromoradí
Skupina Hex dala v prešovskom hudobnom klube Stromoradie bodku za klubovým turné Back to the Clubs Tour, ktoré pripravila ešte v roku 2019. Jeho zdržanie spôsobila pandémia a s ňou súvisiace obmedzenia nielen pre organizovanie kultúrnych podujatí. V piatok si kapela, jej fanúšikovia a fanúšikovia klubu užili koncert tak, ako na to boli zvyknutí pred pandémiou a v plnej paráde.
FOTO: BillyBarman na Stromoradí
BillyBarman ukončili svoje ZERO tour v Prešove na Stromoradí takmer po dvojročnom odkladaní. Divákov to ale neodradilo a účasť bola bohatá.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK