Pondelok, 18. november 2019
Meniny má Eugen | zajtra Alžbeta

Jar neobíde ani prešovský EkoPark

S príchodom jari sa prebúdza príroda aj v prípade EkoParku Holá Hora, navyše rodinka prešovských zvierat sa tieto dni dokonca rozrástla o tri jahniatka.

Návštevnici EkoParku Holá Hora sa tak aj túto sezónu môžu tešiť na zvieratká a areál, ktorý ponúka zaujímavé možnosti pre voľnočasové aktivity.

Alexander, Albín a Anežka sú mená nových členov prešovskej rodinky zvierat v EkoParku Holá Hora, ktorý v rámci oteplenia a slnečných dní vychádza svojim návštevníkom v ústrety a od zajtra mení otváracie hodiny v rámci jarnej sezóny.

V predchádzajúcom roku sa v EkoParku diali väčšinou rekonštrukčné a stavebné práce slúžiace pre jeho zveľadenie, keďže areál bol značne zanedbaný. Tieto práce už má podľa slov Jozefa Višňovského, riaditeľa TSmP, a.s. celý areál za sebou a v najbližšom období sa začne s výsadbou zeleninových a kvetinových záhonov, výsadba ovocných kríkov a pod. "Počas zimy pribudli aj nové prírastky - tri jahniatka, príchod na tento svet sa očakáva aj u kozliatok. Radi by sme rozšírili chov aj o králiky, ktoré by sme počas jarných a letných mesiacov dávali von na trávu, aby k nim mali deti voľný prístup, " uviedol riaditeľ.

Na najbližšie obdobie sú plánované aj rôzne akcie pre deti MŠ a ZŠ nielen z Prešova, ale aj širokého okolia, dokonca areál navštívia aj deti Základnej školy vo Svite. 9.5.2015 bude v EkoParku prebiehať známe podujatie, a to Míľa pre mamu v spolupráci s MsÚ a Úniou materských centier. Počas leta sa plánuje aj spoločná akcia s OZ TOLAMIR v spolupráci s OZ Sociálny Prešov, uskutoční sa spoločný program pre detičky aj so zdravotným postihnutím.

Otváracie hodiny od 14.3.2015:

Pondelok: 10:00 – 15:00 h
Utorok až Piatok: 9:00 – 15:00 h
Sobota, Nedeľa: 9.00 – 15.00 h
Viac na: www.tsmp.sk a www.ekoparkpo.sk

Mohlo by Vás zaujímať
Hrad Šariš má ďalšiu novinku pre turistov
11 metrov dlhý a 2 metre široký je nový dubový drevený most na hrade Šariš. Tri mesiace ho vyrábal tesársky majster Jaroslav Hyrja. Postavený je pravdepodobne na pôvodnom mieste ako v minulosti.
Vlak vojaka Švejka prepravil v lete 2300 ľudí
Vlak vojaka Švejka, ktorý premával v letnej sezóne 2019 z Medzilaboriec do poľského Sanoku a Rzeszowa, prepravil počas víkendov v tomto lete 2300 ľudí, čo je oproti vlaňajšku o približne 400 osôb viac.
Prešovský kraj je opäť viac prístupný zahraničným turistom
Prírodné a kultúrne klenoty Prešovského kraja sú dostupnejšie pre obyvateľov Nemecka. Východné Slovensko s regiónom Severné Porýnie-Vestfálsko opäť prepojila letecká linka spájajúca Košice – Düsseldorf. Pravidelné letecké spojenie má potenciál prilákať zahraničných návštevníkov aj do regiónu severovýchodného Slovenska.
Drevené chrámy na severovýchode Slovenska lákajú českých a domácich turistov
Jedinečné kultúrne dedičstvo predstavujú drevené chrámy na severovýchode Slovenska. V okresoch Bardejov, Svidník a Snina a ich širšom okolí sa nachádza spolu 42 týchto cirkevných stavieb postavených z dreva.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.