Piatok, 29. máj 2020
Meniny má Vilma | zajtra Ferdinand

Jar neobíde ani prešovský EkoPark

S príchodom jari sa prebúdza príroda aj v prípade EkoParku Holá Hora, navyše rodinka prešovských zvierat sa tieto dni dokonca rozrástla o tri jahniatka.

Návštevnici EkoParku Holá Hora sa tak aj túto sezónu môžu tešiť na zvieratká a areál, ktorý ponúka zaujímavé možnosti pre voľnočasové aktivity.

Alexander, Albín a Anežka sú mená nových členov prešovskej rodinky zvierat v EkoParku Holá Hora, ktorý v rámci oteplenia a slnečných dní vychádza svojim návštevníkom v ústrety a od zajtra mení otváracie hodiny v rámci jarnej sezóny.

V predchádzajúcom roku sa v EkoParku diali väčšinou rekonštrukčné a stavebné práce slúžiace pre jeho zveľadenie, keďže areál bol značne zanedbaný. Tieto práce už má podľa slov Jozefa Višňovského, riaditeľa TSmP, a.s. celý areál za sebou a v najbližšom období sa začne s výsadbou zeleninových a kvetinových záhonov, výsadba ovocných kríkov a pod. "Počas zimy pribudli aj nové prírastky - tri jahniatka, príchod na tento svet sa očakáva aj u kozliatok. Radi by sme rozšírili chov aj o králiky, ktoré by sme počas jarných a letných mesiacov dávali von na trávu, aby k nim mali deti voľný prístup, " uviedol riaditeľ.

Na najbližšie obdobie sú plánované aj rôzne akcie pre deti MŠ a ZŠ nielen z Prešova, ale aj širokého okolia, dokonca areál navštívia aj deti Základnej školy vo Svite. 9.5.2015 bude v EkoParku prebiehať známe podujatie, a to Míľa pre mamu v spolupráci s MsÚ a Úniou materských centier. Počas leta sa plánuje aj spoločná akcia s OZ TOLAMIR v spolupráci s OZ Sociálny Prešov, uskutoční sa spoločný program pre detičky aj so zdravotným postihnutím.

Otváracie hodiny od 14.3.2015:

Pondelok: 10:00 – 15:00 h
Utorok až Piatok: 9:00 – 15:00 h
Sobota, Nedeľa: 9.00 – 15.00 h
Viac na: www.tsmp.sk a www.ekoparkpo.sk

Mohlo by Vás zaujímať
Koronavírus môže Domaši pomôcť
Záujem o pobyt pri vodnej nádrži Veľká Domaša rastie. Zrejme sa prejavuje efekt krízy súvisiacej s koronavírusom. Slováci chcú tráviť letnú dovolenku v domácich turistických destináciách. Slovensko si v boji s pandémiou počína úspešne a vláda uvoľňuje obmedzenia. Začiatok dovolenkovej sezóny v prímorských letoviskách je zatiaľ neurčitý. Roman Berkeš, prezident Slovenskej asociácie cestovných kancelárií a cestovných agentúr predpokladá, že sa posunie na koniec júna až polovicu júla. Už teraz je však viac-menej isté, že oddychu pri mori sa budú slovenskí dovolenkári v tejto sezóne skôr vyhýbať.
Na severovýchode sa znovuotvorili stovky možností pre turistiku a výlety
Ideálne slnečné počasie láka po dlhých týždňoch uzavretia v interiéroch kvôli koronavírusu na vychádzky do prírody. Severovýchod Slovenska poskytuje stovky možností pre turistiku a trávenie voľného času v prírode. V okolí Svidníka najviac lákajú pamiatky vojnovej histórie a v okolí Bardejova zasa turistické trasy, liečivé singletracky a Bardejovské Kúpele. Tento kút Slovenska je výnimočný aj drevenými kostolíkmi,  skanzenmi a rozhľadňami. Informuje o tom riaditeľ OOCR „ŠARIŠ“ – Bardejov Radomír Jančošek.
Stropkovský jarmok sa v tomto roku neuskutoční
Obľúbený stropkovský jarmok, najvýznamnejšie kultúrno-spoločenské podujatie v regióne, sa v tomto roku definitívne ruší. Prípravy na jeho 26. pokračovanie prebiehali už od jesene minulého roka, postupne uzatvárali zmluvy s účinkujúcimi, no v uplynulých dňoch padlo konečné rozhodnutie.
Bardejovské kúpele sú už otvorené aj pre samoplatcov
Bardejovské kúpele, a.s. sú od pondelka 25.mája 2020 otvorené aj pre samoplatcov. Zatiaľ v obmedzenom režime za protiepidemiologických opatrení odporúčaných hygienikmi, bez wellness a stravovania formou švédskych stolov, zato však s akciovými cenami. Pre klientov zdravotných poisťovní začala obmedzená prevádzka už pred týždňom v utorok 12.mája 2020. Dovtedy boli kúpele nútene šesť týždňov plne odstavené. Informuje o tom ekonomicko-obchodná riaditeľka Bardejovských kúpeľov, a.s. , Tamara Šatanková.
Dobrovoľníci vyzbierali na Ondave 900 kilogramov odpadu
Dobrovoľníci vyzbierali počas tradičnej májovej akcie na Ondave 900 kilogramov odpadu. Splavovanie tejto rieky bude vďaka nim oveľa krajším zážitkom.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.