Sobota, 06. jún 2020
Meniny má Norbert | zajtra Róbert

Súťaž pre fotografov CHOĎ A FOŤ!

Krajská organizácia cestovného ruchu Severovýchod Slovenska hľadá najkrajšie fotografie Prešovského kraja. Prostredníctvom fotografií chce ukázať miesta, ktoré môžu zaujať turistov a zdôrazniť turistický potenciál regiónov. Zábery bude hodnotiť aj známy fotograf Ján Štovka.

Krajská organizácia cestovného ruchu Severovýchod Slovenska pripravila pre širokú verejnosť fotografickú súťaž Choď a foť. Zapojiť sa môžu amatérski aj profesionálni fotografi. Spoločným motívom sú krásy a zaujímavosti severovýchodného Slovenska, teda Prešovského kraja. Pre víťazov sú pripravené zaujímavé ceny.

„Máme množstvo prírodných, kultúrnych aj historických zaujímavostí, ktoré lákajú turistov a samozrejme i fotografov. Fotosúťaž má ukázať tie miesta, ľudí a okamihy, ktoré fotografov zaujali a sú pre nich výnimočné. Aj takto môžeme verejnosti ukázať krásy kraja a lákať ich na návštevu, “ predstavil zámer súťaže riaditeľ KOCR Severovýchod Slovenska Martin Janoško.

Prešovský kraj je mimoriadne fotogenický

Súťaž začína príznačne 20. marca, v deň kedy dôjde k čiastočnému zatmeniu Slnka, a tak sa mnoho fotografov vyberie na lov za fotografickými zábermi. Koniec súťaže je naplánovaný na 5. september 2015. Víťazov vyberie odborná porota, ktorej predsedom bude známy fotograf Ján Štovka.

„Pre fotografa je Prešovský kraj určite najkrajší - od prírody, cez ľudí, pamiatky. Na tak malom území je tu toho veľmi veľa, “ zhodnotil fotografické možnosti kraja Ján Štovka, ktorý má na konte mnoho ocenení. Minulý rok získal v prestížnej medzinárodnej súťaži Spider Awards tretie miesto v kategórii reklamných fotografií a ďalšiu jeho fotografiu ocenila porota čestným uznaním.

Porota vyberie víťazov v kategóriách:
1. Príroda (hory, lúky, pastviny, vodné plochy, nádrže, vysokohorské plesá, krajinky...)
2. Kultúra, tradície a história (historické objekty – hrady, zámky, kaštiele, mestá, námestia a ľudia nášho kraja)
3. Šport a športové aktivity
4. Black & white

Svojho favorita vyberú i fanúšikovia Severovýchodu Slovenska na Facebooku. Fotografie uvidí verejnosť na sociálnych sieťach a na propagačných materiáloch.
Súťažné zábery musia byť nasnímané na území Prešovského kraja v časovom rozpätí 1. január – 5. september 2015. „Fotografia má veľkú silu. Na území, ktoré sa tiahne od Tatier cez Pieniny, Spiš, Šariš až po hranice z Ukrajinou je rozhodne čo fotiť. Veríme, že mnohé fotografie budú slúžiť aj ako inšpirácia na návštevu alebo strávenie dovolenky v Prešovskom kraji, “ dodal Martin Janoško.

Súťažiaci môže zaslať do súťaže max. 5 fotografií mailom na marketing@severovychod.sk alebo poštou na adresu KOCR Severovýchod Slovenska. Všetky informácie vrátane pravidiel súťaže sú zverejnené na stránke www.severovychod.sk . Slávnostné vyhodnotenie súťaže sa uskutoční na oslavách Svetového dňa cestovného ruchu, ktoré sa tento rok uskutočnia 26. septembra v Levoči.

Krajská organizácia CR pripravuje na letnú sezónu aj rozsiahlu kampaň prostredníctvom projektu Legendárium, ktorý bude zameraný na cestovanie po kraji. Verejnosti ho predstaví koncom mája spolu s cestovateľskou súťažou Objavujeme Prešovský kraj a päticou podujatí Cyklopátranie.

Propozície súťaže: http://www.severovychod.sk/info/93347-chod-a-fot

Mohlo by Vás zaujímať
Koronavírus môže Domaši pomôcť
Záujem o pobyt pri vodnej nádrži Veľká Domaša rastie. Zrejme sa prejavuje efekt krízy súvisiacej s koronavírusom. Slováci chcú tráviť letnú dovolenku v domácich turistických destináciách. Slovensko si v boji s pandémiou počína úspešne a vláda uvoľňuje obmedzenia. Začiatok dovolenkovej sezóny v prímorských letoviskách je zatiaľ neurčitý. Roman Berkeš, prezident Slovenskej asociácie cestovných kancelárií a cestovných agentúr predpokladá, že sa posunie na koniec júna až polovicu júla. Už teraz je však viac-menej isté, že oddychu pri mori sa budú slovenskí dovolenkári v tejto sezóne skôr vyhýbať.
Na severovýchode sa znovuotvorili stovky možností pre turistiku a výlety
Ideálne slnečné počasie láka po dlhých týždňoch uzavretia v interiéroch kvôli koronavírusu na vychádzky do prírody. Severovýchod Slovenska poskytuje stovky možností pre turistiku a trávenie voľného času v prírode. V okolí Svidníka najviac lákajú pamiatky vojnovej histórie a v okolí Bardejova zasa turistické trasy, liečivé singletracky a Bardejovské Kúpele. Tento kút Slovenska je výnimočný aj drevenými kostolíkmi,  skanzenmi a rozhľadňami. Informuje o tom riaditeľ OOCR „ŠARIŠ“ – Bardejov Radomír Jančošek.
Bardejovské kúpele sú už otvorené aj pre samoplatcov
Bardejovské kúpele, a.s. sú od pondelka 25.mája 2020 otvorené aj pre samoplatcov. Zatiaľ v obmedzenom režime za protiepidemiologických opatrení odporúčaných hygienikmi, bez wellness a stravovania formou švédskych stolov, zato však s akciovými cenami. Pre klientov zdravotných poisťovní začala obmedzená prevádzka už pred týždňom v utorok 12.mája 2020. Dovtedy boli kúpele nútene šesť týždňov plne odstavené. Informuje o tom ekonomicko-obchodná riaditeľka Bardejovských kúpeľov, a.s. , Tamara Šatanková.
Stropkovský jarmok sa v tomto roku neuskutoční
Obľúbený stropkovský jarmok, najvýznamnejšie kultúrno-spoločenské podujatie v regióne, sa v tomto roku definitívne ruší. Prípravy na jeho 26. pokračovanie prebiehali už od jesene minulého roka, postupne uzatvárali zmluvy s účinkujúcimi, no v uplynulých dňoch padlo konečné rozhodnutie.
Dobrovoľníci vyzbierali na Ondave 900 kilogramov odpadu
Dobrovoľníci vyzbierali počas tradičnej májovej akcie na Ondave 900 kilogramov odpadu. Splavovanie tejto rieky bude vďaka nim oveľa krajším zážitkom.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.