Pondelok, 01. jún 2020
Meniny má Žaneta | zajtra Xénia, Oxana

Helló Nyíregyháza

Oživenie partnerských vzťahov naberá reálne kontúry.

Pri príležitosti významnej akcie nášho družobného mesta zabezpečil Prešov pre svojich obyvateľov autobus, čím sa Prešovčanom ponúka zažiť atmosféru maďarského vítania jari priamo na podujatí Helló Nyíregyháza.
Pozvanie bolo prijaté

Pri poslednej návšteve Prešova primátor Nyíregyházy Ferenc Kovács spolu s primátorkou Prešova Andreou Turčanovou konštatovali, že naše partnerské mestá sa navzájom môžu inšpirovať o.i. aj v oblasti cestovného ruchu. „Nyíregyháza je vzdialenosťou jedným z našich najbližších partnerských miest. Pre nás je toto mesto inšpiratívne hlavne v spôsobe, akým pristupuje k rozvoju cestovného ruchu, “ skonštatovala v marci Andrea Turčanová. Ferenc Kovács tieto slová potvrdil s presvedčením, že "by bolo dobré, keby sa aj ľudia z nášho bratského mesta predstavili na našich námestiach a rozvírili tak stojaté vody spolupráce, " vyjadril sa primátor s poznámkou, že v ostatných rokoch sa spolupráca oboch miest obmedzila len na školský šport.
Spolupráca sa tak pozvaním na jednu z nyíregyházskych hlavných podujatí oživuje. Akcia s názvom Helló Nyíregyháza sa uskutočňuje každoročne posledný aprílový piatok, kedy je mesto plné atrakcií pre ľudí bez rozdielu veku, ktorí sa na seba navzájom usmievajú, úctivo zdravia a rozdávajú si pozdravné toliare, vlani ich takto rozdali 47 000. "Zároveň sme tiež vytvorili Guinnessov rekord v počte tancujúcich zumbu na jednom mieste, keď ich prišlo viac ako šesť tisíc, " predstavil Ferenc Kovács podujatie, na ktoré v tomto roku pozval aj Prešovčanov i primátorku osobne.

Toto pozvanie sme prijali a pri tejto príležitosti sa budú môcť Prešovčania zúčastniť na podujatí Helló Nyíregyháza priamo v centre nášho partnerského mesta. "Zabezpečili sme preto autobus aj pre obyvateľov nášho mesta a tak budeme môcť spoločne zažiť atmosféru jedného z obľúbených nyíregyházskych akcií, " povedala primátorka, ktorá týmto autobusom pocestuje spoločne s prihlásenými záujemcami.

Prihlásiť sa je možné v termíne od 8. apríla do 17. apríla v Mestskom informačnom centre.
V prípade naplnenia kapacít (49 ľudí) je odchod plánovaný 24. apríla o 7:00 h (odchod z Nyíregyházy o 17:00 h). Cena pre 1 osobu je 10 eur.

Ako to vyzeralo na Helló Nyíregyháza 2014: http://www.nyiregyhaza.hu/ma-hello-nyiregyhaza

Mohlo by Vás zaujímať
Koronavírus môže Domaši pomôcť
Záujem o pobyt pri vodnej nádrži Veľká Domaša rastie. Zrejme sa prejavuje efekt krízy súvisiacej s koronavírusom. Slováci chcú tráviť letnú dovolenku v domácich turistických destináciách. Slovensko si v boji s pandémiou počína úspešne a vláda uvoľňuje obmedzenia. Začiatok dovolenkovej sezóny v prímorských letoviskách je zatiaľ neurčitý. Roman Berkeš, prezident Slovenskej asociácie cestovných kancelárií a cestovných agentúr predpokladá, že sa posunie na koniec júna až polovicu júla. Už teraz je však viac-menej isté, že oddychu pri mori sa budú slovenskí dovolenkári v tejto sezóne skôr vyhýbať.
Na severovýchode sa znovuotvorili stovky možností pre turistiku a výlety
Ideálne slnečné počasie láka po dlhých týždňoch uzavretia v interiéroch kvôli koronavírusu na vychádzky do prírody. Severovýchod Slovenska poskytuje stovky možností pre turistiku a trávenie voľného času v prírode. V okolí Svidníka najviac lákajú pamiatky vojnovej histórie a v okolí Bardejova zasa turistické trasy, liečivé singletracky a Bardejovské Kúpele. Tento kút Slovenska je výnimočný aj drevenými kostolíkmi,  skanzenmi a rozhľadňami. Informuje o tom riaditeľ OOCR „ŠARIŠ“ – Bardejov Radomír Jančošek.
Bardejovské kúpele sú už otvorené aj pre samoplatcov
Bardejovské kúpele, a.s. sú od pondelka 25.mája 2020 otvorené aj pre samoplatcov. Zatiaľ v obmedzenom režime za protiepidemiologických opatrení odporúčaných hygienikmi, bez wellness a stravovania formou švédskych stolov, zato však s akciovými cenami. Pre klientov zdravotných poisťovní začala obmedzená prevádzka už pred týždňom v utorok 12.mája 2020. Dovtedy boli kúpele nútene šesť týždňov plne odstavené. Informuje o tom ekonomicko-obchodná riaditeľka Bardejovských kúpeľov, a.s. , Tamara Šatanková.
Stropkovský jarmok sa v tomto roku neuskutoční
Obľúbený stropkovský jarmok, najvýznamnejšie kultúrno-spoločenské podujatie v regióne, sa v tomto roku definitívne ruší. Prípravy na jeho 26. pokračovanie prebiehali už od jesene minulého roka, postupne uzatvárali zmluvy s účinkujúcimi, no v uplynulých dňoch padlo konečné rozhodnutie.
Dobrovoľníci vyzbierali na Ondave 900 kilogramov odpadu
Dobrovoľníci vyzbierali počas tradičnej májovej akcie na Ondave 900 kilogramov odpadu. Splavovanie tejto rieky bude vďaka nim oveľa krajším zážitkom.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.