Nedeľa, 08. december 2019
Meniny má Marína | zajtra Izabela

Bojovnosť musí byť samozrejmosť

V sobotu o 18. hodine dá rozhodca Hriňák povel k otvoreniu stretnutia ôsmeho kola futbalovej Mars superligy FC Tatran Prešov - MŠK SCP Ružomberok. Určitou pikantériou tohto súboja bude i fakt, že dresy Liptákov momentálne obliekajú traja futbalisti, ktorí nie tak dávno pôsobili v prešovských farbách.

Brankár Jakubech, obranca M. Urban i záložník Fabuľa. Či však menovaní vybehnú na dôverne známy trávnik, je už výhradne záležitosťou ružomberského kormidelníka Róbetra Paldana.
Faktom na druhej strane je, že náprotivná lavička má starostí, koho poslať na ihrisko nepomerne viac. Hlinka s Drobňákom odcestovali na olympiádu, ďalších trápia zranenia, nuž tréneri zeleno - bielych M. Komanický a V. Gombár museli siahnuť do rezervy. Ako sa popri omladine z béčka Tatrana cítil v prípravnom zápase s Ličartovcami jeden z najskúsenejších Prešovčanov Rastislav Ďorď?

"Kto sa bol na utorňajšie prípravné stretnutie pozrieť, videl v akom zložení sme hrali. I keď sme vyhrali, bolo evidentne cítiť ako improvizujeme. Darmo, odchody i zranenia urobili svoje. A aj každý súdny fanúšik isto uzná, že z večera do rána zabudovať niekoľko nových hráčov, nie je predsa možné. Hlavne ak máme čeliť súperovi nabitom zvučnými menami, ktorý navyše stále ešte zbrojí. Treba len dúfať, že niektorí moji spoluhráči sa do začiatku zápasu s Ružomberkom stihnú dať zdravotne ako tak dokopy, lebo mladí futbalisti sú síce možno šikovní, no zaradiť do zostavy trebárs šiestich naraz, bolo by príliš riskantné."

Aj keď Liptáci sa na rozdiel od Šarišanov pred začiatkom sezóny výrazne posilnili, nepredpokladáme, žeby ste na domácom ihrisku, hoc aj v okyptenom zložení, predali svoju kožu lacno...

"To v žiadnom prípade! Je jedno v akej zostave na trávnik vybehneme. Vyhrať potrebujeme, ale predovšetkým chceme. K tomu nás tréneri celý týždeň viedli."

Absenciu kľúčových hráčov mali by ste nahrádzať dnes zvýšenou bojovnosťou?

"Nie doslova. Bojovnosť musí byť predsa samozrejmosťou v každom zápase. Ak sa všetci príkladne vložíme do zápasu, som presvedčený, že i diváci ostanú na našej strane, povzbudia nás a na oplatu im ukážeme maximum zo svojho futbalového umenia. Samozrejme, so šťastným a úspešným našim koncom."

Ružomberčania získali nedávno košického kanoniera Oravca, ktorý v ostatnom čase čo čoho kopne, to skončí v súperovej sieti. Značná ťarcha teda bude dnes spočívať na zadných radoch Tatrana. Viete už, kto dostane najnebezpečnejšieho strelca hostí na starosť, na čo sa v defenzíve predovšetkým upriamiť?

"Z našich taktických zámerov by som nerád niečo prezrádzal, no hádam nepoviem žiadne tajomstvo, že kanoniera Liptákov dostanem pod dohľad práve ja."

Mohlo by Vás zaujímať
Vybojovali postup, museli ho odmietnuť
Hráči futsalového klubu FK Ekoprim Prešov získali v minulej sezóne druhej ligy Východ prvé miesto a postup do najvyššej súťaže. Snažili sa o to zo všetkých síl.
MS 2019 v Kickboxe v tureckej Antalyi
Historický úspech najúspešnejšieho kickboxera Slovenska Mareka Karlíka z Prešova.
FK Ekoprim Prešov – jediný zástupca východu vo futsalovej extralige juniorov.
V Novembri začala nová ligová sezóna mládeže a FK Ekoprim Prešov do nej vstúpil v oboch celoslovenských súťažiach U17 aj U20 bravúrne, keď chlapci doposiaľ vyhrali všetky svoje zápasy.
Výsledky 3b Prešovskej hokejbalovej ligy
Prinášame Vám výsledky 3b Prešovskej Hokejbalovej ligy:
Prešovskí volejbalisti nestačili na Svidník, pred rekordnou domácou kulisou uchmatli len bod
V rámci 8. kola Edymax extraligy mužov hostili volejbalisti VK MIRAD PU Prešov odvekých rivalov z družstva TJ Slávia Svidník. Bezmála 300 fanúšikov športu spod vysokej siete vytvorilo výbornú atmosféru a zároveň sezónny rekord návštevnosti športovej haly na Sekčove.
Matej Krajňák dominuje v top karate súťažiach
Ďalšou z radu kvalitných súťaží, kde Krajňák potvrdil svoju formu, bolo Hungarian Open 2019, ktoré sa konalo dňa 09.11.2019 v Maďarsku. PRESOV KARATE KIDS získali z tohto ťažkého podujatia 6 medailí (1-3-2).
Prešovskí volejbalisti zdolali Nitru a kolektívnym výkonom potešili divákov
Volejbalisti VK MIRAD PU Prešov vyhrali v sobotňajšom zápase 11. kola Edymax extraligy mužov nad VKP Bystrina SPU Nitra 3:0 (19, 24, 22) a zaznamenali piaty úspech v sezóne. Nitra ukončila päťzápasovú sériu víťazstiev, prehrala prvýkrát od 19. októbra. Na domácej palubovke zaznamenal kapitán Prešova Martin Sopko st. 21 bodov vrátane 5 es a upevnil si pozíciu najlepšie podávajúceho hráča extraligy (29 es). Ivo Mikovčík sa blysol 5 blokmi. Najužitočnejším hráčom zápasu sa stal prešovský nahrávač Mário Oleárnik.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.