Sobota, 11. júl 2020
Meniny má Milota | zajtra Nina

Bojovnosť musí byť samozrejmosť

V sobotu o 18. hodine dá rozhodca Hriňák povel k otvoreniu stretnutia ôsmeho kola futbalovej Mars superligy FC Tatran Prešov - MŠK SCP Ružomberok. Určitou pikantériou tohto súboja bude i fakt, že dresy Liptákov momentálne obliekajú traja futbalisti, ktorí nie tak dávno pôsobili v prešovských farbách.

Brankár Jakubech, obranca M. Urban i záložník Fabuľa. Či však menovaní vybehnú na dôverne známy trávnik, je už výhradne záležitosťou ružomberského kormidelníka Róbetra Paldana.
Faktom na druhej strane je, že náprotivná lavička má starostí, koho poslať na ihrisko nepomerne viac. Hlinka s Drobňákom odcestovali na olympiádu, ďalších trápia zranenia, nuž tréneri zeleno - bielych M. Komanický a V. Gombár museli siahnuť do rezervy. Ako sa popri omladine z béčka Tatrana cítil v prípravnom zápase s Ličartovcami jeden z najskúsenejších Prešovčanov Rastislav Ďorď?

"Kto sa bol na utorňajšie prípravné stretnutie pozrieť, videl v akom zložení sme hrali. I keď sme vyhrali, bolo evidentne cítiť ako improvizujeme. Darmo, odchody i zranenia urobili svoje. A aj každý súdny fanúšik isto uzná, že z večera do rána zabudovať niekoľko nových hráčov, nie je predsa možné. Hlavne ak máme čeliť súperovi nabitom zvučnými menami, ktorý navyše stále ešte zbrojí. Treba len dúfať, že niektorí moji spoluhráči sa do začiatku zápasu s Ružomberkom stihnú dať zdravotne ako tak dokopy, lebo mladí futbalisti sú síce možno šikovní, no zaradiť do zostavy trebárs šiestich naraz, bolo by príliš riskantné."

Aj keď Liptáci sa na rozdiel od Šarišanov pred začiatkom sezóny výrazne posilnili, nepredpokladáme, žeby ste na domácom ihrisku, hoc aj v okyptenom zložení, predali svoju kožu lacno...

"To v žiadnom prípade! Je jedno v akej zostave na trávnik vybehneme. Vyhrať potrebujeme, ale predovšetkým chceme. K tomu nás tréneri celý týždeň viedli."

Absenciu kľúčových hráčov mali by ste nahrádzať dnes zvýšenou bojovnosťou?

"Nie doslova. Bojovnosť musí byť predsa samozrejmosťou v každom zápase. Ak sa všetci príkladne vložíme do zápasu, som presvedčený, že i diváci ostanú na našej strane, povzbudia nás a na oplatu im ukážeme maximum zo svojho futbalového umenia. Samozrejme, so šťastným a úspešným našim koncom."

Ružomberčania získali nedávno košického kanoniera Oravca, ktorý v ostatnom čase čo čoho kopne, to skončí v súperovej sieti. Značná ťarcha teda bude dnes spočívať na zadných radoch Tatrana. Viete už, kto dostane najnebezpečnejšieho strelca hostí na starosť, na čo sa v defenzíve predovšetkým upriamiť?

"Z našich taktických zámerov by som nerád niečo prezrádzal, no hádam nepoviem žiadne tajomstvo, že kanoniera Liptákov dostanem pod dohľad práve ja."

Mohlo by Vás zaujímať
Mesto Prešov chce zachrániť mládežnícky futbal
Vedenie mesta Prešov a časť mestských poslancov na spoločnom stretnutí deklarovali zámer pomôcť mládežníckemu futbalu. Po rokovaní sa zhodli, že účinným riešením môže byť odkúpenie väčšinového podielu v obchodnej spoločnosti 1. FC TATRAN, a.s.
3b PHbL: Vydarený reštart po dlhých 89 dňoch!
Presne dlhých 89 dní trval hokejbalový pôst v našom meste, ktorý zapríčinil celý svet trápiaci vírus COVID- 19. No verím, že teraz sme späť silnejší, zomknutejší a športuchtivejší, keď práve 3b Prešovská Hokejbalová liga je prvá a ak nie možno aj jediná súťaž, ktorá za dodržania všetkých mimoriadnych opatrení ÚVZ,  hlavného hygienika SR a so súhlasom riaditeľky na ZŠ Čsl. Armády pani Mgr. Ľubici Kohániovej, počas minulého víkendu úspešne „reštartovala“ svoju činnosť.
Úvod Play OFF s obrovským prekvapením!
Počas uplynulého víkendu pokračovala mestská 3b Prešovská Hokejbalová liga prvými zápasmi vyraďovacej časti, keď vo štvrťfinále Play OFF na seba narazilo osem najlepších tímov.
3b PHbL: Do semifinále len papierový favoriti
3b Prešovská Hokejbalová liga pokračovala ďalšími zápasmi vyraďovacej časti Play OFF, kde až na prvé zakopnutie HBC ASSASSINS, zatiaľ všetko pokračuje podľa predpokladov.
Nový ročník SHE začnú hádzanári Tatrana Prešov východniarskym derby proti nováčikovi z Košíc
Prvým súperom Tatrana Prešov v novom extraligovom ročníku bude košický tím HK Košice.
3b PHbL: Senzačným finalistom HOKEJBAL Prešov o.z. !
Prvým finalistom a zároveň zatiaľ najväčším prekvapením ligy sú domáci hráči HOKEJBAL Prešov o.z. , ktorí si aj v semifinále, už v čo najkratšom možnom čase, senzačne poradili s víťazom základnej časti HBC ASSASSINS Prešov a stali sa tak premiérovo prvým finalistom 3b Prešovskej Hokejbalovej ligy 2019/2020.
Na Važeckej sa športuje na novom multifunkčnom ihrisku
Na Važeckej ulici v Prešove môžu využívať malí aj veľkí športovci nové multifunkčné ihrisko. Zahrajú si tu rôzne druhy športov.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.