Nedeľa, 22. máj 2022
Meniny má Júlia, Juliana | zajtra Želmíra

Cenu mesta dostane Rudolf Dupkala st., Karol Kyslan st. a Eva Zacharová

Cenu mesta Prešov dostane tento rok vysokoškolský pedagóg Rudolf Dupkala starší, chirurg Karol Kyslan starší a učiteľka, zbormajsterka, dirigentka a zakladateľka Prešovského speváckeho zboru detí a mládeže Eva Zacharová.

O jednotlivých menách sa hlasovalo samostatne, keďže sa viacerí nezhodovali v tom, či udeliť cenu mesta pedagógovi Rudolfovi Dupkalovi staršiemu. Pravica argumentovala jeho komunistickou minulosťou. R. Dupkala starší bol na cenu mesta navrhnutý už minulý rok, no vtedy návrh poslanci neschválili. Tentoraz o udelení ceny rozhodol jeden hlas, keďže na schválenie uznesenia bolo potrebných 15 hlasov, ktoré aj získal.

Rudolf Dupkala starší dostane cenu za jeho vedecko-pedagogickú činnosť, ako aj za aktívny podiel na intelektuálnom živote mesta. S jeho ocenením súhlasila aj väčšia časť 12-člennej komisie, ktorá vyberala ocenených spomedzi návrhov občanov.

Lekára Karola Kyslana staršieho ocenia za mimoriadne zásluhy pri rozvoji chirurgie tráviaceho traktu, za prezentáciu dobrej úrovne lekárskej vedy doma i zahraničí, ako aj za prínos k rozvoju športového života v meste Prešov.

Eva Zacharová dostane Cenu mesta Prešov za jej dlhoročný mimoriadny prínos pre rozvoj Prešova v umeleckej a pedagogickej oblasti, za propagáciu zborovej hudobnej tvorby v meste, na Slovensku i v zahraničí.

Troch laureátov vybrala 12-členná výberová komisia. Vyčlenila ich spomedzi 23 návrhov na 19 laureátov, ktoré posielali obyvatelia mesta. Slávnostné odovzdanie ceny mesta sa uskutoční 3. júna v PKO Čierny orol.

Mohlo by Vás zaujímať
Prezidentka SR Zuzana Čaputová navštívila Prešov
Prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová po viac ako dvoch rokoch opäť prišla do Prešova. V historickom centre mesta prezidentku privítal predseda Prešovského samosprávneho kraja Milan Majerský a primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová. Na stretnutí v priestoroch Inovačného partnerského centra na Hlavnej ulici spoločne diskutovali o témach, ktoré aktuálne rezonujú v samospráve.
Obmedzenia súvisiace s rekonštrukciou mosta na Škultétyho ulici sa dotknú vodičov aj cestujúcich vo verejnej doprave
O niekoľko dní sa v Prešove začnú rozsiahle dopravné obmedzenia v súvislosti so začiatkom rekonštrukcie mosta na Škultétyho ulici.
Obyvatelia mesta Prešov môžu podávať žiadosti o pridelenie nájomného bytu na Bajkalskej ulici
Mesto Prešov začiatkom roka odkúpilo 36 novopostavených bytov na Bajkalskej ulici, ktoré budú slúžiť ako mestské nájomné byty. Záujemcovia, ktorí spĺňajú podmienky zadefinované vo všeobecne záväznom nariadení mesta, môžu podávať žiadosti o ich pridelenie.
FOTO: Open Mic v Christianií
Open mic je príležitosť raz mesačne sa stretnúť pri zaujímavej akustickej, ale aj inej hudbe, básňach a poviedkach. Možnosť predstaviť vlastnú tvorbu. Žiadna súťaž, žiadne poroty iba vystupujúci a pozorné publikum.
Jden nabúral, druhý bez osvetlenia, no obaja jazdili v Prešove pod vplyvom alkoholu
Polícia v Prešove v nedeľu (24.04.2022) riešila hneď dva zaujímavé prípady nezodpovedných vodičov.
FOTO: Hex na Stromoradí
Skupina Hex dala v prešovskom hudobnom klube Stromoradie bodku za klubovým turné Back to the Clubs Tour, ktoré pripravila ešte v roku 2019. Jeho zdržanie spôsobila pandémia a s ňou súvisiace obmedzenia nielen pre organizovanie kultúrnych podujatí. V piatok si kapela, jej fanúšikovia a fanúšikovia klubu užili koncert tak, ako na to boli zvyknutí pred pandémiou a v plnej paráde.
FOTO: BillyBarman na Stromoradí
BillyBarman ukončili svoje ZERO tour v Prešove na Stromoradí takmer po dvojročnom odkladaní. Divákov to ale neodradilo a účasť bola bohatá.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK