Pondelok, 14. október 2019
Meniny má Boris | zajtra Terézia

Cestári ukončili posledný mikroprojekt

Investície do ciest v Prešovskom kraji dosiahli za posledných 10 rokov 150 miliónov eur. Takmer 49 miliónov eur predstavovali zdroje Európskej únie z programov Interreg IIIA, Regionálny operačný program či Program cezhraničnej spolupráce Poľsko – Slovensko. Slovensko-poľské cestné spojenie i jednotlivé projekty predstavuje nová kniha, ktorú v týchto dňoch vydala Správa a údržba ciest Prešovského samosprávneho kraja (SÚC PSK).

„Publikáciu História, súčasnosť a perspektíva cestnej siete na slovensko-poľskom pohraničí v Prešovskom samosprávnom kraji sme vydali v rámci úspešného mikroprojektu s rovnakým názvom. Kniha predstavuje len časť projektu. Okrem nej boli tento týždeň osadené cestné meteorologické stanice s informačným panelom a kamerou v obciach Reľov, Šambron a Malý Lipník. Tým bude zabezpečené monitorovanie stavu povrchu vozovky a klimatických podmienok v okresoch Kežmarok a Stará Ľubovňa. Doteraz sme tento monitoring zabezpečovali len v okrese Bardejov, “ približuje Vladimír Kozák, riaditeľ SÚC PSK.

Mikropojekt financovaný z Programu cezhraničnej spolupráce Poľsko – Slovenská republika 2007 – 2013 sa pôvodne nemal realizovať, pretože skončil „pod čiarou“. Až ku koncu programovacieho obdobia, keď ostali nevyčerpané finančné prostriedky, prišla možnosť urýchlene projekt uskutočniť. Cestári sa však museli zaviazať, že všetky aktivity stihnú ukončiť do 31. mája. Keďže zmluva bola podpísaná vo februári, na práce mali len štyri mesiace.

Ako zdôraznil V. Kozák, „sme radi, že sme napokon dostali možnosť zrealizovať naše zámery. Je dôležité, že rozšírime monitorovanie ciest a zvýšime bezpečnosť na regionálnych komunikáciách aj v ďalších dvoch okresoch kraja. Zároveň sa nám podarilo vydať knihu, v ktorej podrobne predstavujeme cestárske projekty, ktoré sme realizovali na slovensko-poľskom pohraničí. Už dlho cítime, že nám chýba podrobný prehľad projektov a realizovaných prác.“

120-stranová kniha je určená pre laickú i motoristickú verejnosť. Prezentuje projekty, ktoré sa realizovali hlavne v okresoch Bardejov, Humenné, Medzilaborce, Svidník, Stropkov, Snina, Kežmarok a Stará Ľubovňa: Okrem toho predstavuje aj zámery Správy a údržby ciest PSK na nasledujúce programovacie obdobie.
Mikroprojekt, ktorý trval od februára do konca mája tohto roku, mal rozpočet 40 114 eur. Partnerom na poľskej strane bol Powiatowy Zarzad Dróg w Nowym Targu, ale všetky aktivity sa realizovali na Slovensku.

Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom 128 m2, s pozemkom 2456 m2, Malý Šariš, okr. Prešov

Na predaj podpivničený rodinný dom s pozemkom 2456 m2, s garážou s nadstavbou a hospodárskymi budovami, Malý Šariš. Zastavaná plocha 128 m2, úžitková plocha 108 m2, podpivničenie 100 m2, pôjd 90 m2. Dom je riešený ako 3-izbový.

0907030623 | | cena: 156.000,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom na Šidlovci, pozemok 817 m2, Prešov

Na predaj rodinný dom v pôvodnej zástavbe rodinných domov s pozemkom o výmere 817 m2 v časti Šidlovec v Prešove. 5 izbový rodinný dom, úžitková plocha cca 160 m2. V celom dome sú plastové okná, inak pôvodný stav. Všetky IS. Výborná lokalita.

0907030622 | | cena: 159.000,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.