Nedeľa, 23. február 2020
Meniny má Roman, Romana | zajtra Matej

Dobrý Festival 2015: Nebude chýbať ani detský kútik

Už 19. júna sa otvoria brány deviateho ročníka Dobrého festivalu v Prešove. Po troch rokoch jeho konania v miestnom amfiteátri sa vracia na svoje pôvodné miesto, ktorým je prírodné kúpalisko Delňa.

(ilustračné foto: smARTin)
(ilustračné foto: smARTin)

Ako v predchádzajúcich ročníkoch, aj v tomto roku bude súčasťou festivalu Dobrý detský kútik pre malých i väčších, zdravých aj handicapovaných.

Občianske združenia Milan Štefánik a Oco, mama a ja zabezpečili bohatý umelecký program pre všetkých návštevníkov. V detskom kútiku budú tvorivé dielne, k dispozícii bude herňa, kde sa o ratolesti postarajú animátori, pripravené budú aj umelecké, pohybové a náučné workshopy.

Deti budú mať možnosť maľovať na drevo, sklo, textil, vyrábať šperky, zdobiť si čerstvo upečené mafiny fondánovou hmotou. OZ Malíček si pripravilo pre deti tvorivú dielňu, v ktorej sa bude spracovávať odpadový materiál. Pripravená je tiež ukážka prvej pomoci pod vedením Asociácie samaritánov SR, ktorá sa zúčastňuje na odstraňovaní následkov prírodných katastrof po celom svete. Deti sa budú môcť opýtať na všetko, čo ich zaujíma. V Dobrom detskom kútiku si zacvičia zumbu a aerobic. CVČ Ebony má pripravený tanečný workshop s tetou Mimkou. Workshopy OZ Oco, mama a ja budú zamerané na rozvoj detskej fantázie, zhmotnenie svojich snov, predstáv, a to popri tvorení, maľovaní a tancovaní.

Detský kútik privíta aj deti a osoby s mentálnym a zdravotným postihnutím zo zariadení domovov sociálnych služieb, detských domovov a špeciálnych základných škôl. V exkluzívnom svete hier a tvorivých dielní sa môžu všetci počas obidvoch dní zabávať bez akýchkoľvek obmedzení a bariér.

Tieto deti od nás nepotrebujú peniaze, lebo ich hodnotu nepoznajú. Najväčšou odmenou je pre ne zážitok a radosť z toho, že sa môžu zabávať spolu s nami. Každý rok sa svojich učiteliek a vychovávateliek pýtajú, či opäť pôjdu na Dobrý festival. Sme radi, že sa z toho stala takáto pekná tradícia i kvôli tomu, lebo majú krásny vlastný svet a my ich vždy radi pozývame, aby svojou bezprostrednou úprimnosťou skrášlili aj ten náš“, uviedol pre médiá hlavný organizátor festivalu Miro Tásler.

Jedným z posolstiev Dobrého detského kútika, ako aj Dobrého festivalu, je pripraviť zdravotne a mentálne postihnutým deťom príležitosť, aby mali k radosti a nezabudnuteľným zážitkom rovnako blízko ako ich zdraví rovesníci. Magickým slovom je v tomto prípade integrácia. Vďaka úprimnej snahe a nasadeniu celého organizačného tímu sa túto filozofiu darí už niekoľko rokov napĺňať. Osoby s mentálnym a zdravotným postihnutím a deti do 140 centimetrov majú vstup na Dobrý festival v sprievode rodiča zdarma.

Na deviatom ročníku Dobrého festivalu, ktorý sa uskutoční v dňoch 19. a 20. júna, budú opäť rôzne hudobné žánre. Tento rok vystúpia: Inekafe, IMT Smile a umelecký súbor Lúčnica so zaujímavým projektom Made in Slovakia, Dj Hype, Opolopo, Chiki liki tu-a, Heľenine oči, Slobodná Európa, Zóna A, ExTip, Alkehol, The Paranoid, Smola a hrušky, Mukatado, Družina, Nocadeň, Metropolis, Čad, Dogma Inc. i Back2Love. TASR informovala PR manažérka Gabriela Bačová.

Súvisiace články
19.6.2015 Kyvadlová doprava na Dobrý festival a obmedzenia v doprave 16.6.2015 Žiak senseia Stevena Seagala opäť na Dobrom festivale! 15.6.2015 Dobrý Festival 2015 otvára svoje brány už tento týždeň! 1.6.2015 Na Dobrý festival 2015 do Prešova prídu aj Dj Hype a Opolopo 31.5.2015 Dobrý festival 2015: Tanečná hudba, jazz, punk aj ľudovky na jednom mieste 29.4.2015 Dobrý festival otvorí leto v Prešove 30.3.2015 Dobrý festival bude opäť na Delni
Mohlo by Vás zaujímať
Prešovčania idú prezentovať tradičné slovenské jedlá na kuchársku olympiádu
18. februára budú kuchári z Prešova predvádzať svoje umenie na kuchárskej olympiáde v Stuttgarde. Súťažiť budú v kategórii Community catering Teams. Súperiť budú s kuchármi z Taiwanu, Malaysie, Švédska, Chorvátska, Ameriky či Švajčiarska.
Gabriela Marcinková: Predpokladám, že Sviňa vyvolá veľkú spoločenskú diskusiu
Film Sviňa sa stáva čoraz častejšou témou spoločenských rozhovorov. Už z traileru je zjavné, že pôjde o drsný film, ktorý naozaj verne znázorní realitu, ktorú dnes na Slovensku žijeme. Na premiéru v Prešove príde aj rodáčka Gabriela Marcinková.
Peter Cmorik šokuje fanúšikov i blízkych! Havária na motokárach!
O tom, že život človeka dokáže zmeniť jediná sekunda, sa presvedčili už mnohí. Najnovšie sa do kategórie ľudí, možno až s fatálnymi skúsenosťami tohto druhu, zaradil i slovenský spevák Peter Cmorik, pre ktorého sa stala takmer osudnou jazda na motokárach. I keď, našťastie, „iba“ vo videoklipe k najnovšej skladbe Dnes to príde.
Študenti Pedagogickej fakulty pomáhali športovcom s intelektuálnym znevýhodnením
Vyše 30 dobrovoľníkov z Pedagogickej fakulty (PF) Prešovskej univerzity v Prešove (PU) pomáhalo občianskemu združeniu Špeciálne olympiády Slovensko pri organizácii Zimných národných hier. Tých sa zúčastnilo viac ako 160 športovcov s intelektuálnym znevýhodnením.
Slanská bude zelenou oddychovou zónou
Mesto Prešov chystá verejné obstarávanie pre projekt revitalizácie verejného priestranstva na Slanskej ulici v mestskej časti Nižná Šebastová. Pribudne zeleň, lavičky i nové osvetlenie.
FOTO: Viki Olejárová na Stromoradí!
Vrámci Slovenskej Krčmy sa viki zastavila v piatok na Stromoradí a PIS si to nenechal ujsť.
V Krajskom múzeu v Prešove predstavia víťazov jubilejnej fotosúťaže
V Rákociho paláci vystavia víťazné diela fotosúťaže Náš príbeh. Slávnostná vernisáž sa uskutoční v utorok 11. februára v rámci kampane Národný týždeň manželstva. Na Slovensku sa organizuje jubilejný desiatykrát.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.