Streda, 20. november 2019
Meniny má Félix | zajtra Elvíra

Dobrý Festival 2015: Nebude chýbať ani detský kútik

Už 19. júna sa otvoria brány deviateho ročníka Dobrého festivalu v Prešove. Po troch rokoch jeho konania v miestnom amfiteátri sa vracia na svoje pôvodné miesto, ktorým je prírodné kúpalisko Delňa.

(ilustračné foto: smARTin)
(ilustračné foto: smARTin)

Ako v predchádzajúcich ročníkoch, aj v tomto roku bude súčasťou festivalu Dobrý detský kútik pre malých i väčších, zdravých aj handicapovaných.

Občianske združenia Milan Štefánik a Oco, mama a ja zabezpečili bohatý umelecký program pre všetkých návštevníkov. V detskom kútiku budú tvorivé dielne, k dispozícii bude herňa, kde sa o ratolesti postarajú animátori, pripravené budú aj umelecké, pohybové a náučné workshopy.

Deti budú mať možnosť maľovať na drevo, sklo, textil, vyrábať šperky, zdobiť si čerstvo upečené mafiny fondánovou hmotou. OZ Malíček si pripravilo pre deti tvorivú dielňu, v ktorej sa bude spracovávať odpadový materiál. Pripravená je tiež ukážka prvej pomoci pod vedením Asociácie samaritánov SR, ktorá sa zúčastňuje na odstraňovaní následkov prírodných katastrof po celom svete. Deti sa budú môcť opýtať na všetko, čo ich zaujíma. V Dobrom detskom kútiku si zacvičia zumbu a aerobic. CVČ Ebony má pripravený tanečný workshop s tetou Mimkou. Workshopy OZ Oco, mama a ja budú zamerané na rozvoj detskej fantázie, zhmotnenie svojich snov, predstáv, a to popri tvorení, maľovaní a tancovaní.

Detský kútik privíta aj deti a osoby s mentálnym a zdravotným postihnutím zo zariadení domovov sociálnych služieb, detských domovov a špeciálnych základných škôl. V exkluzívnom svete hier a tvorivých dielní sa môžu všetci počas obidvoch dní zabávať bez akýchkoľvek obmedzení a bariér.

Tieto deti od nás nepotrebujú peniaze, lebo ich hodnotu nepoznajú. Najväčšou odmenou je pre ne zážitok a radosť z toho, že sa môžu zabávať spolu s nami. Každý rok sa svojich učiteliek a vychovávateliek pýtajú, či opäť pôjdu na Dobrý festival. Sme radi, že sa z toho stala takáto pekná tradícia i kvôli tomu, lebo majú krásny vlastný svet a my ich vždy radi pozývame, aby svojou bezprostrednou úprimnosťou skrášlili aj ten náš“, uviedol pre médiá hlavný organizátor festivalu Miro Tásler.

Jedným z posolstiev Dobrého detského kútika, ako aj Dobrého festivalu, je pripraviť zdravotne a mentálne postihnutým deťom príležitosť, aby mali k radosti a nezabudnuteľným zážitkom rovnako blízko ako ich zdraví rovesníci. Magickým slovom je v tomto prípade integrácia. Vďaka úprimnej snahe a nasadeniu celého organizačného tímu sa túto filozofiu darí už niekoľko rokov napĺňať. Osoby s mentálnym a zdravotným postihnutím a deti do 140 centimetrov majú vstup na Dobrý festival v sprievode rodiča zdarma.

Na deviatom ročníku Dobrého festivalu, ktorý sa uskutoční v dňoch 19. a 20. júna, budú opäť rôzne hudobné žánre. Tento rok vystúpia: Inekafe, IMT Smile a umelecký súbor Lúčnica so zaujímavým projektom Made in Slovakia, Dj Hype, Opolopo, Chiki liki tu-a, Heľenine oči, Slobodná Európa, Zóna A, ExTip, Alkehol, The Paranoid, Smola a hrušky, Mukatado, Družina, Nocadeň, Metropolis, Čad, Dogma Inc. i Back2Love. TASR informovala PR manažérka Gabriela Bačová.

Súvisiace články
19.6.2015 Kyvadlová doprava na Dobrý festival a obmedzenia v doprave 16.6.2015 Žiak senseia Stevena Seagala opäť na Dobrom festivale! 15.6.2015 Dobrý Festival 2015 otvára svoje brány už tento týždeň! 1.6.2015 Na Dobrý festival 2015 do Prešova prídu aj Dj Hype a Opolopo 31.5.2015 Dobrý festival 2015: Tanečná hudba, jazz, punk aj ľudovky na jednom mieste 29.4.2015 Dobrý festival otvorí leto v Prešove 30.3.2015 Dobrý festival bude opäť na Delni
Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Kidslandia Prešov
Kidslandia dnes na Baštovej ulici privolala všetky deti na neuveriteľný zážitok! Deti mohli vidieť mená ako Ujo Ľubo alebo Usmievanka!
FOTO: Chiki liki tu-a na OSTATŇI RAZ TOUR 2019
Chiki liki tu-a zakončili svoju celoživotnú tour na Stromoradí. Martin zhodil svoj "ancug" a neskôr bude zavesený aj v Stromoradí.
Vydrapená Bužírka Punk System už dnes v Prešovskom Stromoradí. Aj s vlastným čašníkom
Vydrapená Bužírka Punk System je momentálne najaktívnejšia kapela zo všetkých, v ktorých pôsobí slovenský hudobník Michal Kaščák.
Veronika Rabada vystúpi v závere turné ešte v prešovskom Stromoradí a Košiciach
Veronika Rabada vydala minulý rok debutový album Lúka, ktorým si získala srdcia fanúšikov po celom Slovensku a momentálne je s ním na premiérovom klubovom turné. Už túto stredu 23.11. odohrá koncert pred prešovským publikom v Stromoradí. Odznejú nielen jej autorské novinky a hity ako Ach Janíčko, Husičky, Lúka, Zabudni, ale aj speváčkine obľúbené slovenské ľudové piesne. O deň neskôr ukončí svoje miniturné v Košiciach.
Foto: Edo Klena a priatelia
30 rokov po Nežnej spolu s priateľmi hráme a spievame. To je predsa super. Srdečne pozývame na náš koncert. Núdzový východ - Dano Hurtuk, Vlado Šipoš, Janko Višňovský, Dušan Papp. Východ - Tomáš Višňovský, Dano Hurtuk, Janko Višňovský, Dušan Papp. Klenoty - Michal Gál, Miro Sivák, Marcel Kokinčák, Jaro Janek, Marek Šoltýs, Jozef Marcin, Adam Kaščák, Lukáš Valkučák a kamaráti Martin Sejk a Paly Kovaľ, ..
Úspešná športovkyňa v sebe objavila talent pre maľbu
15.novembra bude v Mestskom múzeu a galérii vo Veľkom Šariši vystavovať svoje diela Veľkošarišanka Veronika Očipová (30). Svoj talent pre maľovanie objavila len tohto roku a o pár dní bude mať svoju samostatnú výstavu. Fitnesska a umelkyňa bude vystavovať svoje abstraktné diela i maľby Veľkého Šariša.
FOTO: Jazzové Dni Prešov
S jeseňou prichádza aj další ročník Jazzových dní Prešov
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.