Nedeľa, 15. december 2019
Meniny má Ivica | zajtra Albína

Žiak senseia Stevena Seagala opäť na Dobrom festivale!

Dobrý festival je už deväť rokov zárukou výbornej zábavy. Zoznam zážitkov aj teraz umocní už tradičný Dobrý festival bojových umení.

V areáli prešovského prírodného kúpaliska Delňa sa predstaví šestnásť klubov, ktorých členovia predvedú svoje umenie v štýloch ako karate, judo, kung fu, taekwondo, wing chun, kendo, capoeira, či aikido a tai či.

Po minuloročnom vystúpení známeho amerického herca Stevena Seagala s jeho kapelou bude tento majster bojových umení (nepriamo) prítomný v Prešove opäť, pretože na žinenke sa predstaví jeho žiak sensei Peter Tomko z dojo Red Dragon zo Strážskeho. Pripomenieme, že P. Tomko je držiteľ 5. danu Aikido, 1. danu Ju jutsu, 1. kupu Taekwondo WTF a 1.danu Aiki jutsu, ktorý už viac ako 25 rokov trénuje umenie boja zblízka a stále sa v tom zdokonaľuje pod vedením senseia Christiana Tissiera z Paríža, Toshishira Obatu z L. A. a Stevena Seagala. Jeho tréningy, špeciálne kurzy pre profesionálov, absolvovali členovia zásahových jednotiek na Slovensku, ako aj z rôznych kútov sveta. Exhibičné vystúpenie japonského bojového umenia Aikido v prevedení členov dojo Red Dragon pod vedením senseia P. Tomka bude mať možnosť verejnosť vidieť na Dobrom festivale v piatok (19. júna) o 16.30 hod.

Vystúpenie spĺňajúce najvyššie kritéria ukáže skvelý majster Mestre Pontape z brazílskeho Rio De Janeiro. Spolu s klubom CAPOEIRA OXUMARE s členskou základňou cez 15 cvičencov predvedie v sobotu od 15.20 hod. afro-brazílske bojové umenie, ktoré spája boj, hudbu, pohyb, umenie, kultúru a životnú filozofiu.

Ponuka Dobrého festivalu bojových umení je naozaj pestrá a široká. Kaishinkan Kendo Dojo predstaví nácvik základných útokov Kihon waza, súborné cvičenie Kirikaeshi, Kihon Kendo Kata a Nihon Kendo Kata. Dodáme len, že dnešné Kendo sa vyvinulo z pôvodných foriem šermu nazývaných Kenjitsu – Ken – meč a Jitsu – technika. Súčasťou ukážok GWONGJAU WING CHUN KUEN SLOVENSKO budú cviky bez zbraní a pomôcok, ale tiež cvičenie s pomôckami (napr. „bambusový panák“ – Juk Jong), cvičenie so zbraňami (krátke nože, stredne dlhá a dlhá tyč). Popri tom je súčasťou tohto kung fu aj cvičenie vo dvojiciach (základná sebaobrana, cviky s použitím jednej alebo dvoch rúk) či cvičenie na tzv. vnútornú silu. Ako vytvoriť harmóniu medzi telom a mysľou cez prácu s energiou, ktorú nevyhnutne potrebujú všetky funkcie tela, ukáže Škola Tai chi a chikungu. Heslo „Najväčšie umenie je vyjsť z boja bez boja“ považuje za vrchol všetkých bojových umení Yawara Ju-Jitsu Prešov pod vedením sensei Miroslav Tverdík držiteľ 3. danu, ktorí každoročne zanechá zo svojou exhibičnou šou plnou akcie silný dojem v návšetevníkoch festivalu. Šou v podaní B. O. C. crew (Boys Of Courage) vyrazí dych parkourom resp. freerun-om. Le parkour zadefinoval koncom minulého storočia David Belle. Ľudia ho môžu poznať zo známejšieho filmu Okrsok 13. V parkoure ide o čo najefektívnejší a najrýchlejší presun z bodu A do bodu B s využitím preskokov cez zábradlia, budovy či výbehy na múry. Freerun k tomu pridáva rôzne saltá, či premety, ktoré pohyb obohacujú. Aikido reprezentované N. Tamurom a v súčasnosti Y. Yamadom (8. Dan, Shinan) ponúkne Aikido Dojo Prešov. Taekwondo, olympijský šport bude mať zastúpenie hneď dvoma klubmi TAEKWON-DO GE-BAEK PREŠOV a ŠK Hwa-Rang Taekwondo Prešov. Návštevníci festivalu sa môžu tešiť na prerážanie dosiek a škridlí holými rukami a nohami. Takmer 2000 medailí, z toho polovicu zlatých získal vo svojej histórii Karate Klub Katsudo Sabinov, ktorého hlavným poslaním je dávať deťom možnosti pohybového rozvoja a vytvárať vhodné podmienky pre šport. Dlhodobú tradíciu vo výchove mladých športovcov má aj Kick Box Club Panter Prešov, pôsobiaci na scéne od roku 1995. Dnes patrí medzi najužšiu slovenskú špičku a práve jeho najúspešnejší reprezentanti predvedú aj ukážky zápasov. Cvičenie kata so zameraním na vnútornú energiu, kumite, nord shaolin a kung fu má v portfóliu ŠKP Policajná škola Košice oddiel KEIDO. Dynamickou zumbou návštevníkov roztancujú Zumba s Tatianou a Petra zo Zumby Fitness Košice na pripravených workšopoch pre začiatočníkov, ako aj pre pokročilých. Nielen výkonnostných, ale aj rekreačných záujemcov o džudo pozýva na svoje tréningy s prívlastkom REKRE džudistický oddiel TJ Slávia PU Prešov.

Na deviatom ročníku Dobrého festivalu usporiadanom v dňoch 19. a 20. júna 2015 na prírodnom kúpalisku Delňa v Prešove sa na piatich pódiách, avšak pod “jednou festivalovou strechou”, už tradične stretnú rôzne hudobné žánre. Tento rok na Dobrom festivale vystúpia: INEKAFE, IMT SMILE a umelecký súbor Lúčnica s jedinečným projektom “Made in Slovakia”, DJ HYPE, OPOLOPO, Chikiliki tu-a, Heľenine oči, Slobodná Európa, Zóna A, ExTip, Alkehol, The Paranoid, Smola a hrušky, Mukatado, Družina, Nocadeň, Metropolis, Čad, Dogma Inc. , Tristana s Matsom Levénom, Estate a Overwind z Ruska, Back2Love DJs a mnoho ďalších. Pripravený je aj široký sprievodný program, či už tradičná prehliadka bojových umení, zumba workshopy, ale aj diskusné krúžky a výstavy.

Program Dobrého festivalu 2015: http://pis.sk/podujatie/4759/dobry_festival_2015.html

Vstupenky: www.ticketportal.sk a www.predpredaj.sk

Viac info: www.dobryfestival.sk

Text: Imrich Makó

Video archív nájdete na tv.pis.sk

Súvisiace články
19.6.2015 Kyvadlová doprava na Dobrý festival a obmedzenia v doprave 15.6.2015 Dobrý Festival 2015 otvára svoje brány už tento týždeň! 13.6.2015 Dobrý Festival 2015: Nebude chýbať ani detský kútik 1.6.2015 Na Dobrý festival 2015 do Prešova prídu aj Dj Hype a Opolopo 31.5.2015 Dobrý festival 2015: Tanečná hudba, jazz, punk aj ľudovky na jednom mieste 29.4.2015 Dobrý festival otvorí leto v Prešove 30.3.2015 Dobrý festival bude opäť na Delni
Mohlo by Vás zaujímať
Foto: Edo Klena a priatelia
30 rokov po Nežnej spolu s priateľmi hráme a spievame. To je predsa super. Srdečne pozývame na náš koncert. Núdzový východ - Dano Hurtuk, Vlado Šipoš, Janko Višňovský, Dušan Papp. Východ - Tomáš Višňovský, Dano Hurtuk, Janko Višňovský, Dušan Papp. Klenoty - Michal Gál, Miro Sivák, Marcel Kokinčák, Jaro Janek, Marek Šoltýs, Jozef Marcin, Adam Kaščák, Lukáš Valkučák a kamaráti Martin Sejk a Paly Kovaľ, ..
Foto: GODZONE v Prešove!
GODZONE sa na svojej tour zastavil aj v Prešove v mestskej hale a my sme boli pri tom!
Verejnosť pozná najkrajšie zábery z Prešovského kraja Fotografická súťaž Choď a foť napísala siedmu kapitolu.
Fotografická súťaž Choď a foť z dielne Krajskej organizácie cestovného ruchu Severovýchod Slovenska úspešne napísala svoju ďalšiu kapitolu. Do siedmeho ročníka súťaže o najkrajšie zábery z Prešovského kraja bolo prihlásených 431 snímok. Najviac v kategórii Príroda.
FOTO: Druhé Narodeniny Eperie
Eperia Shopping Mall mala svoje druhé narodeniny a tak sa rozhodli ich osláviť spolu s tými najmenšími!
Dušan Papp otvorene: Hudba k stromku vždy patrila
Prešovská kapela HPdB (High Performance Decibels) v zložení Miloš Humeník, Dušan Papp a Pavol Balčák o sebe hovorí, že hrá garážový jazzrock. Ich jedinečný sound a drive však presahujú žánrové i regionálne hranice.  Vo štvrtok, 5. decembra 2019, zahrajú v prešovskom Stromoradí.
AMC Trio dnes vydáva nový album. Pokrstí ho 7-násobný držiteľ Grammy Randy Brecker
Prešovské AMC TRIO má po štyroch rokoch nový autorský album. Nemá konkrétne pomenovanie, ale na obale nájdete označenie AMC TRIO Plus, čo značí, že sa na ňom podieľali okrem trojice Peter Adamkovič, Martin Marinčák a Stanislav Cvanciger aj ďalší hudobníci. K nim sa navyše pripojili renomovaní hostia, huslistka Regina Carter a saxofonista Eric Marienthal. Novinku predstaví AMC Trio naživo domácemu publiku už tento utorok 10.12. v prešovskom Stromoradí. Do života ju uvedie sedemnásobný držiteľ Grammy, trubkár Randy Brecker, s ktorým si nové skladby aj spoločne zahrajú.
FOTO: Katarzia vo Wave!
Katarzia sa konečne zastavila aj u nás!
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.