Sobota, 28. marec 2020
Meniny má Soňa | zajtra Miroslav

V Prešove sa chystá jemne provokatívny festival

Festival súčasného umenia Prešov premení podlhšom čase nádvorie pred prešovským PKO na koncertný priestor. Kolorit muzikantov, ktorí tu vystúpia 30.júla ponúkne pocitovú hudbu, tanec aj audiovizuálne vystúpenie. Účinkujúci sa zhodujú, že takýto program by ste márne hľadali na niektorom z letných festivalov.

„Existuje kultúra, ktorá sa zaoberá skôr pocitom ako zábavou. Tieto projekty sú natoľko špecifické až odlišné, že majú minimálnu šancu sa stretnúť a zároveň to nie sú mainstreamové projekty, ktoré by človek mohol vidieť na štandardných festivaloch, “ uviedol pre médiá spoluorganizátor podujatia Stano Čorej. The Blessed Beat, Úzka Krajina, COIMP, Inside Group a Panáčik podľa všetkého pritiahnu natoľko diverzné publikum, že nehrozí triedne strenutie bývalých spolužiakov a ich rodinných príslušníkov. Práve naopak, nie je to multižáner, ale „iný typ hudby, ktorý nepreskúmava cielene zábavné stránky ľudského bytia, ale otvára oveľa širšie témy, “ dodáva Čorej.

Ďalším špecifikom je samotný priestor, v ktorom sa podujatie uskutoční. Nádvorie pred PKO ožije hudbou po dlhšom čase. Pódium bude vlastne schodisko, ktoré bolo vybudované presne za týmto účelom a chystá sa aj špeciálne nasvietenie tohto exteriéru. „Čaká nás príjemný mestský festival, ktorý bude jemne provokatívny a zároveň aj istým osviežením v kontraste s podujatiami, ktoré sa dejú v meste. Veľký podiel má na jeho organizácii PKO, ktoré festival zaradilo do Prešovského kultúrneho leta, “ pozvýva na Stano Čorej na podujatie.

Okrem hudby a vizuálu sa návštevníci môžu tešiť vďaka prítomnosti Vlasta Kráľa na atmosféru prešovského Little Jazz Cafe, ktoré zabezpečí cateringovú zónu. Večerom bude sprevádzať znalec prešovskej hudobnej scény Michal Frank, ktorý je autorom Frenkyho hudobnej encyklopédie, v ktorej mapuje všetky prešovské kapely. Podujatie bude na sedenie aj státie, aby si každý našiel svoj komfort. Lístky nájdete v predpredaji v PKO za 5 eur a zakúpiť si ich budete môcť za nezmenenú cenu aj na mieste. Vozičkári budú mať vstup za 1 euro.

foto: archív

Video archív nájdete na tv.pis.sk

Média:

Súvisiace články
27.7.2015 Daniel Špiner o Festivale súčasného umenia: Možno budem tancovať do ticha (Exkluzívne)
Mohlo by Vás zaujímať
V Prešove bude scénické čítanie Vagína Monológy
Keď sa ženy dostanú na pódium, dejú sa neuveriteľné veci, pretože ich témy a záležitosti, sú vyjadrené, vypočuté a konfrontované, aby ich všetci bez rozdielu videli a počuli.
Týždeň slovenských knižníc 2020, pod heslom: Knižnice pre všetkých
Krajská knižnica P. O. Hviezdoslava v Prešove pripravila v rámci Týždňa slovenských knižníc (TSK) na všetkých svojich oddeleniach a pobočkách bohatý program pre malých aj veľkých čitateľov, ktorý môžu využiť ako vhodnú prázdninovú alternatívu, keďže tohoročný TSK bude prebiehať od 02. do 08. marca 2020.
Krajská knižnica P. O. Hviezdoslava v Prešove oslavuje v tomto roku 95. výročie svojho založenia
Výročie sa rozhodla osláviť celoročnou aktivitou 95 knižničných radostí.
OneRepublic sa so svojimi najväčšími hitmi predstavia v Bratislave už túto jeseň!
Koncertná jeseň na Slovensku sa rozrastá o ďalšiu zahraničnú hviezdu. Celosvetovo obľúbená americká pop-rocková skupina OneRepublic si to do Bratislavy namieri už v novembri tohto roka. Návštevníkom ponúknu najúspešnejšie skladby naprieč svojou úspešnou hudobnou kariérou.
Kostoly sú zatvorené, prešovskí veriaci môžu bohoslužby sledovať v médiách
Verejné bohoslužby sa na Slovensku nebudú sláviť až do konca marca. Rozhodla o tom Konferencia biskupov Slovenska. Prešovskí veriaci však môžu bohoslužby sledovať prostredníctvom médií.
Vernisáž v Caraffke nahradí slávnostná dernisáž
Mestská Galéria Caraffka od štvrtka 12. marca sprístupní výstavu Bienále maľby, kresby, grafiky a počítačovej grafiky. V súvislosti s nariadením Ústredného krízového štábu SR však ruší dnešnú vernisáž.
Jana Kirschner a Vojtěch Dyk zverejnili novú skladbu s názvom Na okamih. Autorom videoklipu je Juraj Johanides.
Jana Kirschner a Vojtěch Dyk vítajú jar videoklipom “Na okamih”. Dôležitým motívom videopríbehu je rozkvitnutá a vädnúca kytica, ktorá metaforicky zobrazuje vzťahy, boje a zmierenia.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.