Pondelok, 13. júl 2020
Meniny má Margita | zajtra Kamil

Pod prešovskými sieťami zvíťazila Dubová

Piatok a sobota boli dňami konania 6. ročníka medzinárodného volejbalového turnaja mužov O pohár prezidenta a. s. ZPA Křižík. V hale Prešovskej univerzity sa zišlo šesť tímov, okrem domácich extraligistov Petrochemy Dubová, VKP Bratislava, Lindy Chemes Humenné a VK PU Prešov, aj poľský ligista BBTS Bielsko Biala a maďarský vicemajster NYVSC Nyíregyháza.

Kvalitná konkurencia bola rozdelená do dvoch skupín, v ktorých sa hralo na tri hrané sety, pričom tretí bol tie-break. V skupine A jasne dominovali domáci vysokoškoláci, ktorí si ľahko poradili s Humenným, aj s Poliakmi, s ktorými síce stratili set, ale to už bolo za stavu 2:0. Príležitosť zahrať si dostali všetci hráči, tréner Daniel Oravec sa netajil tým, že chce dať v príprave príležitosť aj lavičke. Druhá skupina bola záležitosťou vicemajstra z Dubovej, ktorá v kvalitnom dueli porazila Nyíregyházu, jasne porazila VKP a spolu s Prešovčanmi si zabezpečila priamy postup do semifinále. Ich súperi vyšli zo sobotňajšej večernej eliminácie. Bielsko Biala si podľa očakávania poradila s VKP, potom sa však zrodilo asi najväčšie prekvapenie, keď výrazne omladení Humenčania porazili v dramatickom boji Nyíregyházu a poslali ju do súboja o 5. miesto. Semifinálová repríza východniarskeho derby vyznela opäť jasne pre dobre hrajúcich Prešovčanov, Dubová sa v zaujímavom zápase potrápila s Bielsko Bialou, napokon však naplnila papierové predpoklady a postúpila. V dueli o tretie miesto chýbala už humenským hráčom iskra, hladko podľahli Bielsko Bialej, finále však bolo skutočnou ozdobou. Prešovčania hrali dva sety v základnej zostave, vyhrali ich (hoci v druhom odvrátili štyri setbaly) a asi trom stovkám divákov sa volejbal musel páčiť. Skúsení Dubovčania však nesklonili hlavy, využili všetky nedostatky domácich aj fakt, že na ihrisku dal kormidelník VK PU opäť šancu všetkým. Vyhrali ďalšie dva sety, v záverečnom tie-breaku mali lepšie nervy a veľkú oporu v smečiarovi Procházkovi a napokon si zaslúžene odviezli turnajový primát z kvalitného a dobre pripraveného podujatia.
Zostava VK PU Prešov: Kempa, Müncner, Škvarek, Sopko, Vartovník, Gešperík (libero Vlkolinský, Červeň, Tholt, Vokál, Repák, Cholvadt, Žilka).

Výsledky: A skupina: Prešov - Bielsko Biala 2:1 (16, 21, -9), Humenné 3:0 (19, 17, 9), Bielsko Biala - Humenné 2:1 (23, -21, 11). Poradie: 1. Prešov 5, 2. B. Biala 3, 3. Humenné 1. B skupina: Dubová - Nyíregyháza 2:1 (-24, 19, 12), VKP 3:0 (20, 19, 10), Nyíregyháza - VKP 3:0 (20, 21, 12). Poradie: 1. Dubová 5, 2. Nyíregyháza 4, VKP 0.

Eliminácia o semifinále: B. Biala - VKP 2:0 (19, 23), Nyíregyháza - Humenné 1:2 (-21, 29, -19). Semifinále: Prešov - Humenné 3:0 (16, 17, 16), Dubová - B. Biala 3:1 (-23, 18, 20, 16). O 5. miesto VKP - Nyíregyháza 0:3 (-20, -21, -19), o 3. miesto B. Biala - Humenné 3:0 (19, 19, 14), finále Prešov - Dubová 2:3 (23, 25, -21, -19, -13). Individuálne ocenení hráči: Vladimír Procházka, Pavel Mojsejenko (obaja Dubová), Martin Sopko, Milan Gešperík (obaja Prešov).

Mohlo by Vás zaujímať
Mesto Prešov chce zachrániť mládežnícky futbal
Vedenie mesta Prešov a časť mestských poslancov na spoločnom stretnutí deklarovali zámer pomôcť mládežníckemu futbalu. Po rokovaní sa zhodli, že účinným riešením môže byť odkúpenie väčšinového podielu v obchodnej spoločnosti 1. FC TATRAN, a.s.
3b PHbL: Senzačným finalistom HOKEJBAL Prešov o.z. !
Prvým finalistom a zároveň zatiaľ najväčším prekvapením ligy sú domáci hráči HOKEJBAL Prešov o.z. , ktorí si aj v semifinále, už v čo najkratšom možnom čase, senzačne poradili s víťazom základnej časti HBC ASSASSINS Prešov a stali sa tak premiérovo prvým finalistom 3b Prešovskej Hokejbalovej ligy 2019/2020.
Úvod Play OFF s obrovským prekvapením!
Počas uplynulého víkendu pokračovala mestská 3b Prešovská Hokejbalová liga prvými zápasmi vyraďovacej časti, keď vo štvrťfinále Play OFF na seba narazilo osem najlepších tímov.
3b PHbL: Do semifinále len papierový favoriti
3b Prešovská Hokejbalová liga pokračovala ďalšími zápasmi vyraďovacej časti Play OFF, kde až na prvé zakopnutie HBC ASSASSINS, zatiaľ všetko pokračuje podľa predpokladov.
Nový ročník SHE začnú hádzanári Tatrana Prešov východniarskym derby proti nováčikovi z Košíc
Prvým súperom Tatrana Prešov v novom extraligovom ročníku bude košický tím HK Košice.
Na Važeckej sa športuje na novom multifunkčnom ihrisku
Na Važeckej ulici v Prešove môžu využívať malí aj veľkí športovci nové multifunkčné ihrisko. Zahrajú si tu rôzne druhy športov.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.