Streda, 26. január 2022
Meniny má Tamara | zajtra Bohuš

Bezdomovcom dali možnosť podnikať v oblasti daňových podvodov

Ešte v roku 2009 malo desať osôb vytvoriť sieť firiem s cieľom obohacovania sa z daňovej trestnej činnosti.

Išlo o 21 spoločností na území Slovenska, prevažne v Bratislavskom a Trnavskom kraji, ale aj v ďalších mestách.

Organizovanú skupinu mal riadiť Ondrej M. , ktorý mal zadávať pokyny Ladislavovi D. , Karolovi CH. a Tiborovi M. , členom na strednom stupni. Tí mali predstierať fiktívnu činnosť vytvorených obchodných spoločností. Podvodnými daňovými priznaniami mali uplatňovať nadmerné odpočty DPH. Tie však neboli oprávnené. Slúžiť na to mali daňové priznania zo simulovaných obchodov, založené na podvodných účtovných dokladoch. Tie mal mať na starosť Karol CH. podľa pokynov priamo od Ondreja M. alebo sprostredkovane cez Ladislava D.

Ondrej M. mal pre skupinu zabezpečiť ďalších šesť „spoľahlivých osôb“. Konkrétne Annu L. , Annu M. , Mariána M. , Lenku M. , Štefana M. a Gabriela S. , ktorých úlohou bolo vystupovať ako konatelia spoločností.

Okrem týchto šiestich konateľov, mali Ladislav D. a Karol CH. spolu s Tiborom K. zabezpečiť aj ďalšie osoby, vystupujúce ako konatelia vytvorených spoločností a to zo sociálne slabších vrstiev a medzi bezdomovcami.

Vyplatené nadmerné odpočty DPH mali konatelia následne z firemných účtov vyberať a cez Ladislava D. a Karola CH. a Tibora K. odovzdávať Ondrejovi M. Išlo o sumu takmer 480 tisíc z neoprávnene uplatneného nadmerného odpočtu DPH vo výške viac ako 2,5 milióna eur.

Národná kriminálna agentúra v spolupráci s Kriminálnym úradom Finančnej správy pri domových prehliadkach zaistila listiny a ďalšie dôkazy súvisiace z trestnou činnosťou. Všetci členovia organizovanej skupiny sú už obvinení zo zločinu daňového podvodu. Piati z nich sú stíhaní väzobne.

Video archív nájdete na tv.pis.sk

Média:

Mohlo by Vás zaujímať
Prekvapivý nález ľudskej lebky v pivnici v Prešove
V sobotu (08.01.2022) po 18-tej hodine bol na operačné stredisko ohlásený nález ľudskej lebky.
Ukradli kabelku doktorke priamo z ambulancie
Včera (30.12.2021) popoludní bolo doktorkou oznámené na tiesňovú linku 158, že jej z ambulancie bola ukradnutá kabelka.
Krádež v aute na ulici Švábska
Včera (12.01.2022) popoludní 61 ročný muž osobne oznámil na Obvodnom oddelení Policajného zboru Prešov – Juh, že došlo ku krádeži.
Mestská polícia Prešov vyzýva na bezpečné zaobchádzanie so zábavnou pyrotechnikou
Nesprávne zaobchádzanie s pyrotechnikou sa môže v niektorých prípadoch zmeniť aj na boj o život. Mestská polícia Prešov preto apeluje na občanov, aby boli pri manipulácii s ohňostrojmi a petardami obzvlášť opatrní.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK