Streda, 22. január 2020
Meniny má Zora | zajtra Miloš

Dobrý festival 2016 hlási prvé potvrdené mená

Multižánrový prešovský hudobno-umelecký festival odhaľuje prvé mená z tohtoročného programu. V dňoch 17. – 18.6.2016 bude návštevníkom festivalu k dispozícii päť žánrových pódií, z ktorých zaznie metal, rock, drum 'n' bass, house, folklór, ska, jazz, či pop.

Minuloročný návrat na svoje domovské miesto – prírodné kúpalisko Delňa – bol pre DOBRÝ FESTIVAL krokom správnym smerom. Aj deviaty ročník sa bude konať na tomto kultovom prešovskom mieste, pričom na piatich pódiách už tradične zaznejú rôzne hudobné žánre. Medzi prvých potvrdených účinkujúcich patrí česká black metalová legenda TŐRR, ktorá s rôznymi obmenami funguje na česko-slovenskej hudobnej scéne už od roku 1977 a tento rok slávi veľký comeback aj s pôvodným zakladajúcim členom a spevákom Otom Herešom, zakladateľom kapely Alkehol.

Folklór a ľudovú hudbu tento rok zastúpi Poddukelský Umelecký Ľudový Súbor – PUĽS, ktorý oslavuje už 60 rokov od svojho založenia, ako aj stále viac populárnejší Kandráčovci. Ľubo Petruška z domovskej kapely Chiki Liki tu-a bude mať na festivale pravdepodobne taký menší „hattrick“, keďže si okrem kapiel Satin Lead a Chiki liki tu-a zahrá aj s Korben Dallas.

V programe tiež nemôžu chýbať ani Heľenine oči. DOBRÝ FESTIVAL je tiež známy tým, že dáva príležitosť začínajúcim kapelám predstaviť sa a nájsť si svoju fánúšikovskú základňu, a tak sa na festivale predstaví napríklad aj kapela ElevenHill, ktorá je nominovaná v rámci cien Rádia_FM Radio_Head Awards 2015, v kategórii objav roka.
Tancuchtivých návštevníkov potešia špičkoví Drum 'n' bass DJ-ji, pričom medzi prvých potvrdených účinkujúcich patrí B-COMPLEX, DJ Olis Bakulu a prešovský Duall.

Súvisiace články
19.6.2016 Foto: Dobrý festival 2016 - sobota 18.6. 18.6.2016 Foto: Dobrý festival 2016 - piatok 17.6. 16.6.2016 Dobrý festival začína už zajtra: všetky dôležité informácie tu! 13.6.2016 Nájdi svojich priateľov s HEYU na DOBROM FESTIVALE a nestrácaj svoj čas čakaním v rade! 11.6.2016 Dobrý festival zverejňuje svoj denný hudobný aj sprievodný program! 6.6.2016 Dobrý festival má opäť čo ponúknuť aj metalovým nadšencom! 27.5.2016 Dobrý festival posilní svoj tanečný program! 17.4.2016 Na Dobrý festival mieri aj MC Stamina! 2.4.2016 IM CYBER opäť na Dobrom festivale 22.3.2016 Dobrý festival 2016 - ďalší účinkujúci LTJ Bukem, Richar Müller, aj IMT Smile
Mohlo by Vás zaujímať
Spevácky zbor Gregos dá v Stromoradí symbolickú bodku za Vianocami
Prešovské Stromoradie ponúklo za prvý rok svojho fungovania bohatú programovú dramaturgiu, v ktorej pokračuje aj v roku 2020. Po koncertoch IMT Smile a party Malalata All Night zakončia Prešovčania tento týždeň v sklade hudby koncertom kresťanského speváckeho zboru Gregos z Gregoroviec. V sobotu 11.1. Odznejú vianočné piesne, šarišské a klasické koledy v rockových úpravách, gospelové piesne aj vybrané hity z populárnej hudby v úpravách napríklad pre štvorhlasy aj s kapelou. Niektoré piesne Gregosu ste mohli počuť na koncertoch pre Martinu a Jána v Gregorovciach či festivale Pohoda.
OZ Májový úsmev na ozónovej ceste
OZ Májový úsmev sa v roku 2019 zameralo na posilnenie zdravia a medziľudských vzťahov. Pre svoje členky usporiadalo výlety a príjemné podujatia vďaka dotácii mesta Prešov.
Benefičný koncert pre obyvateľov z Mukačevskej ulice
19. januára sa chystá benefičný koncert na pomoc pre obyvateľov výbuchom poškodeného bytového domu na Mukačevskej ulici 7 v Prešove. Výťažok z koncertu pomôže ľuďom dotknutým tragédiou, ktorá sa v Prešova stala 6. decembra 2019.
FOTO: Benefičný Koncert Pre Bytovku Mukačevská
19. 01. 2020 sa odohral v Tatran Hanball Aréne benefičný koncert pre ľudí z postihnutej bytovky na Mukačevskej 7. Vystúpili mnohé známe mená ako Lukáš Adamec, Katka Knechtová, Kandráčovci, ElevenHill a mnohí další! Samozrejme PIS si to nenechal ujsť.
Ivo Bič, niekdajší spevák kapely Peter Bič Project, predstavil videoklip Unavený
Košičan Ivo Bič, po rokoch pôsobenia v jednej z najúspešnejších slovenských kapiel, oživuje svoju sólovú spevácku kariéru. Reštart zahájil videoklipom Unavený.
Bienále maľby, kresby, grafiky a počítačovej grafiky v Caraffke
V prešovskej mestskej galérii Caraffka opäť dostávajú priestor všetci, ktorí nie sú absolventmi vysokých škôl umeleckého smeru, no dokážu povýšiť kresbu alebo maľbu na jedinečné umelecké dielo.
Vieme poznať ľudské klamstvo? Zistite v prednáške skúseného kriminálneho psychológa
Oproti sedí podozrivý. Hovorí pravdu alebo klame? Je svedok alebo zločinec? Ako sa mu dostať pod kožu? Chcete vedieť, ako investigatívci čítajú mysle a ako sa dostávajú k pravde?
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.