Streda, 13. november 2019
Meniny má Stanislav | zajtra Irma

Dobrý festival 2016 hlási prvé potvrdené mená

Multižánrový prešovský hudobno-umelecký festival odhaľuje prvé mená z tohtoročného programu. V dňoch 17. – 18.6.2016 bude návštevníkom festivalu k dispozícii päť žánrových pódií, z ktorých zaznie metal, rock, drum 'n' bass, house, folklór, ska, jazz, či pop.

Minuloročný návrat na svoje domovské miesto – prírodné kúpalisko Delňa – bol pre DOBRÝ FESTIVAL krokom správnym smerom. Aj deviaty ročník sa bude konať na tomto kultovom prešovskom mieste, pričom na piatich pódiách už tradične zaznejú rôzne hudobné žánre. Medzi prvých potvrdených účinkujúcich patrí česká black metalová legenda TŐRR, ktorá s rôznymi obmenami funguje na česko-slovenskej hudobnej scéne už od roku 1977 a tento rok slávi veľký comeback aj s pôvodným zakladajúcim členom a spevákom Otom Herešom, zakladateľom kapely Alkehol.

Folklór a ľudovú hudbu tento rok zastúpi Poddukelský Umelecký Ľudový Súbor – PUĽS, ktorý oslavuje už 60 rokov od svojho založenia, ako aj stále viac populárnejší Kandráčovci. Ľubo Petruška z domovskej kapely Chiki Liki tu-a bude mať na festivale pravdepodobne taký menší „hattrick“, keďže si okrem kapiel Satin Lead a Chiki liki tu-a zahrá aj s Korben Dallas.

V programe tiež nemôžu chýbať ani Heľenine oči. DOBRÝ FESTIVAL je tiež známy tým, že dáva príležitosť začínajúcim kapelám predstaviť sa a nájsť si svoju fánúšikovskú základňu, a tak sa na festivale predstaví napríklad aj kapela ElevenHill, ktorá je nominovaná v rámci cien Rádia_FM Radio_Head Awards 2015, v kategórii objav roka.
Tancuchtivých návštevníkov potešia špičkoví Drum 'n' bass DJ-ji, pričom medzi prvých potvrdených účinkujúcich patrí B-COMPLEX, DJ Olis Bakulu a prešovský Duall.

Súvisiace články
19.6.2016 Foto: Dobrý festival 2016 - sobota 18.6. 18.6.2016 Foto: Dobrý festival 2016 - piatok 17.6. 16.6.2016 Dobrý festival začína už zajtra: všetky dôležité informácie tu! 13.6.2016 Nájdi svojich priateľov s HEYU na DOBROM FESTIVALE a nestrácaj svoj čas čakaním v rade! 11.6.2016 Dobrý festival zverejňuje svoj denný hudobný aj sprievodný program! 6.6.2016 Dobrý festival má opäť čo ponúknuť aj metalovým nadšencom! 27.5.2016 Dobrý festival posilní svoj tanečný program! 17.4.2016 Na Dobrý festival mieri aj MC Stamina! 2.4.2016 IM CYBER opäť na Dobrom festivale 22.3.2016 Dobrý festival 2016 - ďalší účinkujúci LTJ Bukem, Richar Müller, aj IMT Smile
Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Kidslandia Prešov
Kidslandia dnes na Baštovej ulici privolala všetky deti na neuveriteľný zážitok! Deti mohli vidieť mená ako Ujo Ľubo alebo Usmievanka!
FOTO: Chiki liki tu-a na OSTATŇI RAZ TOUR 2019
Chiki liki tu-a zakončili svoju celoživotnú tour na Stromoradí. Martin zhodil svoj "ancug" a neskôr bude zavesený aj v Stromoradí.
Vydrapená Bužírka Punk System už dnes v Prešovskom Stromoradí. Aj s vlastným čašníkom
Vydrapená Bužírka Punk System je momentálne najaktívnejšia kapela zo všetkých, v ktorých pôsobí slovenský hudobník Michal Kaščák.
Veronika Rabada vystúpi v závere turné ešte v prešovskom Stromoradí a Košiciach
Veronika Rabada vydala minulý rok debutový album Lúka, ktorým si získala srdcia fanúšikov po celom Slovensku a momentálne je s ním na premiérovom klubovom turné. Už túto stredu 23.11. odohrá koncert pred prešovským publikom v Stromoradí. Odznejú nielen jej autorské novinky a hity ako Ach Janíčko, Husičky, Lúka, Zabudni, ale aj speváčkine obľúbené slovenské ľudové piesne. O deň neskôr ukončí svoje miniturné v Košiciach.
V  rusínskom DAD kladú v hre Známy neznámy otázky o podstate človečenstva
Otázky spojené s doterajšou históriou ľudstva nastoľuje inscenácia Známy neznámy, ktorej premiéru na piatok 18. októbra chystá umelecký kolektív Divadla Alexandra Duchnoviča (DAD) v Prešove. Na dnešnej tlačovej besede hosťujúci režisér predstavenia Anton Korenči konštatoval, že inscenácia prináša len otázky, odpovede sú na divákovi. „Nechajme ich na neho, “ povedal.
Podajte ďalej knihu a príďte na jesenné handmade trhy!
Už 24. októbra sa na Floriánovej ulici v Prešove uskutoční obľúbené podujatie pre všetkých milovníkov kníh a ručne vyrábaných výrobkov. Podujatia Podaj ďalej knihu a Jesenné handmade trhy doplnia aj zaujímavé workshopy pre malých i veľkých.
FOTO: Jazzové Dni Prešov
S jeseňou prichádza aj další ročník Jazzových dní Prešov
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.