Sobota, 04. júl 2020
Meniny má Prokop | zajtra Cyril, Metod

Dobrý festival 2016 hlási prvé potvrdené mená

Multižánrový prešovský hudobno-umelecký festival odhaľuje prvé mená z tohtoročného programu. V dňoch 17. – 18.6.2016 bude návštevníkom festivalu k dispozícii päť žánrových pódií, z ktorých zaznie metal, rock, drum 'n' bass, house, folklór, ska, jazz, či pop.

Minuloročný návrat na svoje domovské miesto – prírodné kúpalisko Delňa – bol pre DOBRÝ FESTIVAL krokom správnym smerom. Aj deviaty ročník sa bude konať na tomto kultovom prešovskom mieste, pričom na piatich pódiách už tradične zaznejú rôzne hudobné žánre. Medzi prvých potvrdených účinkujúcich patrí česká black metalová legenda TŐRR, ktorá s rôznymi obmenami funguje na česko-slovenskej hudobnej scéne už od roku 1977 a tento rok slávi veľký comeback aj s pôvodným zakladajúcim členom a spevákom Otom Herešom, zakladateľom kapely Alkehol.

Folklór a ľudovú hudbu tento rok zastúpi Poddukelský Umelecký Ľudový Súbor – PUĽS, ktorý oslavuje už 60 rokov od svojho založenia, ako aj stále viac populárnejší Kandráčovci. Ľubo Petruška z domovskej kapely Chiki Liki tu-a bude mať na festivale pravdepodobne taký menší „hattrick“, keďže si okrem kapiel Satin Lead a Chiki liki tu-a zahrá aj s Korben Dallas.

V programe tiež nemôžu chýbať ani Heľenine oči. DOBRÝ FESTIVAL je tiež známy tým, že dáva príležitosť začínajúcim kapelám predstaviť sa a nájsť si svoju fánúšikovskú základňu, a tak sa na festivale predstaví napríklad aj kapela ElevenHill, ktorá je nominovaná v rámci cien Rádia_FM Radio_Head Awards 2015, v kategórii objav roka.
Tancuchtivých návštevníkov potešia špičkoví Drum 'n' bass DJ-ji, pričom medzi prvých potvrdených účinkujúcich patrí B-COMPLEX, DJ Olis Bakulu a prešovský Duall.

Súvisiace články
19.6.2016 Foto: Dobrý festival 2016 - sobota 18.6. 18.6.2016 Foto: Dobrý festival 2016 - piatok 17.6. 16.6.2016 Dobrý festival začína už zajtra: všetky dôležité informácie tu! 13.6.2016 Nájdi svojich priateľov s HEYU na DOBROM FESTIVALE a nestrácaj svoj čas čakaním v rade! 11.6.2016 Dobrý festival zverejňuje svoj denný hudobný aj sprievodný program! 6.6.2016 Dobrý festival má opäť čo ponúknuť aj metalovým nadšencom! 27.5.2016 Dobrý festival posilní svoj tanečný program! 17.4.2016 Na Dobrý festival mieri aj MC Stamina! 2.4.2016 IM CYBER opäť na Dobrom festivale 22.3.2016 Dobrý festival 2016 - ďalší účinkujúci LTJ Bukem, Richar Müller, aj IMT Smile
Mohlo by Vás zaujímať
Po roku tu máme opäť Prešovské vínne slávnosti
Po úspešnom minuloročnom nultom ročníku sa Wave centrum nezávislej kultúry rozhodol aj tento rok usporiadať Prešovské vínne slávnosti. Víno a sprievodný program si znova budete môcť vychutnať pod holým nebom.
Štartuje Letné kino POCITY 2020
Aj v neľahkých časoch máme pre vás dobré správy. Letné kino POCITY bude premietať filmy pod hviezdnou oblohou aj tento rok. V záhradnom kine na Masarykovej ulici (za Kinom Scala) si tak už po tretíkrát budete môcť vychutnať neopakovateľný filmový zážitok.
Festival Filmová noc na hrade (FNNH) bude mať toto leto pauzu, fanúšikov však čaká prekvapenie v podobe „Síkrit FNNH“
Unikátny festival plný filmových zážitkov pod holým nebom - Filmová noc na hrade (FNNH), bude mať tento rok neplánovanú pauzu. Organizátori presúvajú 9. ročník na rok 2021.
Galéria Caraffka dala priestor talentovaným umelcom
V mestskej galérii Caraffka sa uskutočnila výstava talentovaných umelcov, ktorí nie sú absolventmi vysokých škôl umeleckého smeru, no dokážu vytvoriť jedinečné umelecké diela.
Príďte s deťmi stráviť skvelý víkend do Jazdeckého areálu v Prešove
Mesto Prešov pozýva všetky deti a ich rodičov stráviť skvelý víkend plný zábavy v Jazdeckom areáli. Pripravený je program plný zábavy a nebude chýbať ani jazda na koni.
Kinsfolk použili v novinke retro zábery zo svadobných VHS kaziet. Pozrite si vydarený klip
Slovenské duo Kinsfolk predstavuje nový singel All My Friends Are Getting Married. K novinke pripravili hudobníci parádny retro klip zo svadobných VHS kaziet svojich rodičov a rodičov svojich priateľov. Finálny zvuk pesničky zverili opäť dánskemu producentovi Joelovi Krozerovi, s ktorým si vyskúšali spoluprácu na predošlom singli Tough Girl.
Zoznámte sa s ukrajinskými Banned Society, zástupcami YOLN generácie
Banned Society, predstavitelia ukrajinského chill wave, predstavujú svoj aktuálny singel First night, is it for real? priaznivcom elektronickej muziky na Slovensku. V klipe sprostredkujú milostný príbeh s autentickou atmosférou americkej road movie. Nechýba romantika na pozadí cestných motelov, trblietajúcej sa diaľnice a jazda autom. To kontrastuje s dejom založeným na posolstve, že v láske neexistujú stereotypy ani predsudky.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.