Piatok, 10. apríl 2020
Meniny má Igor | zajtra Július

Výstava relikvií tibetských majstrov

19. -20.marec 2016, PKO Čierny orol, Hlavná 50 Prešov.

Čo sú relikvie buddhov?
Relikviami buddhov nazývame všetko, čo ostalo po veľkých východných majstroch, ktorí svoje životy zasvätili pomoci iným. Časti ich odevov, kúsok z fyzického tela, popol vložený do sošiek. Najpopulárnejšie sú však ringsely, malé perličky, ktoré sa našli po smrti Budhu Šakjamúniho v jeho popole. Moderná veda dodnes nevie vysvetliť, čo ringsely predstavujú, ako vznikajú, a ako je možné, že sa tieto maličké guľôčky dokážu rozmnožiť. Vysokí lámovia to vedie presne. Ide o zhmotnenie tých najjemnejších energií, ktoré Buddha a jeho nasledovníci dokázali počas svojho života zrealizovať. Ak teda vidíme ringsel, vidíme vlastne majstra a dôkaz nesmiernej duchovnej kvality, ktorú dosiahol. Dosiahnuť v živote plnú duchovnú dokonalosť (otvoriť sa tým najjemnejším energiám a ostať s nimi natrvalo v kontakte) je takmer zázrak. Aj preto sa hovorí, že relikvie vznikli zázrakom.

Prečo navštíviť výstavu relikvií buddhov?
Relikvie zanechali ľudia, ktorí sa dokázali spojiť s energiami absolútnej lásky a súcitu, a ostať s nimi natrvalo v kontakte. Počas svojho života dali sľub, že budú robiť všetko pre dobro všetkých cítiacich bytostí. Energia láskyplného súcitenia, ktorou preplnili celé svoje vedomie tu ostala aj potom, čo dávno opustili svoje fyzické telá. Títo majstri nám preto aj dlho po svojej smrti dokážu pomôcť nájsť harmóniu a vnútorný pokoj.

Aké relikvie budú mať návštevníci možnosť vidieť?
Vystavené budú desiatky relikvií mnohých veľkých východných majstrov. Jeden ringsel pochádza priamo z historického Buddhu Šakjámuniho a návštevníci tak budú môcť pobudnúť v jednom priestore priamo s pôvodcom náuk o šťastnom živote.

V čom je výnimočnosť výstavy relikvií buddhov?
Výnimočnosť celého podujatia tkvie v možnosti stretnúť sa s mnohými veľkými majstrami minulosti. Návštevníci sa dostanú do kontaktu s nesmierne silnými energiami lásky a súcitu, ktoré títo majstri zrealizovali. Takúto výstavu má možnosť vzhliadnuť iba málo ľudí a práve na Slovensku to bude možné. Je nesmierne ťažké získať čo i len jedinú relikviu ktoréhokoľvek osvieteného majstra, v Prešove ich bude možné vidieť desiatky.

Koľko stojí vstupné na výstavu relikvií buddhov?
Hoci výstava relikvií je bezplatná, návštevník bude môcť prispieť dobrovoľnou sumou. Celý výťažok následne pôjde na podporu výstavby nového meditačného centra. Hovorí sa, že ak jednotlivec zo srdca, akoukoľvek čiastkou prispeje na aktivity motivované snahou o šťastie pre všetky cítiace bytosti, vytvorí nesmiernu pozitívnu energiu zásluh. A táto energia mu bude veľmi prospešná a nápomocná.

Súvisiace články
17.3.2016 Prešov navštívi výstava relikvií tibetských majstrov
Mohlo by Vás zaujímať
Kostoly sú zatvorené, prešovskí veriaci môžu bohoslužby sledovať v médiách
Verejné bohoslužby sa na Slovensku nebudú sláviť až do konca marca. Rozhodla o tom Konferencia biskupov Slovenska. Prešovskí veriaci však môžu bohoslužby sledovať prostredníctvom médií.
Vernisáž v Caraffke nahradí slávnostná dernisáž
Mestská Galéria Caraffka od štvrtka 12. marca sprístupní výstavu Bienále maľby, kresby, grafiky a počítačovej grafiky. V súvislosti s nariadením Ústredného krízového štábu SR však ruší dnešnú vernisáž.
Online výstava veľkotýždňových procesií ako prejav solidarity s Talianskom
Univerzitná knižnica Prešovskej univerzity v Prešove (UK PU) spustila e-výstavu fotografií prešovského fotografa Petra Sedláka z minuloročných veľkotýždňových procesií v sicílskom meste Trapani. Výstavou s názvom Svietiene5 chcú organizátori vyjadriť symbolickú podporu Taliansku, ktoré patrí medzi krajiny najviac postihnuté koronavírusom.
Jana Kirschner a Vojtěch Dyk zverejnili novú skladbu s názvom Na okamih. Autorom videoklipu je Juraj Johanides.
Jana Kirschner a Vojtěch Dyk vítajú jar videoklipom “Na okamih”. Dôležitým motívom videopríbehu je rozkvitnutá a vädnúca kytica, ktorá metaforicky zobrazuje vzťahy, boje a zmierenia.
3D prehliadky výstav v Šarišskej galérii v Prešove
Aj keď za zatvorenými dverami, sme tu pre Vás stále virtuálne otvorení!
OneRepublic piesňou Better Days predpovedá lepšie časy. Okrem povzbudenia novým singlom aj pomáhajú!
Svetlo sveta uzrel nový singel kapely OneRepublic. Vznikol počas dobrovoľnej karantény členov skupiny. Pieseň Better Days je plná nádeje a vyzýva ľudí k optimizmu. Časť výnosu z predaja singla poputuje fondu COVID-19 Relief Fund nadácie MusiCares na pomoc umelcom, ktorých živobytie bolo ovplyvnené pandémiou.
Paci Pac zabávajú deti prostredníctvom online koncertov
Aj jedna z najúspešnejších slovenských formácií, ktorá už niekoľko rokov zabáva a vzdeláva malé deti prostredníctvom pesničiek, si uvedomuje spoločenskú zodpovednosť v týchto náročných časoch. Zatvorené školy a materské škôlky v dôsledku prevencie pred šíriacim sa vírusom COVID-19 doslova „uväznili“ deti doma, a práve preto sa Paci Pac rozhodli potešiť svojich malých fanúšikov v pohodlí ich detských izieb či obývačiek.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.