Piatok, 22. november 2019
Meniny má Cecília | zajtra Klement

Na Dobrý festival mieri aj MC Stamina!

Programová skladačka DOBRÉHO FESTIVALU postupne nadobúda komplexnejšie tvary a k už potvrdeným interpretom z rôznych žánrových oblastí pribúdajú ďalšie mená. Festival i tento rok potvrdzuje svoj cieľ ponúknuť návštevníkom kvalitnú alternatívu ku komerčne známym interpretom a „gitarovej hudbe“, ktorá bude tiež mať bohaté zastúpenie.

MC Stamina

Po špičkách svetového drum & bassu, ktoré na festivale vystúpili v minulosti (v roku 2011 - London Electricity, v roku 2012 - Goldie, v roku 2013 - Roni Size, 2014 - John B, 2015 - DJ HYPE) sa v dňoch 17. – 18.6.2016 na prírodnom kúpalisku Delňa v Prešove môžu fanúšikovia tešiť na legendárneho LTJ BUKEM-a, ktorý si so sebou privedie energického MC STAMINA! Okrem nich sa na tanečnom pódiu ďalej predstaví B-COMPLEX / Matia, prvá dáma českého drum & bass-u so špeciálnym setom pre túto príležitosť IM Cyber, Back 2 Love feat. Gapa Sax, Duall, DJ Olis Bakulu, ale aj hviezda undergroundovej house music scény a uznávaný belgický producent LE BABAR!

MC Stamina začal ako drum & bass MC už v 90-tych rokoch minulého storočia, vidieť ste ho mohli na vystúpeniach takých mien ako London Electricity, DJ Marky, Shy FX a tiež aj skvelého LTJ BUKEM-a, ktorý bude headlinerom drum & bass line-up-u tohto ročníka festivalu. MC Stamina pôsobí aj ako moderátor v kultovom londýnskom rádiu Rinse FM v relácii zameranej výlučne na drum & bass, v ktorej si precvičuje aj svoje znalosti z "DJ-ingu", multitalent skvelo kombinujúci na pódiu rolu speváka, moderátora a MC-ho, vystupuje pravidelne v Brazílii, Austrálii, Novom Zélande, USA, Japonsku, Anglicku aj celej Európe, zahral si už na tých najväčších svetových festivaloch, vrátane Glasntobury, Exit Festivalu, či Skolbeats.

LTJ BUKEM je vizionár, muž, ktorý preniesol drum & bass z malého klubu na Charing Cross Road v Londýne do veľkých klubov po celom Anglicku a na medzinárodné pódiá, jeden z otcov drum & bass, ten, kto stál pri zrode breakbeatu. Po úspešných nahrávkach ako „Demon´s Theme“, „Apollo“, „Music“ a epickej „Horizons“ vydal v roku 1995 pod „London Records“ legendárnu sériu nahrávok „Logical Progression“, ktorá je stále jednou z najviac predávaných drum & bass kompilácií aké boli kedy vydané. Svoj „multitasking“ potvrdil aj založením vlastného vydavateľstva „Good Looking“. Okrem toho neskôr založil aj „sesterské“ vydavateľstvá, napr. Looking Good Records alebo Earth. Nahral množstvo remixov a má za sebou desiatky spoluprác, napr. aj so slávnym skladateľom bondoviek Davidom Arnoldom. Bukem sa postupne vyvíjal a aj naďalej produkoval a mixoval mnohé svetové drum & bass a prierezové kompilácie. Do jeho portfólia patrí napr. aj remix skladby „The Essence“ od jazzovej legendy Herbieho Hancocka. LTJ Bukem je neoddeliteľnou súčasťou vývoja drum & bass už viac ako dvadsať rokov a je považovaný za hlavného predstaviteľa jazzovej a soulovej tváre a takzvaného „inteligentného“ drum & bass-u.

Po minuloročnom návrate na prírodné kúpalisko Delňa sa organizátori presvedčili, že to bol správny krok. Práve tu môže festival rásť a ukázať všetky svoje podoby, súzvuk rôznych hudobných štýlov a poskytnúť návštevníkom bohatý, nie len hudobný program. Aj tento rok čakajú návštevníkov pestré sprievodné aktivity, či už tradičná prehliadka a workshopy bojových umení, diskusie a výstavy.

Ďalej sa na festivale predstavia aj IMT SMILE so špeciálnym programom a hosťami Petrom Lipom a Katkou Knechtovou, Richard MÜLLER, PUĽS, Kandráčovci, Chiki liki tu-a, Heľenine oči, Korben Dallas, Nocadeň, Čad, česká black-metalová legenda TŐRR, ElevenHill, Katka Koščová, Satin Lead, Robo Mikla a priatelia, N3O, Karpina, Psilocybe Larvae (RUS), Ramchat, a mnohí ďalší.

Vstupenky: www.ticketportal.sk
Viac info: www.dobryfestival.sk

Súvisiace články
27.5.2016 Dobrý festival posilní svoj tanečný program! 2.4.2016 IM CYBER opäť na Dobrom festivale 22.3.2016 Dobrý festival 2016 - ďalší účinkujúci LTJ Bukem, Richar Müller, aj IMT Smile 5.3.2016 Dobrý festival 2016 hlási prvé potvrdené mená
Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Kidslandia Prešov
Kidslandia dnes na Baštovej ulici privolala všetky deti na neuveriteľný zážitok! Deti mohli vidieť mená ako Ujo Ľubo alebo Usmievanka!
Nákupné centrum Družba v novom šate
Nákupné centrum Družba na Námestí Kráľovnej pokoja v Prešove je po kompletnej rekonštrukcii krajšie a modernejšie. Obnovou prešla aj tanečná sála Folklórneho súboru Šarišan.
Mesto Prešov spustilo novú web stránku o parkovaní
Obyvatelia aj návštevníci Prešova nájdu odteraz všetky informácie o pripravovanom systéme regulovaného parkovania na jednom mieste. Nová web stránka ponúka užívateľom prehľadnú štruktúru, zrozumiteľný obsah a dôležité fakty o schválených pravidlách parkovania.
Mesto Prešov ocenilo najkrajšie predzáhradky, balkóny aj okolia vchodov
V Prešove sme už po tretíkrát spoznali výhercov najkrajších predzáhradok, balkónov či okolí vchodov do bytových domov. Najlepším na radnici odovzdala ceny osobne primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.
Mesto Prešov má 8 nových prístreškov pre bicykle
Prešovčania si už o niekoľko dní budú môcť bezpečne odložiť svoj bicykel. Mesto Prešov 30.10.2019 prevzalo od zhotoviteľa nové ckyloprístrešky, ktoré sú pokračovaním projektu Central MeetBike. Prístrešky budú slúžiť pre širokú verejnosť na krátkodobé parkovanie bicyklov.
FOTO: Jazzové Dni Prešov
S jeseňou prichádza aj další ročník Jazzových dní Prešov
MŠ Važecká sa po rekonštrukcii stala pre deti veselou stavebnicou
Materská škola na Važeckej ulici je ďalšou z prešovských škôlok, v ktorej sa po rekonštrukcii vytvorili lepšie podmienky nielen na výučbu, ale aj na hranie a zábavu najmenších detí i predškolákov.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.