Piatok, 10. júl 2020
Meniny má Amália | zajtra Milota

Na Dobrý festival mieri aj MC Stamina!

Programová skladačka DOBRÉHO FESTIVALU postupne nadobúda komplexnejšie tvary a k už potvrdeným interpretom z rôznych žánrových oblastí pribúdajú ďalšie mená. Festival i tento rok potvrdzuje svoj cieľ ponúknuť návštevníkom kvalitnú alternatívu ku komerčne známym interpretom a „gitarovej hudbe“, ktorá bude tiež mať bohaté zastúpenie.

MC Stamina

Po špičkách svetového drum & bassu, ktoré na festivale vystúpili v minulosti (v roku 2011 - London Electricity, v roku 2012 - Goldie, v roku 2013 - Roni Size, 2014 - John B, 2015 - DJ HYPE) sa v dňoch 17. – 18.6.2016 na prírodnom kúpalisku Delňa v Prešove môžu fanúšikovia tešiť na legendárneho LTJ BUKEM-a, ktorý si so sebou privedie energického MC STAMINA! Okrem nich sa na tanečnom pódiu ďalej predstaví B-COMPLEX / Matia, prvá dáma českého drum & bass-u so špeciálnym setom pre túto príležitosť IM Cyber, Back 2 Love feat. Gapa Sax, Duall, DJ Olis Bakulu, ale aj hviezda undergroundovej house music scény a uznávaný belgický producent LE BABAR!

MC Stamina začal ako drum & bass MC už v 90-tych rokoch minulého storočia, vidieť ste ho mohli na vystúpeniach takých mien ako London Electricity, DJ Marky, Shy FX a tiež aj skvelého LTJ BUKEM-a, ktorý bude headlinerom drum & bass line-up-u tohto ročníka festivalu. MC Stamina pôsobí aj ako moderátor v kultovom londýnskom rádiu Rinse FM v relácii zameranej výlučne na drum & bass, v ktorej si precvičuje aj svoje znalosti z "DJ-ingu", multitalent skvelo kombinujúci na pódiu rolu speváka, moderátora a MC-ho, vystupuje pravidelne v Brazílii, Austrálii, Novom Zélande, USA, Japonsku, Anglicku aj celej Európe, zahral si už na tých najväčších svetových festivaloch, vrátane Glasntobury, Exit Festivalu, či Skolbeats.

LTJ BUKEM je vizionár, muž, ktorý preniesol drum & bass z malého klubu na Charing Cross Road v Londýne do veľkých klubov po celom Anglicku a na medzinárodné pódiá, jeden z otcov drum & bass, ten, kto stál pri zrode breakbeatu. Po úspešných nahrávkach ako „Demon´s Theme“, „Apollo“, „Music“ a epickej „Horizons“ vydal v roku 1995 pod „London Records“ legendárnu sériu nahrávok „Logical Progression“, ktorá je stále jednou z najviac predávaných drum & bass kompilácií aké boli kedy vydané. Svoj „multitasking“ potvrdil aj založením vlastného vydavateľstva „Good Looking“. Okrem toho neskôr založil aj „sesterské“ vydavateľstvá, napr. Looking Good Records alebo Earth. Nahral množstvo remixov a má za sebou desiatky spoluprác, napr. aj so slávnym skladateľom bondoviek Davidom Arnoldom. Bukem sa postupne vyvíjal a aj naďalej produkoval a mixoval mnohé svetové drum & bass a prierezové kompilácie. Do jeho portfólia patrí napr. aj remix skladby „The Essence“ od jazzovej legendy Herbieho Hancocka. LTJ Bukem je neoddeliteľnou súčasťou vývoja drum & bass už viac ako dvadsať rokov a je považovaný za hlavného predstaviteľa jazzovej a soulovej tváre a takzvaného „inteligentného“ drum & bass-u.

Po minuloročnom návrate na prírodné kúpalisko Delňa sa organizátori presvedčili, že to bol správny krok. Práve tu môže festival rásť a ukázať všetky svoje podoby, súzvuk rôznych hudobných štýlov a poskytnúť návštevníkom bohatý, nie len hudobný program. Aj tento rok čakajú návštevníkov pestré sprievodné aktivity, či už tradičná prehliadka a workshopy bojových umení, diskusie a výstavy.

Ďalej sa na festivale predstavia aj IMT SMILE so špeciálnym programom a hosťami Petrom Lipom a Katkou Knechtovou, Richard MÜLLER, PUĽS, Kandráčovci, Chiki liki tu-a, Heľenine oči, Korben Dallas, Nocadeň, Čad, česká black-metalová legenda TŐRR, ElevenHill, Katka Koščová, Satin Lead, Robo Mikla a priatelia, N3O, Karpina, Psilocybe Larvae (RUS), Ramchat, a mnohí ďalší.

Vstupenky: www.ticketportal.sk
Viac info: www.dobryfestival.sk

Súvisiace články
27.5.2016 Dobrý festival posilní svoj tanečný program! 2.4.2016 IM CYBER opäť na Dobrom festivale 22.3.2016 Dobrý festival 2016 - ďalší účinkujúci LTJ Bukem, Richar Müller, aj IMT Smile 5.3.2016 Dobrý festival 2016 hlási prvé potvrdené mená
Mohlo by Vás zaujímať
AKTUALIZÁCIA: Mestský úrad v Prešove bude od 22. júna fungovať v štandardnom režime
Mestský úrad v Prešove sa opäť otvára pre verejnosť. Naďalej je však potrebné dodržiavať protiepidemiologické opatrenia.
Burza starožitností sa po pauze vracia na Hlavnú ulicu
V centre Prešova sa opäť uskutoční Burza starožitností a kuriozít. Zberateľské predmety si na Hlavnej ulici môžu občania pozrieť už tento piatok 19. júna 2020.
Počas leta čaká Prešovčanov v areáli kúpaliska Delňa množstvo noviniek
Obľúbené letné kúpalisko Delňa sa pripravuje na príchod prvých návštevníkov. Areál kúpaliska je otvorený už teraz. Prešovčania si tu môžu prísť oddýchnuť, alebo si zašportovať.
Mesto Prešov pokračuje v kosení verejnej zelene
V Prešove sa od začiatku mája kosí verejná zeleň. Pracovníci postupne kosia líniovú a parkovú zeleň vo vlastníctve mesta.
Prešovskí cyklisti môžu od júna naplno využívať všetky cykloprístrešky
So začínajúcou cyklistickou sezónou mesto Prešov rozbieha ostrú prevádzku cykloprístreškov, ktoré sú plne pripravené na používanie. Elektronické čipy k prístreškom si môžu užívatelia zapožičať na jeden deň, alebo na celý rok priamo na mestskom úrade.
Počas nočnej prietrže mračien v Prešove pomáhali aj dobrovoľní hasiči
Prešovskí dobrovoľní hasiči v sobotu 13. júna pomáhali v dvoch častiach mesta pri odstraňovaní následkov nočnej búrky. Na ulici Za Kalváriou vyčistili 5 studní a v lokalite Surdok zatopenú cestu.
Vyhlásenie mesta Prešov k fungovaniu spoločnosti 1. FC TATRAN
V spoločnosti 1. FC TATRAN, a.s. je mesto Prešov menšinovým akcionárom (vlastníme 8,7 % akcií), avšak dlhodobo nemáme žiadne informácie o stave spoločnosti, čo považujeme za neakceptovateľné. Mesto Prešov dlhodobo nemá svojho zástupcu v orgánoch spoločnosti, a to aj napriek dlhodobej a opakovanej iniciatíve zo strany radnice zabezpečiť zástupcu priamo v predstavenstve.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.