Piatok, 15. november 2019
Meniny má Leopold | zajtra Agnesa

Slovenské kúpeľníctvo

Málokde v Európe sa nájde toľko prírodných prameňov a navyše s takým rôznorodým zložením ako u nás doma. Stačí spomenúť len zopár z nich. Bardejov, Trenčianske Teplice, Sliač, Kováčová alebo Piešťany. Medzi najznámejšie kúpeľné pobyty patria určite tie v Piešťanoch. Už od 19. storočia sa tu liečia choroby pohybového ústrojenstva a reumy. Liečili sa to okrem bežných smrteľníkov aj známe osobnosti. V minulosti bolo dôležitým kritérium blízkosť Bratislavy a azda ešte viac aj Viedne. Poskytované sú viaceré typy procedúr a relaxu ako napríklad rehabilitačné cvičenia, zábaly zo sírneho bahna alebo liečebné masáže. Možno sa Vám na konci pobytu podarí odísť podobne ako na slávnej soche v areáli kúpeľov ktorá láme barlu, prípadne aspoň na bicykli alebo pre tých pohodlnejších na modernom elektrobicykli.

Na to aby ste predchádzali zraneniam a udržiavali si fyzickú aj duševnú rovnováhu je potrebné sa o seba starať v tomto smere. Znovu objaveným spôsobom je aj joga. Priamo v Piešťanoch sa cvičí joga v relaxačnej škole Monada kde Vás naučia základy aj pokročilejšie techniky.

http://www.monada.sk/kupelne-pobyty/esplanade-balnea/

Mohlo by Vás zaujímať
Hrad Šariš má ďalšiu novinku pre turistov
11 metrov dlhý a 2 metre široký je nový dubový drevený most na hrade Šariš. Tri mesiace ho vyrábal tesársky majster Jaroslav Hyrja. Postavený je pravdepodobne na pôvodnom mieste ako v minulosti.
Vlak vojaka Švejka prepravil v lete 2300 ľudí
Vlak vojaka Švejka, ktorý premával v letnej sezóne 2019 z Medzilaboriec do poľského Sanoku a Rzeszowa, prepravil počas víkendov v tomto lete 2300 ľudí, čo je oproti vlaňajšku o približne 400 osôb viac.
Prešovský kraj je opäť viac prístupný zahraničným turistom
Prírodné a kultúrne klenoty Prešovského kraja sú dostupnejšie pre obyvateľov Nemecka. Východné Slovensko s regiónom Severné Porýnie-Vestfálsko opäť prepojila letecká linka spájajúca Košice – Düsseldorf. Pravidelné letecké spojenie má potenciál prilákať zahraničných návštevníkov aj do regiónu severovýchodného Slovenska.
Drevené chrámy na severovýchode Slovenska lákajú českých a domácich turistov
Jedinečné kultúrne dedičstvo predstavujú drevené chrámy na severovýchode Slovenska. V okresoch Bardejov, Svidník a Snina a ich širšom okolí sa nachádza spolu 42 týchto cirkevných stavieb postavených z dreva.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.