Piatok, 01. júl 2022
Meniny má Diana | zajtra Berta

2. PREŠOVSKÝ CYKLOMARATÓN hlási 374 účastníkov!

Druhého pokračovania prešovského cyklomaratónu sa zúčastnilo 374 cyklistov a vozičkárov, čo je takmer dvojnásobok účastníkov oproti vlaňajšiemu úvodnému ročníku tohto podujatia.

Štart - Prešov pešia zóna
Cieľ - jazdecký areál – sídl. III

Podujatie spred radnice odštartovali:
za mesto Prešov – viceprimátor Štefan Kužma
za PSK - poslanec VÚC – Miroslav Benko
za komisiu kultúry a športu pri MsZ v PO jej predsedníčka Renáta Fedorčíková

Účastníci sa vydali na 3 okruh:
1. okruh – obcami okresov PO a SB - 42 km
2. okruh - ulicami mesta PO - 4,5 km
3. okruh - v jazdeckom areáli - 100 m
(celá trasa 1. a 2. okruhu na www.cyklopresov.com)

Prví účastníci prichádzali už 9.30, napriek tomu, že prezentácia bola až od 11.00 hod a po tejto sa hodine sa vytvoril slušné dlhý had čakajúcich na prezentáciu, ale aj nový na registráciu.
Do piatka cez web a na registračnom mieste na pešej zóne sa dokopy zaregistrovalo 246 účastníkov a zostatok 128 v sobotu.
Na trati boli 3 občerstvovacie stanice – Šar. Sokolovce, Ražňany a Veľký Šariš - čo v pomerne teplom sobotnom počasí účastníci veľmi ocenili.
Podujatie prebiehalo za účinnej asistencie DI PZ SR v Prešove a mestských polícii v PO a SB a Červeného kríža začo im patrí veľká vďaka a tým nenastali počas podujatia žiadne problémy, či už dopravného alebo zdravotného charakteru.

Celkový počet účastníkov 2.ročníka je 374 (minulý rok 208) – z toho 11 vozíčkarov, ktorí neskrývali nadšenie, že aj na nich sa nezabudlo a mohli byť súčasťou tohto cyklo projektu a najväčšie emócie prejavil 11 ročný Jakub z Križovian, keď mu bolo oznámené, že získava za účasť tablet.
Prvý dorazil do cieľa za 1 hod a 11 min Tomáš Olšavský.
Najstarším účastníkom nám už známy z prvého ročníka a to Arpád Csaplár z Komárna, čo znamená, že mu pribudol 1 rok a má už 79 rokov.
Najvzdialenejší účastník bol od našich severných susedov a to z Poľska Marijusz Dubiel, takže podujatie nabralo aj medzinárodný charakter.
Podujatia sa zúčastnili aj 2 handbakeri a jeden, či vlastné jedna z nich sa zúčastní aj paraolympiády v Riu de Janeiro a to Anna Orosová a ktorá účasť na podujatí brala aj ako prípravu na paraolympiádu.

Súčasťou podujatia boli aj hry v štýle skautov, ale aj koník, či hasičské auto, technika Mestskej polície v PO a ako bonbónik cyklotrialové vystúpenie majstra sveta Jána Kočíša.
Výťažok s podujatia bude po dohode s mestom Prešov venovaný dvom sociálne odkázaným rodinám, takže svojou účasťou cyklisti podporili aj túto charitatívnu aktivitu začo im patrí z našej strany vďaka.

Hodnotenie z našej strany:
- 2. ročník nás prekvapil ešte viac než prvý a to predovšetkým svojou účasťou s ktorou sme, úprimne povedané, nerátali. Teší nás, že heslo podujatia „Vypnime počítače, televízory, opusťme gauče a hor sa do prírody“ oslovilo 374 účastníkov na preverenie si vlastných fyzických síl a môžeme povedať, že v sobotu boli všetci víťazí. Takže po dvoch ročníkoch asi môžeme konštatovať, že tento projekt „FREE cyklistiky“ má opodstatnenie a vyplnil typ cyklistického podujatia, ktorý v našom regióne chýbal. Čiže prvé 2 ročníky Prešovského cyklomaratónu a aj prvé odozvy už aj na ten druhý ročník nás podnecujú k usporiadaniu ďalšieho ročníka.

A samozrejme, že chceme všetkým, čo prispeli k zorganizovaniu tohto cyklistického podujatia, čo najsrdečnejšie poďakovať.

Súvisiace články
28.8.2016 Foto: Prešovský cyklomaratón 2016
Mohlo by Vás zaujímať
Traja Prešovčania medzi top kickboxermi sezóny
Sobota 20. mája sa v Trnave niesla v znamení majstrovstiev Slovenska v kickboxe, kde sa opäť predviedli aj Prešovskí Panteri.
Mestský krytý bazén Delfín bude opäť prístupný pre verejnosť
Školský bazén Delfín na ZŠ Májové námestie bude po dlhšej prestávke opäť prístupný pre všetkých obyvateľov. Prvé verejné plávanie je naplánované už 13.6.2022.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK