Nedeľa, 15. december 2019
Meniny má Ivica | zajtra Albína

Farmakol dostal lekciu z efektívnosti

Až na Žilinčanov, ktorí doma pustili bod zvolenskému béčku, v ostatných zápasoch sa z víťazstiev v premiérových zápasoch prvej hokejovej ligy tešili domáce mužstvá. Pod Zoborom nepochodili ani hosťujúci Prešovčania, ktorí sa pred štartom súťaže netajili svojimi vysokými ambíciami. Nitranom však dali len jediný gól, kým sami inkasovali šesť...

"Načo tajiť, predstavy o vstupe do súťaže sme mali iné," konštatoval po návrate z Nitry asistent trénera J. Šterbáka Peter Křemen. "Konečný výsledok je však pre nás vzhľadom na vývoj zápasu príliš krutý. Najmä v prvej tretine sme mali viac gólových príležitostí ako Nitrania. Žiaľ, šance sme pozahadzovali a sami v početnom oslabení inkasovali prvý raz. V druhej tretine po hrúbke našej druhej obrannej dvojice sme dostali druhý gól. Zápas sa však z nášho pohľadu lámal na začiatku poslednej časti. Za stavu 3:1 korčuľoval sám na domáceho gólmana Čontofalský. Neprekonal ho a z následného protiútoku Nitra skórovala štvrtý raz. I v tomto prípade, ako v celom stretnutí, sme od nášho súpera dostali poriadnu lekciu predovšetkým z efektívnosti zakončovania. Nemôžem tvrdiť, že našim hráčom chýbala aktivita, ale efektivita sa naozaj celkom míňala účinkom." Aj prehra spravidla býva poučná. V čom bola pre vás tentoraz? " Že nie vždy obraz hry je limitujúci. V prvom rade je treba dávať góly. Častejšie ako súper. Čo z toho, že s kvalitným protivníkom hráme prinajmenšom vyrovnanú partiu, ak pozahadzujeme i tie najvyloženejšie príležitosti a vyjdeme naprázdno." Tréner J. Šterbák pred odchodom do Nitry deklaroval dosť hlasito kladenie dôrazu najmä na výsledky. Lebo iba tie sú zárukou naplnenia klubových ambícií. Zajtra HK VTJ Farmakol Prešov opäť nastúpi na ľade súpera. V Trebišove podľa vás to by malo byť výsledkovo úplne iné než pod Zoborom? "Samozrejme. Zápas v Nitre dôkladne rozanalyzujeme. Výsledok nás všetkých škrie. Bolo to citeľne poznať na nálade cestou domov. Všetci hráči sú odhodlaní odčiniť nitriansku prehru, hoci nám je jasné, že ak Trebišovčania dokázali dať na Spiši šesť gólov (prehrali tam 6:9 - pozn. red.), nebudú dozaista ľahkým sústom. Keďže našim cieľom je hrať na špici tabuľky, na nič iné, než na plný bodový zisk ani nemyslíme."

P. Křemen, nechtiac samozrejme ospravedlňovať prvú prehru, spomenul i peripetie predchádzajúce stretnutiu pod Zoborom. "Pár kilometrov za Braniskom sa nám pokazil autobus. Do Nitry sme potom dorazili v náhradnom asi hodinu pred začiatkom. Nuž a na dôvažok, nastúpiť nemohol obranca Socha. Až tam sme zistili, že jeho prestup k nám nie je ešte spečatený a obranné dvojice sme museli na poslednú chvíľu poprehadzovať."

Mohlo by Vás zaujímať
Vybojovali postup, museli ho odmietnuť
Hráči futsalového klubu FK Ekoprim Prešov získali v minulej sezóne druhej ligy Východ prvé miesto a postup do najvyššej súťaže. Snažili sa o to zo všetkých síl.
MS 2019 v Kickboxe v tureckej Antalyi
Historický úspech najúspešnejšieho kickboxera Slovenska Mareka Karlíka z Prešova.
FK Ekoprim Prešov – jediný zástupca východu vo futsalovej extralige juniorov.
V Novembri začala nová ligová sezóna mládeže a FK Ekoprim Prešov do nej vstúpil v oboch celoslovenských súťažiach U17 aj U20 bravúrne, keď chlapci doposiaľ vyhrali všetky svoje zápasy.
Matej Krajňák dominuje v top karate súťažiach
Ďalšou z radu kvalitných súťaží, kde Krajňák potvrdil svoju formu, bolo Hungarian Open 2019, ktoré sa konalo dňa 09.11.2019 v Maďarsku. PRESOV KARATE KIDS získali z tohto ťažkého podujatia 6 medailí (1-3-2).
Výsledky 3b Prešovskej hokejbalovej ligy
Prinášame Vám výsledky 3b Prešovskej Hokejbalovej ligy:
3b PHbL: Jesenným majstrom HBC ASSASSINS Prešov
V prvý decembrový deň pani zima svojím prvým ľadom na hokejbalovom ihrisku rozhodla, že je čas si dať prestávku a oddýchnuť si, čo samozrejme budeme rešpektovať.
Prešovskí volejbalisti zdolali Nitru a kolektívnym výkonom potešili divákov
Volejbalisti VK MIRAD PU Prešov vyhrali v sobotňajšom zápase 11. kola Edymax extraligy mužov nad VKP Bystrina SPU Nitra 3:0 (19, 24, 22) a zaznamenali piaty úspech v sezóne. Nitra ukončila päťzápasovú sériu víťazstiev, prehrala prvýkrát od 19. októbra. Na domácej palubovke zaznamenal kapitán Prešova Martin Sopko st. 21 bodov vrátane 5 es a upevnil si pozíciu najlepšie podávajúceho hráča extraligy (29 es). Ivo Mikovčík sa blysol 5 blokmi. Najužitočnejším hráčom zápasu sa stal prešovský nahrávač Mário Oleárnik.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.