Nedeľa, 05. júl 2020
Meniny má Cyril, Metod | zajtra Patrik, Patrícia

Farmakol dostal lekciu z efektívnosti

Až na Žilinčanov, ktorí doma pustili bod zvolenskému béčku, v ostatných zápasoch sa z víťazstiev v premiérových zápasoch prvej hokejovej ligy tešili domáce mužstvá. Pod Zoborom nepochodili ani hosťujúci Prešovčania, ktorí sa pred štartom súťaže netajili svojimi vysokými ambíciami. Nitranom však dali len jediný gól, kým sami inkasovali šesť...

"Načo tajiť, predstavy o vstupe do súťaže sme mali iné," konštatoval po návrate z Nitry asistent trénera J. Šterbáka Peter Křemen. "Konečný výsledok je však pre nás vzhľadom na vývoj zápasu príliš krutý. Najmä v prvej tretine sme mali viac gólových príležitostí ako Nitrania. Žiaľ, šance sme pozahadzovali a sami v početnom oslabení inkasovali prvý raz. V druhej tretine po hrúbke našej druhej obrannej dvojice sme dostali druhý gól. Zápas sa však z nášho pohľadu lámal na začiatku poslednej časti. Za stavu 3:1 korčuľoval sám na domáceho gólmana Čontofalský. Neprekonal ho a z následného protiútoku Nitra skórovala štvrtý raz. I v tomto prípade, ako v celom stretnutí, sme od nášho súpera dostali poriadnu lekciu predovšetkým z efektívnosti zakončovania. Nemôžem tvrdiť, že našim hráčom chýbala aktivita, ale efektivita sa naozaj celkom míňala účinkom." Aj prehra spravidla býva poučná. V čom bola pre vás tentoraz? " Že nie vždy obraz hry je limitujúci. V prvom rade je treba dávať góly. Častejšie ako súper. Čo z toho, že s kvalitným protivníkom hráme prinajmenšom vyrovnanú partiu, ak pozahadzujeme i tie najvyloženejšie príležitosti a vyjdeme naprázdno." Tréner J. Šterbák pred odchodom do Nitry deklaroval dosť hlasito kladenie dôrazu najmä na výsledky. Lebo iba tie sú zárukou naplnenia klubových ambícií. Zajtra HK VTJ Farmakol Prešov opäť nastúpi na ľade súpera. V Trebišove podľa vás to by malo byť výsledkovo úplne iné než pod Zoborom? "Samozrejme. Zápas v Nitre dôkladne rozanalyzujeme. Výsledok nás všetkých škrie. Bolo to citeľne poznať na nálade cestou domov. Všetci hráči sú odhodlaní odčiniť nitriansku prehru, hoci nám je jasné, že ak Trebišovčania dokázali dať na Spiši šesť gólov (prehrali tam 6:9 - pozn. red.), nebudú dozaista ľahkým sústom. Keďže našim cieľom je hrať na špici tabuľky, na nič iné, než na plný bodový zisk ani nemyslíme."

P. Křemen, nechtiac samozrejme ospravedlňovať prvú prehru, spomenul i peripetie predchádzajúce stretnutiu pod Zoborom. "Pár kilometrov za Braniskom sa nám pokazil autobus. Do Nitry sme potom dorazili v náhradnom asi hodinu pred začiatkom. Nuž a na dôvažok, nastúpiť nemohol obranca Socha. Až tam sme zistili, že jeho prestup k nám nie je ešte spečatený a obranné dvojice sme museli na poslednú chvíľu poprehadzovať."

Mohlo by Vás zaujímať
Mesto Prešov chce zachrániť mládežnícky futbal
Vedenie mesta Prešov a časť mestských poslancov na spoločnom stretnutí deklarovali zámer pomôcť mládežníckemu futbalu. Po rokovaní sa zhodli, že účinným riešením môže byť odkúpenie väčšinového podielu v obchodnej spoločnosti 1. FC TATRAN, a.s.
Prešovčania už môžu využívať atletický areál pri ZŠ Májové námestie
V súvislosti s postupným uvoľňovaním opatrení proti šíreniu ochorenia COVID-19 môžu Prešovčania od 5.6.2020 využívať na športové aktivity aj atletický areál pri ZŠ Májové námestie na sídlisku Sekčov.
3b PHbL: Vydarený reštart po dlhých 89 dňoch!
Presne dlhých 89 dní trval hokejbalový pôst v našom meste, ktorý zapríčinil celý svet trápiaci vírus COVID- 19. No verím, že teraz sme späť silnejší, zomknutejší a športuchtivejší, keď práve 3b Prešovská Hokejbalová liga je prvá a ak nie možno aj jediná súťaž, ktorá za dodržania všetkých mimoriadnych opatrení ÚVZ,  hlavného hygienika SR a so súhlasom riaditeľky na ZŠ Čsl. Armády pani Mgr. Ľubici Kohániovej, počas minulého víkendu úspešne „reštartovala“ svoju činnosť.
Úvod Play OFF s obrovským prekvapením!
Počas uplynulého víkendu pokračovala mestská 3b Prešovská Hokejbalová liga prvými zápasmi vyraďovacej časti, keď vo štvrťfinále Play OFF na seba narazilo osem najlepších tímov.
3b PHbL: Do semifinále len papierový favoriti
3b Prešovská Hokejbalová liga pokračovala ďalšími zápasmi vyraďovacej časti Play OFF, kde až na prvé zakopnutie HBC ASSASSINS, zatiaľ všetko pokračuje podľa predpokladov.
Nový ročník SHE začnú hádzanári Tatrana Prešov východniarskym derby proti nováčikovi z Košíc
Prvým súperom Tatrana Prešov v novom extraligovom ročníku bude košický tím HK Košice.
Na Važeckej sa športuje na novom multifunkčnom ihrisku
Na Važeckej ulici v Prešove môžu využívať malí aj veľkí športovci nové multifunkčné ihrisko. Zahrajú si tu rôzne druhy športov.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.