PIS: aktuálne informácie o meste, radnici a spoločenských, kultúrnych a športových akciach v regióne

https://pis.sk/clanok/165/farmakol_dostal_lekciu_z_efektivnosti.html

Farmakol dostal lekciu z efektívnosti

Až na Žilinčanov, ktorí doma pustili bod zvolenskému béčku, v ostatných zápasoch sa z víťazstiev v premiérových zápasoch prvej hokejovej ligy tešili domáce mužstvá. Pod Zoborom nepochodili ani hosťujúci Prešovčania, ktorí sa pred štartom súťaže netajili svojimi vysokými ambíciami. Nitranom však dali len jediný gól, kým sami inkasovali šesť...

"Načo tajiť, predstavy o vstupe do súťaže sme mali iné," konštatoval po návrate z Nitry asistent trénera J. Šterbáka Peter Křemen. "Konečný výsledok je však pre nás vzhľadom na vývoj zápasu príliš krutý. Najmä v prvej tretine sme mali viac gólových príležitostí ako Nitrania. Žiaľ, šance sme pozahadzovali a sami v početnom oslabení inkasovali prvý raz. V druhej tretine po hrúbke našej druhej obrannej dvojice sme dostali druhý gól. Zápas sa však z nášho pohľadu lámal na začiatku poslednej časti. Za stavu 3:1 korčuľoval sám na domáceho gólmana Čontofalský. Neprekonal ho a z následného protiútoku Nitra skórovala štvrtý raz. I v tomto prípade, ako v celom stretnutí, sme od nášho súpera dostali poriadnu lekciu predovšetkým z efektívnosti zakončovania. Nemôžem tvrdiť, že našim hráčom chýbala aktivita, ale efektivita sa naozaj celkom míňala účinkom." Aj prehra spravidla býva poučná. V čom bola pre vás tentoraz? " Že nie vždy obraz hry je limitujúci. V prvom rade je treba dávať góly. Častejšie ako súper. Čo z toho, že s kvalitným protivníkom hráme prinajmenšom vyrovnanú partiu, ak pozahadzujeme i tie najvyloženejšie príležitosti a vyjdeme naprázdno." Tréner J. Šterbák pred odchodom do Nitry deklaroval dosť hlasito kladenie dôrazu najmä na výsledky. Lebo iba tie sú zárukou naplnenia klubových ambícií. Zajtra HK VTJ Farmakol Prešov opäť nastúpi na ľade súpera. V Trebišove podľa vás to by malo byť výsledkovo úplne iné než pod Zoborom? "Samozrejme. Zápas v Nitre dôkladne rozanalyzujeme. Výsledok nás všetkých škrie. Bolo to citeľne poznať na nálade cestou domov. Všetci hráči sú odhodlaní odčiniť nitriansku prehru, hoci nám je jasné, že ak Trebišovčania dokázali dať na Spiši šesť gólov (prehrali tam 6:9 - pozn. red.), nebudú dozaista ľahkým sústom. Keďže našim cieľom je hrať na špici tabuľky, na nič iné, než na plný bodový zisk ani nemyslíme."

P. Křemen, nechtiac samozrejme ospravedlňovať prvú prehru, spomenul i peripetie predchádzajúce stretnutiu pod Zoborom. "Pár kilometrov za Braniskom sa nám pokazil autobus. Do Nitry sme potom dorazili v náhradnom asi hodinu pred začiatkom. Nuž a na dôvažok, nastúpiť nemohol obranca Socha. Až tam sme zistili, že jeho prestup k nám nie je ešte spečatený a obranné dvojice sme museli na poslednú chvíľu poprehadzovať."

 
14.9.2000 | Pridal: Redakcia PIS | Šport | čítané: 2651 krát