Utorok, 17. september 2019
Meniny má Olympia | zajtra Eugénia

Dobrý festival potvrdzuje ďalšie mená a dopĺňa žánrovú skladačku narodeninovej oslavy tohtoročného jubilea!

Od roku 2011 je stálou súčasťou Dobrého festivalu samostatné tanečné pódium, na ktorom sa až do dnes odprezentovalo množstvo legiend svetovej house a drum&bass scény.

Tento rok bude žánrové zloženie tohto pódia oveľa pestrejšie, pričom návštevníkom ponúkne od fúzie reggae, hip-hopu a drum&bass-u cez house a funky až po popovú tancovačku v podaní špeciálneho vystúpenia Peter Bič Project a DARIO G!

Organizátori prednedávnom ohlásili účasť známeho anglického producenta, hudobníka, skladateľa a DJ-a Paula Spencera alias Dario G. Jeho skladbu „Sunchyme“ pozná celý svet a na Dobrom festivale sa predstaví dokonca dva krát – raz v spoločnom vystúpení s Peter Bič Project a raz so samostatným setom! S Petrom Bičom nahrali pre Dobrý festival spoločnú videopozvánku, v ktorej rodený Angličan hovorí po slovensky: „Aj on je dobrý!“, lámanou slovenčinou ukáže na Petra Biča, aby následne pozval všetkých fanúšikov na toto špeciálne vystúpenie. „Bičko mi volal, či máme pre nich nachystané dostatočne veľké pódium, lebo si pre túto príležitosť pripravili naozaj veľkolepý program“, teší sa organizátor festivalu Miro Tásler.

Program tanečnej arény poteší tak ako každý rok aj fanúšikov zlomených beatov! Svojim setom ich príde zabaviť legendárny český drum&bass DJ - Philip T. B. C. Jeden z najoceňovanejších českých drum&bass DJ-ov a producentov, vlastným menom Fillip Klug, začínal s hudbou už ako 15 ročný. Kým v roku 1998 začal s DJ-ingom, prešiel rôznymi kapelami a hudobnými štýlmi. Do povedomia širšej verejnosti sa dostal najmä vďaka kapele Prodigy, ktorá si ho pred pár rokmi vybrala ako svojho predskokana. Jeho track „Galactic“ sa dostal na popredné priečky svetových drum&bass rebríčkov. Okrem Philipa TBC príde farby tohto hudobného štýlu obhájiť aj prešovský DJ, organizátor a v minulosti dokonca jeden z členov organizačného tímu drum&bass-ovej tváre Dobrého festivalu - DUALL.

Ďalším prekvapením je slovenská formácia na čele so spevákom Petrom Šarkanom Novákom - Žena z lesoparku. Svoje zastúpenie bude mať pre veľký úspech aj reggae - predstavia sa The Ugly Selectors hrajúci známe i menej známe songy z vinylových platní a po minuloročnej premiére prídu opäť zahrať aj Prešovčania – N3O Akustika, ktorí na prírodné kúpalisko Delňa prinesú kúsok jamajského slnka.

Prvý krát z pódií Dobrého festivalu zaznie hip-hop, pozvanie totiž prijal sám „otec“ slovenského hip-hopu Branči Kováč, alias Vec. Vecovi koncom roka 2016 vyšlo na vinyle EP „Domáce potreby“, s ktorým celú jar brázdil slovenské mestá a tento rok prvý krát zavíta aj na Dobrý festival.

Vyvrcholením koncertov a vystúpení v tanečnej aréne bude záverečná narodeninová párty pod vedením slovenskej DJ-skej formácie „BACK2LOVE“, v ktorých réžii je tanečné pódium na Dobrom festivale už od roku 2011. Trojica house-ových DJov: Overhaul (Migi), Gurry a Blazey budú tento rok hostiť muzikantov z troch slovenských kapiel - IMT Smile, Peter Bič Project a Groovinheads, ktorí si postupne zaimprovizujú do DJ setov formácie BACK2LOVE DJs. Groovinheads na čele so saxofonistom Máriom Gapom Garberom (Peter Lipa, IMT Smile, Blues Connection...) sa predstavia aj v samostatnom sete.

Časť programu bude vyhradená pre dvojicu Gapa & Migi známu z relácie SKY PARTY východoslovenského SKY rádia. Záverečná narodeninová párty vypukne v sobotu v noci a nebude chýbať šampanské, tanečníci, ale aj efektná a profesionálna práca svetelných a zvukových technikov, aby si tak mohli návštevníci desiateho ročníka DOBRÉHO FESTIVALU odniesť naozaj silný "párty" a hudobný zážitok.

Desiate výročie DOBRÉHO FESTIVALU sa bude konať 16. – 18. júna 2017 na Delni v Prešove, viac informácií sa dozviete na www.dobryfestival.sk a www.facebook.com/dobryfestival

Vstupenky sú dostupné v sieti ticketportal alebo v stánku Dobrého festivalu na Hlavnej ulici v Prešove. Záštitu nad podujatím prevzala primátorka Andrea Turčanová.

Dario
Dario
Groovinheads
N30 Akustika
Peter Bič Project
Philip TBC
Philip TBC
Philip TBC
The Ugly Selectors
Súvisiace články
7.6.2017 DOBRÝ FESTIVAL otvára brány už o necelé dva týždne!
Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Deň Otvorených Dverí Pivovaru Šariš
Fotoreport z akcie
Unikátny drevený megafón už slúži verejnosti: Ponorte sa do zvukov prírody
Spev vtákov, šum stromov či zvuk lesa. Na to všetko sa môžu tešiť milovníci prírody vďaka úplne novému 4-metrovému drevenému megafónu. Keď si do neho človek sadne, znásobia sa mu zvuky okolitej prírody, čo pôsobí blahodarne na dušu. Unikátnu atrakciu neďaleko Prešova v Slanských vrchoch oficiálne otvoria 1. septembra.
Pivovar Šariš otvoril svoje brány tisíckam ľudí: Východniari opäť ukázali, že sa vedia baviť. A to pekne, po našom!
Prešov, 9 septembra 2019 – Sobota nabitá programom! Pivovar Šariš po roku opäť otvoril svoje brány a privítal milovníkov dobrého piva a skvelej zábavy. Deň otvorených dverí (DOD) znova pritiahol do areálu pod Šarišským hradom tisíce ľudí. Nechýbali skvelí hudobní interpreti, rodinná atmosféra, úžasné dobroty a samozrejme správne orosené čapované pivo. V rámci grantového programu Šariš ľuďom sa počas DOD na pódiu rozdalo 16-tisíc eur ôsmim výnimočným projektom, ktoré zveľadia región.
Letné piknikové kino - atrakcia vo Veľkom Šariši
Vo Veľkom Šariši prichádzajú s novinkou! V stredu 28.augusta sa budú premietať filmy pod holým nebom. A nebute to len kino, ale i piknik.
FOTO: Prešov Half Marathon
Fotoreport zo 14.09.2019
FOTO: Davová Psychóza
Fotoreport z koncertu Davová Psychóza
Krajské múzeum v Prešove predstaví storočnicu skautov na východnom Slovensku
Nová výstava v Rákociho paláci mapuje sto rokov skautingu v Prešove a na východnom Slovensku. Návštevníci tu nájdu množstvo historických dokumentov, vzácnu fotodokumentáciu a rôzne skautské predmety. Organizátorom výstavy je Východoslovenská oblasť Slovenského skautingu v spolupráci s Krajským múzeom v Prešove.
Inzercia
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj dvojpodlažný rodinný dom na 8 á pozemku, Prešov

Predaj 2-podlažný rodinný dom v Prešove, po rekonštrukcii spodného podlažia a exteriéru domu. Je riešený ako 2 samostatné bytové jednotky. Úžitková plocha: prízemie 120 m2 + poschodie 110 m2 + podpivničenie 120 m2. Vyhľadávaná lokalita.

0907030623 | | cena: 199.000,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom 130 m2, s pozemkom 698 m2, Lažany, okr. Prešov

Predaj dvojpodlažný rodinný dom na 7 á pozemku v obci Lažany, okr. Prešov. Dom je riešený ako 3 - izbový. Nízke mesačné náklady. Dobrá dostupnosť do Prešova.

0907030623 | | cena: 74.900,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj pozemok, OV, výmera 1186 m2, Sabinov

lokalita: blízke centrum , v zastavanom území, prístup po asfaltovej ceste, mimo hlavnej cesty, šírka: cca 32 m v hornej časti a 25 m v dolnej časti, dĺžka: cca 44 m z jednej strany, 40 m z druhej strany. IS v dosahu. pozemok je svahovitý, slnečný, udržiavaný

0907030661 | | cena: 27.000,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Dám do prenájmu kancelárske priestory

Výhodne prenajmeme priestory na podnikanie v širšom centre Prešova. Výborná poloha, parkovanie pri objekte.

+421903602897 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.